https://telegram.me/empireoflies
رئیس‌جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در ویرجینیا گفت در تماس تلفنی خود با ملک سلمان به او گفته مشخص نیست بدون آمریکا سرنوشت عربستان چه خواهد شد.

اظهارات تحقیرآمیز ترامپ درباره عربستان پس از گفتگو با ملک سلمان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی با اشاره به تماس تلفنی خود با پادشاه عربستان بار دیگر اظهارات تحقیرآمیزی را درباره وابستگی عربستان به آمریکا به زبان آورد و گفت در این تماس تلفنی به ملک سلمان گفته مشخص نیست بدون آمریکا سرنوشت عربستان سعودی چه خواهد شد!

دونالد ترامپ در جمع هوادارانش در ایالت ویرجینیای غربی گفت: «عربستان را دوست دارم. امروز یک گفتگوی طولانی با پادشاه فوق‌العاده آنها (ملک سلمان) داشتم. به او گفتم، پادشاه! شما چندین تریلیون پول دارید اما بدون ما چه کسی می‌داند برایتان چه اتفاقی می‌افتد؟ شاید نتوانید آن هواپیما‌ها را نگه دارید. می‌دانید چرا؟ چون به آن‌ها حمله خواهد شد.»

رئیس‌جمهور آمریکا سپس خطاب به هواداران خود اضافه کرد: «با ما، آن‌ها (عربستان) کاملا ایمن هستند. ولی ما چیزی که باید به دست بیاوریم را به دست نمی‌آوریم. ما به ارتش آن‌ها یارانه می‌دهیم. بگذارید یک سوال بپرسم، چرا ما داریم به ارتش این کشور‌های بسیار ثروتمند یارانه می‌دهیم؟»

وی ادامه داد: «اگر کشوری مشکل [مالی] داشته باشد، قابل توجیه است اما عربستان سعودی می‌تواند هزینه‌های نظامی خودش را خودش پرداخت کند. من به آنها گفتم متاسفم. شما ثروتمند هستید و خودتان باید هزینه‌های ارتش خودتان را پرداخت کنید.»

ترامپ در گذشته نیز با هدف سرکیسه کردن عربستان، اظهارات تحقیرآمیز مشابهی را درباره وابستگی این کشور به آمریکا بیان کرده بود. ضمن اینکه با توجه به نزدیک بودن زمان برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره، چنین اظهاراتی را با عنایت به روابط ویژه ترامپ با سعودی‌ها تنها می‌توان دارای مصارف داخلی انتخاباتی تلقی کرد.

وی چندی پیش نیز در توئیتی نوشت «ما از کشور‌های خاورمیانه حمایت می‌کنیم و آن‌ها بدون ما امنیتی نخواهند داشت، اما با این وجود همچنان بهای نفت را افزایش می‌دهند. سازمان انحصارگرای اوپک باید قیمت‌ها را کاهش دهد.»

روزنامه رای‌الیوم در واکنش به این توییت در گزارشی نوشت رئیس‎‌جمهور آمریکا هرگاه احساس بحران اقتصادی می‌کند، باج‌خواهی‌های خود از رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس به‌ویژه عربستان را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

رئیس‌جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در ویرجینیا گفت در تماس تلفنی خود با ملک سلمان به او گفته مشخص نیست بدون آمریکا سرنوشت عربستان چه خواهد شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

 1. ترامپ: انفجار برج های دوقلو به خاطر برخورد هواپیما نبوده است!

  لینک خبر:

  yon.ir/JLtme

  سالها افرادی با ارسال مقالاتی به رسانه ها اعلام نمودند که حقیقت قضایای ۱۱ سپتامبر ان چیزی نیست که گفته می شود و حقیقت اصلی را پنهان می کنند. اما کسی اهمیتی نمی داد. بالاخره ترامپ رییس جمهور امریکا اعتراف کرد که قضیه ۱۱ سپتامبر تحریف شده است و واقعیت چیز دیگریست.
  ترامپ به دنبال افشای یک سری حقایق است و به همین دلیل رسانه ها و نهادهای امنیتی امریکا و در راس انها شرکت گوگل با ترامپ در افتاده اند و ممکن است ترامپ را برکنار و حتی ترور نمایند.
  شاید در اینده ای نزدیک ترامپ به دروغ بودن سلاح اتمی نیز اعتراف نماید و فصل جدیدی در روابط بین الملل اغاز شود.

  این را هم اضافه می کنم که ترامپ پایگاه نظامی امریکا در اینجرلیک ترکیه را تعطیل و همچنین فلسفه وجود سازمان ناتو را هم زیر سوال برد و در صدد تعطیلی تشکیلات این سازمان می باشد. در صورتی که پیمان ناتو برای مقابله با تهدیدات به اصطلاح اتمی شوروی بوجود امد و پایگاه امریکایی اینجرلیک نیز یکی از مثلا” پایگاههای استراتژیک امریکا بود. جالب اینکه قرار است روسیه سامانه موشکی S-400 را که یکی از پیشرفته ترین سیستمهای ضدهوایی روسیه است در اختیار کشور ترکیه و همینطور متحدان ترکیه مثل عربستان سعودی قرار دهد. این موضوع جای سوالات زیادی دارد. ترکیه عضو استراتژیک پیمان ناتو می باشد و قاعدتا” باید پیشرفته ترین سیستم ضدهوایی سازمان ناتو در این کشور مستقر باشد و معنایی ندارد که سیستم ضدهوایی رقیب ناتو یعنی روسیه به این کشور داده شود. ضمن اینکه غربیها سیستمهای ضد موشکی خود را نسبت به سیستمهای روسی بسیار پیشرفته تر می دانند و مدعی هستند که همیشه چند قدم از روسها جلو تر می باشند.
  همچنین دولت امریکا به دولتهای اکراین و بلاروس نیز کمک تسلیحاتی نمود و چنین موضوعاتی نشان می دهد که قضایا ان چیزی نست که در ظاهر به جهانیان نشان می دهند و دولتهای جهانی روابط پنهان و دور از چشم ملتها دارند.

  کتاب زیر نشان می دهد که سلاح اتمی وجود خارجی ندارد:

  ” ترس نتیجه عدم آگاهیست “

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme