https://telegram.me/empireoflies

اضلاع سه‌گانه فرقه‌های انحرافی در اسلام و نقش انگلیس

به گزارش «امپراتوری دروغ»، در این سلسله مطالب، به نقل از سخنان حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدمهدی علیزاده موسوی کارشناس ارشد اندیشه سیاسی جهان اسلام و مدیر پژوهشکده حج و زیارت، به بررسی «جریان سلفی‌یت، وهابیت و تکفیر با رویکردی به تحولات اخیر عراق» می‌پردازیم که قسمت نخست آن در ذیل آمده است. در این سلسطه مطالب به پرسش‌های زیر پاسخ داده می‌شود:

* تقسیم بندی مذاهب اسلامی
* اضلاع سه گانه فرقه‌های انحرافی  در اسلام  و نقش انگلیس
* دلایل حمایت انگلستان از فرقه وهابیت
* چگونه وهابیت را از سلفیت تشخیص دهیم
* تعریف مفهوم سلف و مرجعیت علمی،‌ سیاسی و اجتماعی سلفی ها
* مرجعیت سیاسی سلفی ها/ طالبان، داعش و بوکوحرام
* خواستگاه سلفیت/ شبه قاره/ عربستان/مصر
* چگونگی ارتباط طالبان با تکفیری‌ها
* مقایسه آمار کشتار انسان‌ها در عصر جاهلیت و عصر حاضر
* هجرت و جهاد ؛ راهکار «سید قطب» برای جامعه اسلامی
* سوء استفاده از اندیشه جهاد سید قطب/ تکفیر عقیدتی به جای تکفیر سیاسی
* فلسفه تبر حضرت ابراهیم
* سلفی‌گری تکفیری جهادی» چگونه شکل گرفت/ نمونه القاعده
* سلفی،جهادگر،‌ تکفیری و وهابی چه شاخصه هایی دارند؟ آبشخور فکری القاعده، داعش، بوکوحرام و الشباب کجاست؟
* تکفیری‌ها سوار بر موج بیداری اسلامی / تبدیل غرب ستیزی به اسلام ستیزی
* بوکوحرام در نیجریه،‌ الشباب در سومالی و انصارالسنه در الجزایر نمونه های بعدی
*تکفیری‌ها سوار بر موج بیداری اسلامی / تبدیل غرب ستیزی به اسلام ستیزی
* شکست تکفیری‌ها در سوریه و افغانستان آن‌ها را به عراق کشاند
* مخدوش کردن چهره اسلام توسط تکفیری‌ها
* اندیشه تکفیر عامل دست غرب
* تکفیر اهل تسنن در عراق/ اعدام ۱۲ عالم اهل سنت
*بررسی نقش مرجعیت شیعه در عراق
* رابطه صهیونیسم و وهابیت
* خوارج نمونه تکفیر در صدر اسلام
* تئوریسین تکفیر
* مجری تکفیر
* راهکار خلاصی جهان اسلام از اندیشه تکفیر ؟

***

تقسم بندی مذاهب اسلامی

اگر جهان اسلام را بخواهیم از حیث مذهبی تقسیم کنیم چند گروه و مذهب در دل جهان اسلام مشاهده می‌کنیم. ما شاهد چهار مذهب شافعی، مالکی، حنفی و حنبلی و از حیث کلامی دو مذهب مهم در اسلام داریم یک مذهب ماتُریدی و دیگری مذهب اشعری است که مذهب ماتریدی معمولا در مناطق شبه قاره است و در دیگر مناطق جهان اسلام بحث اشاعره را داریم . جدای از این مذهب شیعه را که بالغ بر ۳۵۰ میلیون جمعیت دارد را در جهان داریم و ام‌القری شیعه هم در حقیقت ایران است. جدای از این مذاهب، فرقه‌های تصوف در جهان داریم که مانند نقشبندیه، قادریه، عطیه، وفائیه و دیگر فرق تصوف در جهان اسلام وجود دارد.

 اضلاع سه‌گانه فرقه‌های انحرافی  در اسلام  و نقش انگلیس

* فرقه احمدیه ضلع اول در شبه قاره (زبان اردو)

ما در کشوری مانند مصر بیش از صد فرقه صوفی فعال داریم. واقعیت این است که علی‌رغم این شرایط ما در جهان اسلام شاهد سه جریان عمده انحرافی هستیم که قابل توجه است. جریان اول جریانی است که اگر آن را به صورت مثلث انحراف تصور کنیم می‌بینیم که محور اصلی آن در شبه قاره است (هند، پاکستان و بنگلادش) که بیش از ۵۰۰ میلیون مسلمان دارد که فرقه قاضیانه یا احمدیه در قرن ۱۸ در آن شکل گرفت و غلام احمدخان قاضیانی رهبر آن بود و چند ادعا داشت که برخلاف اندیشه اسلامی بود. ادعای آن این بود که «من مسیح هستم» . دومین ادعای آن که با حمایت انگلیس برای خواباندن فتنه اول بود، ادعای مهدویت کرد که اعتراض مسلمان‌ها در این باره کارساز نشد.

و سپس ادعای«خاتمیت» کرد و گفت وحی بر من نازل می‌شود که مسلمان‌ها به او گفتند تو از دین خارج شدی و مرتد هستی که این فتنه با حمایت انگلیس‌ها به بزرگترین فتنه مسلمان‌ها تبدیل شد که زبان این فرقه هم اردو بود تا مخاطبان متوجه شوند و اکنون به عنوان غده سرطانی تمام منطقه شبه‌قاره را گرفته است.

* ضلع دوم انحراف  در ایران (بهائیت)

سال ۱۹۴۷ که پاکستان از هند بزرگ جدا شد اعلام کردند که فرقه قاضیانی حق فعالیت ندارد و رهبر این گروه طاهر خان قاضیانی رفت و شاهد ادامه فعالیت فرقه قاضیانی در انگلستان هستیم. ضلع دوم در ایران و منطقه فارس‌زبان کلید خورد که آن فرقه «بهائیت» است. بهائیت هم دیدگاه بسیار افراطی داشت و نسبت به علی‌محمد باب می‌رسد که خودش را نزدیک به امام زمان معرفی می‌کند و بعد کار دست حسین علی نوری می‌افتد و می‌بینیم که فرقه کاملا منحرف می‌شود و جالب این است که زبان فرقه بهائیت به زبان فارسی است تا سایرین متوجه شوند و امروز یکی از فرقه‌های بزرگ در کنار یهود و مسیحیت، بهائیت است و چند مرکز بزرگ در سراسر دنیا دارند.

نکته قابل توجه این است که طاهرخان قاضیانی به انگلستان رفت ولی می‌بینیم که مرکز امروز بهائیت در حیفا واقع در سرزمین اشغالی فلسطین (اسرائیل) است و می‌دانیم که صهیونیست‌ها معتقدند که قوم برگزیده هستند و سرزمین را ارث خود می‌دانند و به مسیحیت حق فعالیت نمی‌دهند. با این حال شاهد هستیم بهائیت باغ‌های ۷گانه در آنجا دارد و کوه الکرمه را که زیرش را خالی کردند  را برای آنها مهیا کردند.

* وهابیت ضلع سوم

اما ضلع سوم که از همه خطرناک‌تر و تأثیر منفی بیشتری دارد ضلع وهابیت است.وهابیت سال ۵۳ به رهبری محمدبن عبدالوهاب در حالی آغاز کرد که پدرش از دنیا رفت حتی پدرش با وی مخالف بود و کتابی به کمک برادرش سلیمان بن عبدالوهاب نوشته السوائق الوهابیه .. است.

ادامه دارد …

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme