https://telegram.me/empireoflies

اصرار BBC بر حمایت از داعش

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس چند روز پیش در پی انتقادهای گسترده درباره حمایت رسانه‌های وابسته به دولت انگلیس از گروهک تروریستی داعش، با ابراز ناراحتی در استفاده از عبارت «دولت اسلامی» برای اشاره به گروه تروریستی داعش، گفت: “این مساله سبب می‌شود که به این فرقه اعتبار زیادی داده شود و جوانان انگلیسی نیز از راه به در شوند و بهتر است از مخفف انگلیسی آن یعنی ISIS استفاده شود.”

نخست‌وزیر انگلیس، همچنین به بی‌بی‌سی دستور داد تا از عبارت «دولت اسلامی» استفاده نکند و گفت: “… بسیاری از مسلمانان که به شبکه بی‌بی‌سی گوش می‌کنند، هر بار که این عبارت را می‌شنوند، واکنش نشان می‌دهند.”

با وجود دستور نخست‌وزیر انگلیس، اما هنوز «بی‌بی‌سی فارسی» از عنوان “دولت اسلامی” برای گروهک تروریستی داعش استفاده می‌کند.

در برنامه اخیر «نوبت شما» یکی از مخاطبین به موضع‌گیری «بی‌بی‌سی فارسی» در قبال داعش واکنش نشان داد و با اشاره به سخنان اخیر نخست‌وزیر انگلیس، گفت: “امیدوارم تذکر آقای کامرون به بی‌بی‌سی درباره استفاده از لفظ دولت‌اسلامی در قبال داعش حتماً جدی گرفته شود …”

«احسان آمر طوسی» مجری «نوبت شما» که حواسش به برنامه نبود، با قطع کردن سخنان «کریم» شرکت‌کننده در برنامه، پرسید “آقای خامنه‌ای به بی‌بی‌سی چه هشداری دادند؟ پس چرا ما نشنیدیم؟”. «کریم» در پاسخ گفت: ” آقای خامنه‌ای نه! کامرون مصاحبه کرد و گفت بی‌بی‌سی دیگر نباید از لفظ دولت اسلامی برای داعش استفاده کند، زیرا داعشی‌ها جنایت‌کار هستند. اینکه در بی‌بی‌سی گفته میشود «دولت اسلامی»، یکجور تطهیر داعش و توهین به مسلمانان است …”

مجری «بی‌بی‌سی فارسی» در پاسخ گفت: “اما این دولت خودش را دولت اسلامی می‌نامدو ما نمی‌توانیم چیز دیگر بگوییم(!)”

«بی‌بی‌سی فارسی» به‌بهانه اینکه تروریست‌های داعش از عنوان «دولت اسلامی» برای خود استفاده می‌کنند، از عناوینی مانند “تروریست” و “جنایتکار” برای آنها استفاده نمی‌کند و به‌طور ضمنی از آنها حمایت کرده و نسبت به جنایات ددمنشانه داعش بی‌تفاوت است.

باید از مجری «نوبت شما» پرسید، مگر انقلابیون یمن خود را “شورشی” می‌نامند که «بی‌بی‌سی فارسی» از این عنوان برای آنها استفاده می‌کند؟

برنامه «نوبت شما» بی‌بی‌سی

برنامه «نوبت شما» بی‌بی‌سی

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme