https://telegram.me/empireoflies

اصرار BBC بر حمایت از داعش + فیلم

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چندی پیش «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس در پی انتقادهای گسترده افکار عمومی درباره حمایت رسانه‌های وابسته به دولت انگلیس از گروهک تروریستی داعش، با ابراز ناراحتی در استفاده از عبارت «دولت اسلامی» برای اشاره به گروه تروریستی داعش، گفت: “این مساله سبب می‌شود که به این فرقه اعتبار زیادی داده شود و جوانان انگلیسی نیز از راه به در شوند و بهتر است از مخفف انگلیسی آن یعنی ISIS استفاده شود.”

نخست‌وزیر انگلیس، که از کاهش مخاطبین تلویزیون‌های بی‌بی‌سی در کشورهای مختلف جهان نگران بود، از این رسانه خواست تا از عبارت “دولت اسلامی” استفاده نکند و گفت: “… بسیاری از مسلمانان که به شبکه بی‌بی‌سی گوش می‌کنند، هر بار که این عبارت را می‌شنوند، واکنش نشان می‌دهند.”

با وجود دستور «دیوید کامرون»، اما هنوز «بی‌بی‌سی فارسی» بر استفاده از عبارت “دولت اسلامی” برای گروهک تروریستی داعش اصرار دارد.

چند روز پیش برای چندمین بار در بخشی از برنامه «دیدبان» بخش فارسی بی‌بی‌سی به انتقادات مخاطبین «بی‌بی‌سی فارسی» درباره استفاده از عبارت “دولت اسلامی” برای گروهک تروریستی داعش پرداخته شد.

«عنایت فانی» یکی از سردبیران بهائی تلویزیون «بی‌بی‌سی فارسی» در پاسخ به سوال یکی از مخاطبین این تلویزیون درباره دلیل استفاده از عنوان “دولت اسلامی” برای داعش و توهین به مسلمانان، تنها ادعا کرد با وجود درخواست‌‌های مردمی و مقامات انگلیسی، بی‌بی‌سی بر موضع بی‌طرفی خود پافشاری می‌کند …”

حال سوال اینجاست که «بی‌بی‌سی فارسی» به دنبال اعلام بی‌طرفی در برابر کیست؟ آیا «بی‌بی‌سی فارسی» در قبال جنایت‌های ددمنشانه تروریست‌هایی که روزانه ده‌ها و صدها زن و مرد و کودک بیگناه در سوریه و عراق می‌کشند بی‌طرف است؟

«بی‌بی‌سی فارسی» به‌بهانه اینکه تروریست‌های داعش از عنوان «دولت اسلامی» برای خود استفاده می‌کنند، از عناوینی مانند “تروریست” و “جنایتکار” برای آنها استفاده نمی‌کند و به‌طور ضمنی از آنها حمایت کرده و نسبت به جنایات ددمنشانه داعش بی‌تفاوت است. این در حالی‌ست که «بی‌بی‌سی فارسی» بر خلاف ادعی بی‌طرفی خود، مردم انقلابی یمن را “شورشی” خطاب می‌کند.

ادعای مدیران «بی‌بی‌سی فارسی» مبنی بر اینکه لفظ “داعش” توهین‌آمیز بوده و به همین دلیل از عنوان “دولت اسلامی” (که توسط این گروه نامگذاری شده) استفاده می‌شود، دارای اشکالات حقوقی و اخلاقی است. داعش در جهان به عنوان یک گروه تروریستی شناخته می‌شود که حتی دولت متبوع بنگاه بی‌بی‌سی در ائتلاف نظامی علیه داعش حضور داشته است. پس استفاده از واژه “دولت” برای این گروه جنایتکار در حالی که هیچ دولت قانونی و نهاد بین‌المللی این گروه را به رسمیت نشناخته است، دارای اشکال حقوقی است.

از دیگر سو درباره ادعای توهین‌آمیز بودن کلمه داعش، باید گفت؛ آیا بکار بردن قید “اسلامی” برای جنایتکارانی که تمام قوانین و قواعد بشری زیر پا گذاشته و با اعمالی ضدانسانی قصد آسیب زدن به وجهه مسلمانان جهان را دارند، توهین به بیش از یک میلیارد مسلمان نیست!؟ آیا «بی‌بی‌سی فارسی» فقط در قبال احساسات و ارزش‌های! این گروهک مسئولیت دارد؟

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme