https://telegram.me/empireoflies

اصرار برای جایگزین کردن نهاد خانواده و زندگی با حیوانات!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بررسی برنامه “من و تو پلاس” به بهانه هم نشینی و نگهداری از حیوانات خانگی و ترجیحا سگ، موج سنگینی از برنامه های مستند، برنامه های آموزشی و علمی پزشکی در این زمینه ساخته و پخش شده است.

شبکه من و تو در راستای بی محتوایی برنامه های خود در فضای رقابتی شبکه های فارسی زبان ماهواره ای تلاش دارد با موضوعات مختلف بتواند خود را از این وضعیت رهایی دهد.

در این بین شبکه های ماهواره مثل شبکه بهایی من وتو در اقدامی مصرانه به حمایت از این اقدام پرداخته و در برخی اظهار نظرهایی عجیب مدعی می شوند که حتی نگاه داشتن و همنشینی با «سگ» بسیاری از بیماری ها را شفا می دهد!

رسانه‌های وابسته به استکبار در تلاشند تا رابطه انسان و حیوان را جایگزینی برای روابط انسانی میدانند و در دفاع از آن مزایای زیادی برای نگهداری از حیوانات عنوان می‌کنند؛ مانند اقدامی که همین شبکه سال گذشته در یکی از برنامه‌هایش با ادعای اینکه “نگهداری از سگ تومور مغزی را شفا می‌دهد!

این شبکه اظهار میکند: “سگ‌ها ارتباط ویژه‌ای با صاحبانشان برقرار می‌کنند. در یکی از کشورهای اروپایی دختری که مادرش تومور مغزی درجه ۴ دارد، برای بهبود مادرش یکی از این سگ‌ها را به او هدیه می‌دهد و مادرش فورا با این سگ رابطه عاشقانه‌ای برقرار می‌کند.”

در این زمینه با تغیرات مختلف در دکورها، جابجایی مجریان، راه اندازی سری جدید همان برنامه های قبلی حتی با کیفیتی پایین تر، نبود خط محتوایی درست و مشخص، و… همچنان مشکلات زیادی را تجربه می کند.

یکی از برنامه های این شبکه بنام من و تو پلاس بوده که هرازگاهی با موضوعات مختلف در زمینه های متفاوت که در پوششی برای پرکردن وقت و سرگرمی برای مخاطبان بوده و در واقع همان پروژه تغییر سبک زندگی را دنبال می کند.

محورهای قابل ملاحظه این برنامه در خصوص روانکاوی برای نگهداری سگ، به شرح ذیل می‌باشد:

۱- تشویق و ترویج نگه‌داری سگ در منازل

۲- نگاهی به مسایل شرعی در ارتباط با سگ در دین اسلام

۳- عدم تطابق باورهای عقیدتی با مسایل علمی در مورد نگه‌داری سگ‌ در منازل

۴- نفی نگاه ارزشی و مذهبی نسبت به نگه‌داری سگ

۵- فواید نگه‌داری سگ از نگاه پزشکی و درمانی

۶- تاکید بر وجود تضاد در دیدگاه مذهبی و عقیدتی و ادعای تحمیلی بودن این باورها به مردم با دیدگاه‌های علمی و پزشکی در رابطه با نگه‌داری سگ

۷- اشاره‌ای به بحث حمایت از سگ‌ها و حیوانات در شهرهای مختلف ایران

۸- تاثیرات روحی و روانی سگ بر روی کودکان

۹- تاثیرات نگه‌داری سگ بر روی بیماری‌های روانی و افسردگی

با این تفاسیر من و تو مخاطبان را به نحو مطلوب خود توجیه و مجاب به انجام این کار در آنها و عادی سازی همه موارد نهی شده چه از لحاظ عقیدتی و چه از لحاظ عرف جامعه اسلامی را دربر دارد.

در پایان شاید ذکر این نکته لازم باشد که مخاطب در نگاه اول موضوع را ساده می بیند و با آن همراه می شود اما درواقع اصرار این شبکه بهایی برای نگهداری از سگ در منزل برای چیست؟

چرا مجری برنامه (سالومه) در تمامی اجراها باید سگ را در کنار خود داشته باشد؟ پر واضح است که تغییر در اعتقادات و مسائل عرفی در جامعه به هر نحوی در دستور کار این فرقه ضاله قرار دارد و برای انجام آن هرگونه دلیل، مدرک، روانکاوی و… را به کار می برند و این تلاش برای عادی سازی و فرهنگ سازی برای نگهداری از سگ نمونه ای از این داستان است.

انتهای پیام/

بررسی برنامه “من و تو پلاس” به بهانه هم نشینی و نگهداری از حیوانات خانگی و ترجیحا سگ، موج سنگینی از برنامه های مستند، برنامه های آموزشی و علمی پزشکی در این زمینه ساخته و پخش شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. فعلا که پر بیننده ترین شبکه فارسی زبان است و صدا و سیمای میلی با ده ها شبکه اش نمیتواند با ان رقابت کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme