https://telegram.me/empireoflies

اشک تمساح BBCبرای رزمندگان افغانستانی

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روز های اخیر شبکه جاسوسی بی بی سی فارسی مستندی را پخش کرده که در آن ظاهرا تعدادی از افغانستانی ها پناهنده به ایران در میدان های جنگ با تروریست های داعش و النصره در سوریه و عراق در حال مبارزه اند و در این مستند در پی القاء این مطلب است که حکومت ایران این افراد را با وعده های مالی و شست شوی مغزی به صحنه جنگ در عراق و سوریه کشانده و این افراد با اراده خودشان نیامده اند.

یکی از اهداف این شبکه انگلیسی در زمان حاضر پس از این که هفته گذشته در پی قتل یک دختر شش ساله افغانستانی در ورامین به دست یک نوجوان ایرانی  پر رنگ کردن مسائل قومیتی از قبیل مقابل هم قراردادن برادران افغانستانی و ایرانی، مانور تبلیغاتی و القاء وجود تبعیض نژادی در ایران برای تحریک احساسات هموطنان افغانستانی است .این شبکه هفته گذشته تبلیغات فراوانی را برای کشاندن افغانستانی های مقیم ایران به خیابان و استفاده تبلیغاتی از آن انجام داد ولی پس از مایوس شدن از خدعه این بار سراغ رزمندگان افغانستانی مشغول جنگ در سوریه رفته تا با این اقدامات اذهان هم وطنان افغانستانی را به این سمت سوق دهد که حکومت ایران در پی سوء استفاده از ملت افغانستان برای سپر بلا قرار دادنشان در میدان جنگ بر علیه داعشیان است.

۲۰۱۶-۰۴-۲۴_۱۵-۳۹-۳۲

فرهمند علیپور  تحلیلگران مقیم ایتالیا در خصوص این مستند می گوید:”اگر بی بی سی می خواست دلسوز پناهجویان و افغانستانی هایی باشد که قربانی جنگ سوریه هستند، چرا جنگ سوریه فقط در طرف دولت سوریه و ایران قربانی می گیرد و نیاز به واکاوی و تحقیقات دلسوزانه بی بی سی دارد؟ پس آن افغانهایی که در طرف مقابل حکومت سوریه ایستاده اند چه؟ چرا هر دو طرف را به تصویر نکشید…بی بی سی فارسی دلنگران وضعیت “چند میلیون” پناهجوی افغانستانی است که به ایران سرازیر شده اند و وضعیت خوبی در ایران ندارند. در حالی که دولت بریتانیا حاضر نیست “چند هزار ” افغانستانی و.. . را که سالهاست در وضعیت غیر انسانی در مرز کاله و در جنگل زندگی می کنند را اساسا به خاک کشورش راه بدهد!…

مستند بی بی سی فارسی “سوء استفاده سیاسی” از بحران و جنگ داخلی سوریه و وضعیت پناهجویان افغانستانی به سود سیاست های کلی منطقه ای بریتانیاست.خلاصهِ مشکل بی بی سی فارسی هم بی هیچ گونه شک و تردید، ابهام و اغراقی، مشکل دولت انگلیس با ایران است، یعنی نفوذ ایران در منطقه. این آه و ناله و اشک های تمساح برای وضعیت پناهجوها و…هم سخت ریاکارانه و سخت مضحک است”

اما به واقع تمامی افرادی که از ملیت افغانستانی در سوریه و عراق می جنگند از اعضای تیپ فاطمیون هستند که سال ها پیش در افغانستان برای مبارزه با نیرو های شوروی سابق تشکیل شد ولی بعد از حمله آمریکا به افغانستان از هم پاشید ولی در بحبوحه حمله تروریست ها به حرم حضرت زینب(س) این تیپ با کمک ایران جان تازه ای گرفت و روز به روز بر تعداد آن افزوده شد البته عمدتا از افغانی های مقیم سوریه و عراق هستند که به این تیپ می پیوندند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme