https://telegram.me/empireoflies

اشاعه فحشا و بی‌بند و باری با ماهواره

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در این نوشتار و نوشتارهای بعدی قصد داریم مخاطبین را با ماهواره و مسائل مربوط به آن آشنا نماییم:

جنگ فرهنگی و اعتقادی

آخرین حربه دشمنان برای شکست نظام اسلامی، بهره‌گیری از اهرم تهاجم فرهنگی است؛ نظام سلطه که ساختار مالی و پولی اقتصاد دنیا را در اختیار دارد، علاوه بر استفاده تنبیهی از مسائل اقتصادی برای شکستن مقاومت جهان اسلام، بعضا اعطای تسهیلات مالی و وام‌های بین‌المللی را منوط به انجام برخی تغییرات در راستای اهداف فرهنگی و جنگ نرم خود می‌کند. آمریکایی‌ها سالانه میلیون‌ها دلار برای تغییر افکار و باورهای ملت‌های مسلمان در جنگ «قلب‌ها و ذهن‌ها» هزینه می‌کنند. با این حال، جاه‌طلبی‌های آمریکایی‌ها همزمان شد با تفوق گفتمان جمهوری اسلامی در منطقه، گفتمانی که نقطه مرکزی‌اش مقابله با نظام سلطه و به ویژه هژمونی آمریکا بوده است.

درست از همان زمانی که ماهواره فعالیت خود را آغاز کرد، بسیاری از کارشناسان حوزه‌های اخلاقی و اجتماعی نسبت به محتوای برنامه‌های آن هشدار داده و خانواده‌ها را از دیدن برنامه‌های آن من کردند. برنامه‌هایی که به اعتقاد این کارشناسان، جز براندازی بنیان خانواده‌ها، هدف دیگری نداشت.

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که هدف اصلی گردانندگان و دست‌اندرکاران این شبکه‌ها از تاسیس آن، جز ترویج زندگی غربی و فرهنگ‌های ضددینی و گسترش روابط آزاد بین دختر و پسر و خیانت همسران و انحطاط اخلاقی جامعه مذهبی ایران نیست، جامعه‌ای که تا امروز به واسطه برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی، ایرانی، از بسیاری ناهنجاری‌های رایج در جهان غرب و گسستگی خانواده‌ها در این جوامع به دور بوده است.

اصولا هم به همین دلیل بوده که نقشه‌ها و طرح‌های دشمنان علیه نظام و انقلاب تا به امروز جواب نداده است. غرب در ذهن تاریخی‌اش تجربه خوشایندی از شکست دادن مسلمانان در «اندلس» (اسپانیا) دارد. اندلس، آینه عبرت همیشگی برای مسلمانان است. عبرت و تجربه‌ای که در آن، سرزمین اسلامی اندلس نه با زور شمشیر که با هجمه و شبیخون فرهنگی از کف مسلمانان خارج شد.

هنگامی که سران مسیحی غرب و ملیسا فهمیدند که با جنگ و قوه قهریه  نمی‌توانند جلوی پیشروی مسلمانان را به قلب اروپای مسیحی بگیرند، در پشت درهای بسته، پاپ، کشیش‌ها، کاردینال‌ها و اسقف‌ها با مشورت یکدیگر، در اقدامی ضداخلاقی، حکم شرعی! ورود و نفوذ در سرزمین اسلامی اندلس را با برنامه‌ای غیراخلاقی صادر کردند و قرار شد به بهانه تجارت، زیباترین زنان اروپایی وارد اندلس شوند.

جوان مسلمان که همیشه با شمشیر بسته به کمر در خیابان‌ها و بازار تردد می‌کرد تا اگر اعلام جهاد شد، آماده جنگ باشد، با ورود این عروسک‌های بزک کرده غربی و عشوه و ناز آنان، دست و پایشان سست شد. مصرف مشروبات الکلی و زنا و انحطاط اخلاقی به جایی رسید که وقتی لشکریان صلیبی پشت دروازه‌های اندلس رسیدند، دیگر کسی نبود که از حدود وثغور اسلام دفاع کند.

امروزه غرب به دنبال کسب تجربه اندلس برای ایران اسلامی است و شبکه‌های خانمان براندازی ماهواره‌ای همگی برای گرفتن غیرت، تعصب، اعتقادات دینی و اخلاقی از خانواده و جوان ایرانی است و این کار را چنان پیچیده انجام می‌دهند که بسیاری از بینندگان، هیچگاه متوجه اهداف شوم این شبکه‌ها نمی‌شوند.

حمله به دین به بهانه مبارزه با خرافات

یکی از روش‌های دیرین دشمن برای گسترش سلطه خویش، استفاده از باورهای انحرافی در برابر عقاید و ارزش‌های اسلام اصیل است. آنان می‌کوشند مذهب را که عامل بیداری، پویایی، ستم‌ستیزی، عدالت گستری و فراهم آورنده سعادت دنیا و آخرت است، به عامل تخدیر، انزواطلبی، واپس گرایی، رهبانیت و امری شخصی تبدیل کنند و با این شگرد، بیشترین سعی شان در درست کردن عقاید نسل جوان بر طبق خواسته‌ها و اهداف خودشان است. به تعبیر امام خمینی (ره): «می‌خواهند اسلام ناب محمدی (ص) را به اسلام آمریکایی مبدل سازند.» تاکید بر اختلاف‌های مذهبی، تکیه کردن افراطی بر تفاوت‌های شیعه و سنی، ترویج خرافه‌گرایی، ترویج مذهب‌عای دروغین، تحریف مفاهیم والایی همچون: انتظار، توکل، دعا، قضا و قدر و تعبد و نیز ارائه نظریه‌های ویرانگر گوناگون علیه مذهب، همه برای رسیدن به این هدف شوم سازمان‌دهی و اجرا می‌شود.

اشاعه فحشا و بی‌بند و باری با ماهواره

ارائه تصویرهای مستجهن و مبتذل و خلاف عفت عمومی از طریق ماهواره و نمایش آن‌ها، یکی از عوامل گسترش بی‌بند و باری و به فحشا کشاندن جوانان از نوع جرایم جنسی است. دشمن که همواره اشاعه فرهنگ دینی و اعتقاد به خداوند و معنویات را مانع اصلی هدف‌های خود می‌بیند، برای کمرنگ کردن این اعتقادات، با ایجاد خلل در اعتقادات قشر جوان، در به انحراف کشاندن و بی‌هویت کردن آنان می‌کوشد. در منطق قرآن، بازگو کردن زشتی‌ها و ارائه و ترویج آن‌ها نهی شده است؛ زیرا موجب آشکارسازی زشتی‌ها و بر ملاشدن آن‌ها می‌شود.

امام رضا (ع) می‌فرماید: «کسی که گناه را نشر دهد، رانده است و کسی که گناه را پنهان دارد، مشمول آمرزش الهی است». شبکه‌های ماهواره‌ای در قالب میان برنامه‌ها و آگهی‌ها، مظاهر ضداخلاقی را تبلیغ می‌کنند.

ماهواره و تغییر در الگوی فرهنگی

با توجه به جوان بودن جمعیت کشور، علاوه بر تاثیر شبکه‌های ماهواره‌ای بر نحوه نگرش جوانان به مسائل سیاسی، شاهد تغییر در الگوهای فرهنگی جوانان نسبت به بسیاری مسائل از جمله مدل لباس و آرایش نیز هستیم. نکته قابل توجه در این زمینه این است که الگوهای جمعی در جامعه به شدت در حال تضعیف و فردگرایی و توجه به خود، در حال رشد است.

آراستگی و زیبایی ظاهر جوان امروز که مورد پسند اوست، به گونه‌ای متفاوت از الگوهای جمعی است که فرهنگ سنتی جامعه برای او ترسیم می‌کند. یکی از دلایل پر رنگ شدن این موضوع، گسترش روز افزون استفاده از ماهواره در خانواده‌ها می‌باشد. در جامعه جوانی مثل ایران، انتخاب نوع پوشش و سبک آرایش، بی تاثیر از برنامه‌های ماهواره نیست.

با نگاهی کوتاه به این مساله متوجه می‌شویم که نفوذ فرهنگ غرب آرام آرام وارد کلیه اندام‌های درخت کهنسال فرهنگ ایران می‌شود و خود را به سرعت ناباورانه‌ای به عنوان بخشی از فرهنگ جامعه به جوانان عرضه می‌کند.

منبع: ماهواره یا دجالواره

 انتهای پیام/

با توجه به جوان بودن جمعیت کشور، علاوه بر تاثیر شبکه‌های ماهواره‌ای بر نحوه نگرش جوانان به مسائل سیاسی، شاهد تغییر در الگوهای فرهنگی جوانان نسبت به بسیاری مسائل از جمله مدل لباس و آرایش نیز هستیم.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme