https://telegram.me/empireoflies

اس۳۰۰‌های ایران، ترکیه و عربستان را به پای اسراییل انداخت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خبرگزاری اسپوتنیک نیوز (sputniknews) در گفتگو با هاکان گونش تحلیلگر سیاسی ترک، به بررسی وضعیت پیش آمده در ایران پس از دریافت بخش اول سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ از سوی روسیه پرداخت و خاطرنشان کرد که این اقدام تهدیدات رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به جمهوری اسلامی را محو کرد.

این استاد دانشکده سیاست و مناسبات بین المللی دانشگاه استانبول با بیان اینکه تحویل مجموعه‌های اس ۳۰۰، ظرفیت‌های دفاعی ایران را به مراتب تحکیم کرد، گفت: «و تهدیدات اسرائیل به این کشور را بی‌اساس نمود. در درجه اول اسرائیل و عربستان سعودی بودند که افزایش تنش ها پیرامون تحویل اس ۳۰۰ روسیه به ایران را تحریک کردند.

اس ۳۰۰ یک پدافند دفاعی بوده و برای هیچ کشوری خطر ایجاد نکرده و سلاح تهاجمی نیست و هدف آن تأمین امنیت آسمان کشور صاحب آن در برابر حملات خارجی است.»

گونش تاکید می‌کند تحویل اس ۳۰۰ که قدرت دفاعی ایران را بطور چشمگیری بالا برده است موجب نگرانی جدی اسرائیل و عربستان سعودی شده زیرا تهدیدات موشکی شان به ایران مساوی صفر شده است.

این تحلیلگر سیاسی اسرائیل را مترصد هر فرصتی برای حمله موشکی به تاسیسات هسته‌ای ایران و یا دیگر پروژه‌های تسلیحاتی توصیف کرده و افزود: «عربستان سعودی نیز بار ها همین تهدید‌ها را تلویحا به زبان می‌آورد. ولی حالا ادعاهای اسرائیل درباره امکان حمله موشکی تل آویو به تاسیسات ایران کسی را نمی ترساند.»

گونش در ادامه این مصاحبه با اشاره به اختلافاتی که یک سال و نیم از آغاز آنها می‌گذرد، خاطر نشان کرد: «اسرائیل، ترکیه، عربستان سعودی و قطر منتظر رفتن اوباما از پست ریاست جمهوری آمریکا پس از انتخابات هستند تا بتوانند فعالیت‌های ضد ایرانی خود را شدت بخشند.»

یکی از مقدمات این کار، نزدیک شدن ترکیه به عربستان و اسرائیل در زمان اخیر است. این کشور ها در صورت رویارویی با ایران می‌خواهند حمایت لابی اسرائیلی در آمریکا را به خود جلب کنند.»

وی در پایان گفت: «فعالیت کشور های ضد ایرانی در منطقه رو به افزایش بوده و رویارویی میان آن‌ها و ایران پس از انتخابات ماه نوامبر در آمریکا ممکن است تشدید شود.»

این خبرگزاری در گزارشی دیگر مدعی شد که سامانه‌های اس ۳۰۰ در ایران آزمایش هم شده‌اند.

انتهای پیام/جام نیوز

تحلیلگر ترک به اسپوتنیک گفت: «فعالیت کشور های ضد ایرانی در منطقه رو به افزایش بوده و رویارویی میان آن‌ها و ایران پس از انتخابات ماه نوامبر در آمریکا ممکن است تشدید شود.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme