https://telegram.me/empireoflies

اسناد جدید از ارتباط نزدیکان ترامپ، علاوه بر بولتون و جولیانی با منافقین

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغارتباطات میان «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «رودی جولیانی»، وکیل «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با اعضای فرقه تروریستی منافقین، شاید دیگری خبری نباشد که چندان جلب توجه کند. 

اما اسناد دولت آمریکا که به تازگی منتشر شده‌اند نشان می‌دهند غیر از بولتون و جولیانی برخی از دیگر حلقه نزدیکان ترامپ هم با اعضای گروهک تروریستی منافقین مراوده دارند. 

این اسناد گواه تازه‌ای هستند که نشان می‌دهند واشنگتن در حالی کشورهای ناهمسو با سیاست‌های این کشور را به «حمایت از تروریسم» متهم می‌کند که نزدیکان رئیس‌جمهورش با یکی از خطرناک‌ترین گروه‌های جنایت‌پیشه ارتباط دارند.

پیش از این خبرگزاری فارس بر اساس اسناد وزارت دادگستری آمریکا گزارش داده بود «بولتون» و «جولیانی» بعد از مراسم تحلیف ترامپ دست‌کم ۵ بار با اعضای فرقه منافقین دیدار کرده‌اند.

این اسناد را گروهک تروریستی منافقین طبق مفاد قانونی موسوم به «قانون ثبت عوامل بیگانه» به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده است.

این قانون، اشخاص یا  گروه‌هایی که برای منافع دولت‌های خارجی در واشنگتن لابی‌گری یا فعالیت می‌کنند را ملزم می‌کند فعالیت‌ها و منابع مالی خود را به صورت شفاف گزارش کنند.

مرور همین اسناد نشان می‌دهند اعضای گروه تروریستی منافقین طی دو سال گذشته دست‌کم ۴ دیدار هم با نزدیکان ترامپ داشته‌اند که قبلاً گزارش نشده است. 

این افراد، در دوران انتقال قدرت جزو تیم ترامپ بوده‌اند و یا از جمله مشاوران او در زمینه مسائل ایران هستند. 

پایگاه خبری-تحلیلی The Young Turks (ترک‌های جوان) که اسناد جدید را گزارش داده نوشته جنجالی‌ترین این دیدارها مربوط به دیدار «ولید فارِس» با منافقین بوده است. «فارِس» در دوران رقابت‌های انتخاباتی، مشاور ترامپ در امور مبارزه با تروریسم و مسائل غرب آسیا بود. 

اسناد وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهند «فارِس» بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات در نوامبر سال ۲۰۱۶ دست‌کم در دو نوبت با منافقین دیدار کرده است. 

گروه‌هایی که فعالیت‌هایشان را طبق قانون برای وزارت دادگستری آمریکا مشخص می‌کنند بایستی شرح دیدارها و آن فعالیت‌ها را نیز ذکر کنند، اما منافقین از عبارت‌هایی مبهم و نامشخص برای توضیح درباره دستور کار آن نشست‌ها استفاده کرده‌اند.

در یکی از این دیدارها که مربوط به ۱۲ ژانویه ۲۰۱۷ است (بیش از یک هفته بعد از تحلیف ترامپ)، درباره «اوضاع در ایران و خاورمیانه» گفت‌وگو شده است.

«کنث بلکول»، که نقش نظارت بر مسائل داخلی در تیم انتقالی ترامپ را به عهده داشت و بعدا جز کمیته تحقیق وی درباره تخلفات انتخاباتی شد از دیگر نزدیکان ترامپ بوده که روز ۳ اکتبر ۲۰۱۳ با اعضای منافقین دیدار کرده است. در این دیدار درباره «قطعنامه سازمان ملل در انتقاد از نقض حقوق بشر در ایران» گفت‌وگو شده است. 

یک سند دیگر وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید در نشستی به تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۷ یکی از گردانندگان نشستی بوده که منافقین برگزار کننده آن بوده‌اند. 

دیگر عضو نزدیک به ترامپ که چنین دیدارهایی داشته «مایکل موکاسی»، از شرکای حقوقی قدیمی جولیانی بوده است. پسر موکاسی، «مارک» یکی از کسانی بوده که ترامپ او را برای جایگزینی دادستان کل منهتن در نظر گرفته بود. مارک و مایکل هر دو عضو کمیته مشورتی جولیانی در ستاد انتخاباتی ترامپ بوده‌اند. 

سندهای جدید نشان می‌دهند ماکیل موکاسی بعد از مراسم تحلیف ترامپ دو بار با اعضای منافقین دیدار کرده است. 

نفر چهارم «مایکل لدین»، مشاور اسبق شورای امنیت ملی آمریکا و از چهره‌های برجسته محافظه‌کار است.  لدین از دوستان نزدیک و مشاور «مایکل فلین»، اولین مشاور امنیت ترامپ است. 

او بعد از تحلیف ترامپ دو بار با اعضای منافقین دیدار کرده؛ یک بار ۳۰ ژانویه ۲۰۱۷ و بار دوم ۱۹ آوریل ۲۰۱۸.

گروه تروریستی منافقین در سال ۲۰۱۲ در حالی از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا خارج شد که به گواه تحقیقات مختلف در خود آمریکا تغییری در سلوک فرقه‌گونه و خصلت‌های تروریستی این گروه صورت نگرفته بود.

همچنین تحقیقی که وزارت خارجه آمریکا در سال ۲۰۱۱ انجام داده بود نشان می‌داد که این گروه به دلیل انجام جنایت‌های تروریستی و حمایت از دشمن در جنگ ایران-عراق مورد تنفر تمامی اقشار جامعه ایران قرار دارد. 

شبکه خبری ان‌بی‌سی هم در مستندی در خردادماه سال جاری، این گروه را یک «فرقه خشن و خطرناک» توصیف کرده و از سرازیر شدن پول‌های عربستان به سمت آن پرده برداشته است.

علی‌رغم این شواهد،  «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز ۳۱ تیرماه در اقدامی بی‌سابقه آشکارا به حمایت از گروه تروریستی منافقین پرداخت و یکی از مطالب منتشر شده توسط این گروه را بازنشر کرد. 

حساب تایید شده توییتر نماینده آمریکا در سازمان ملل، یکی از توییت‌های صفحه گروهک تروریستی منافقین را که در آن بخشی از سخنرانی هیلی درباره شورای حقوق بشر سازمان ملل منتشر شده را بازنشر کرده است.

پیش از این مقام‌های دولت آمریکا، با علم به نفرت مردم ایران از منافقین، تلاش می‌کردند به صورت علنی روابط خود با این گروهک را اعلام نکنند. اما در دولت جدید آمریکا حضور افرادی مانند «جان بولتون» به عنوان مشاور امنیت ملی و «رودی جولیانی» وکیل رئیس‌جمهور آمریکا، موجب شده تا منافقین روابط نزدیک‌تری با کاخ سفید داشته باشند.

بررسی‌های خبرنگار بین‌الملل فارس در خرداد ماه سال جاری نشان داد «جان بولتون» بابت شرکت در یکی از همایش‌های گروهک تروریستی منافقین در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۴۰ هزار دلار دریافت کرده است. 

اظهارنامه مالی که «دفتر امور اخلاقی دولت ایالات متحده آمریکا» آن را ژانویه ۲۰۱۸ برای «جان بولتون» تهیه کرده نشان می‌دهد وی برای شرکت در نشست گروهک تروریستی منافقین که سال قبل‌تر در پاریس برگزار شده، ۴۰ هزار دلار به عنوان «کارمزد سخنرانی» دریافت کرده است.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

اسناد جدید دولت آمریکا از زوایای ارتباط حلقه نزدیکان رئیس‌جمهوری این کشور با اعضای گروهک تروریستی منافقین پرده برداشت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme