https://telegram.me/empireoflies

اسم رمزی بنام نفاق

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنشست به اصطلاح سالانه منافقین در پاریس برگزار شد. «رودی جولیانی» مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا هم در این نشست سخنرانی کرد. این نشست در حالی با حمایت دولت فرانسه و با حضور برخی شخصیت ها سیاسی و نظامی کشورهای غربی برگزار می شود که منافقین به عنوان یک گروه تروریستی مشهور هستند و جنایات آنها تنها در ایران ترور بیش از هفده هزار نفر از شهروندان ایران است. وقتی به جنایات آنها در عراق زمان صدام حسین و همکاری آنها با داعش توجه شود این عدد بسیار فراتر خواهد رفت.

اساسا هدف کشورهای حامی منافقین در حمایت از این سازمان تروریستی افزایش فشار به جمهوری اسلامی است. آنها تلاش دارند این سازمان تروریستی را زبان فراگیر جامعه ایرانی معرفی کنند و از این طریق نظام ایران را در افکار عمومی غرب، یک نظام اقتدارگرا که رابطه اش با مردم سرکوب است، نشان دهند. حال آنکه منافقین اساسا در جامعه ایران نه تنها جایگاهی ندارند بلکه بشدت مورد تنفر نیز هستند.

منافقین در قبال حمایت هایی که دریافت می کنند موظف به ارائه خدماتی به کشورهای حامی خود هستند. این خدمات ابعاد متنوعی چون جاسوسی، ترور دانشمندان و شخصیت های سیاسی و فرهنگی، مدیریت آشوب های اجتماعی و غیره را شامل می شود. اعتراف رودی جولیانی در نشست اخیر مبنی بر اینکه منافقین در پشت ناآرامی های سال ۱۳۹۶ ایران  قرار داشته اند، در واقع تاکیدی بر خدمات ارائه شده منافقین به حامیان خود است.

منافقین از برگزاری این نشست ها چند هدف را دنبال می کنند؛ ۱- دریافت کمک های مالی از کشورهای مختلف مانند امریکا، عربستان، امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی. ۲- القای اینکه فشارها علیه نظام اسلامی در حال نتیجه دادن است و نظام در آستانه فروپاشی است. ۳- القای اینکه منافقین اپوزیسیون اصلی و محوری نظام اسلامی است و می تواند به عنوان جایگزین آن مطرح باشد و تلاش برای کسب مشروعیت بین المللی ۴- القای این نکته که باید قدرت های بین المللی و منطقه ای به این سازمان در رسیدن به قدرت در ایران به عنوان یک رژیم همسو و تابع آنها از طریق تسهیل و تسریع فشارها به ایران کمک کنند.

جامعه ایران چهل سال است که انواع فشارها را تحمل کرده است و اینک در آستانه چهل سالگی نه تنها نظام اسلامی سرنگون نشده است بلکه مقتدرانه ایستاده و به عنوان یک قدرت منطه ای با حوزه نفوذ گسترده مطرح است. قدرت و اقتداری که تلاش دارد منافع ایران را در فرایند تحولات و بحران های منطقه ای تامین کند. منافعی که البته امریکا و اسرائیل آن را متعلق به خود می دانند.

امریکا و اسرائیل و رژیم های وابسته عربی تلاش دارند ایران را در بازیگری اش در سطح منطقه شکست خورده نشان دهند و با توجه به تلاش آنها در اجرای معامله قرن و اینکه ایران مهمترین و موثرترین مانع در اجرای آن محسوب می شود؛ تلاش دارند ضمن افزایش فشار بین المللی (خروج از برجام در این چارچوب ارزیابی می شود) و تشدید تحریم ها ناکارآمدی مدیریتی را به ناکارآمدی ساختار نظام تسری دهند و از این طریق ناآرامی های اجتماعی را در ایران مدیریت کنند. حضور مشاور ارشد ترامپ در نشست اخیر منافقین در پاریس در همین راستا قابل ارزیابی است.

خبرگزاری بین المللی قدس

انتهای متن/

منافقین در قبال حمایت هایی که دریافت می کنند موظف به ارائه خدماتی به کشورهای حامی خود هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme