https://telegram.me/empireoflies

اسلام هراسی به تکلیف درسی دانش آموزان رسید +عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در راستای پروژه اسلام هراسی غرب و بدبینی آمریکایی‌ها به دین اسلام مدارس ناحیه‌ای در ویرجینیا به علت جنجال بر سر یک تکلیف درسی مذهبی، کلاس‌های درس خود را تعطیل کردند.

مدرسه‌ای در ناحیه آگوستا در ایالت ویرجینیا در آمریکا، کلاس‌های درس و برنامه کنسرت خود را لغو کرد، این اقدام پس از آن صورت گرفت که موجی از پیام‌های تند علیه تکلیف درس خوشنویسی این مدرسه که در آن قرار بود عبارت «لا الله الا الله محمد رسول الله»، نوشته شود، به این مدرسه ارسال شد.

به دنبال تعیین این تکلیف درسی، ده‌ها هزار ایمیل و پیام فیس بوک مخابره شد که در آن‌ها مسئولان مدرسه تهدید شده بودند و همچنین والدین تهدید کرده بودند در این خصوص تجمع می‌کنند. به علت این اعتراضات، همه مدارس این ناحیه، روز جمعه تعطیل شد.

مقامات امنیتی ویرجینیا اعلام کردند که تدابیر امنیتی برای محافظت از آموزگار و مدیر این مدرسه در نظر گرفته شده است.

یکی از آنان گفت: معلمی که تکلیف خوشنویسی از شهادتین را داده بود، نگران امنیت خود و خانواده‌اش است.

تکلیف این آموزگار برگرفته از یک موضوع آموزشی بود که همچنین شامل تکالیفی درباره دین یهودیت و مسیحیت است.

اداره آموزش و پرورش ناحیه اگوستا گفته است که خطر یا آسیبی متوجه دانش‌آموزان، ساختمان و تاسیسات دبیرستان یا دفا‌تر آموزشی ناحیه نبوده اما لحن و محتوای اعتراضات باعث شد تا این اداره به توصیه مقامات امنیتی، این تصمیم را اتخاذ کند.

تعطیلی روز جمعه شامل حدود ده هزار دانش‌آموزی می‌شود که در مدارس این ناحیه تحصیل می‌کنند.

مسئولان دبیرستان تاکید داشته‌اند که اگرچه شهادتین برای مسلمانان جنبه اعتقادی دارد و بر زبان راندن آن برای گرویدن به اسلام ضروری است، اما در این تکلیف درسی، متن به انگلیسی ترجمه نشد و از دانش آموزان نیز خواسته نشد که آن را ترجمه یا تکرار کنند.

آنان گفته‌اند که مطالعه فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف جهان از جمله اسلام همچنان بخشی از درس جغرافیا در این دبیرستان باقی خواهد ماند اما به منظور جلوگیری از هرگونه سوء‌تعبیر در آینده، یک متن غیرمذهبی برای آشنایی دانش‌آموزان با هنر خطاطی اسلامی برگزیده خواهد شد.

 
انتهای پیام/ابنا

اعتراض به رونویسی تکلیف مذهبی، مدارس ناحیه‌ای در ویرجینیا را به تعطیلی کشاند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme