https://telegram.me/empireoflies

چرخه شوم اسلام‌هراسی؛ از بی‌بی‌سی تا هالیوود+فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خبر افزایش ۷۰ درصدی موج حملات به مسلمانان در لندن بهانه ای شد تا شبکه دولتی بی بی سی به موضوع “اسلام هراسی” بپردازد.

بی بی سی در این گزارش خود سعی کرد تنها عامل خشونت طلبی علیه مسلمانان را افراطی گرایی آنها جلوه دهد و مسائلی مثل شارلی ابدو را هم به عنوان شاهد مطرح کند.

باید اعتراف کرد چرخه شوم طراحی شده برای تخریب چهره اسلام و منزوی کردن مسلمانان، چنان زیرکانه است که متاسفانه توانسته بسیاری از افکار عمومی را با خود همراه کند.

حمایت آمریکا از گروه های تندروی منتسب به اسلام، مثل داعش، القاعده و طالبان همچنین تشویق کشورهایی مثل عربستان برای تقویت مالی آنها مسأله ای قابل پوشش نیست. همین مسأله وقتی با رویکرد هالیوود در استفاده از نمادهای اسلامی برای انواع خشونت ها و تهدیدهای زندگی مردم همراه می شود، می تواند نقش دو قطعه از یک پازل را بازی کند.

کلیپ/ گوشه ای از اقدامات هالیوود در جهت اسلام هراسی ـ دانلود

پوشش رسانه ای انواع خشونت های گروه هایی مثل داعش –  که علی القاعده نباید از امکانات رسانه ای خاصی برخوردار باشند – با نام “اسلام” می تواند تکمیل کننده این پازل باشد.

نکته ای که معمولا از آن غفلت می شود این است که این رسانه ها برای اینکه خود را بی طرف جلوه دهند از این خشونت ها با نام “اسلام افراطی” نام می برند تا بسیاری از مسلمانان اینطور خیال کنند که اینگونه رسانه ها حساب اسلام را از افراطی ها جدا کرده اند!  حال آنکه در بین مردم عادی جهان که مسلمان نیستند و اطلاعی از حقیقت اسلام ندارند ذهنیت دیگری پدید می آید.  وقتی این دسته از مردم که تعدادشان غالب است تنها تصویرهایی که از اسلام می بینند مربوط به گروه های افراطی است کم کم لفظ “افراطی” از معنای احرازی به یک معنای وصفی منتقل می شود. به عبارت دیگر “افراطی” دیگر لفظی نیست که مختص گروه خاصی از مسلمانان باشد بلکه صفتی است که همه مسلمانان را در برمی گیرد.

نتیجه این چرخه چیزی نیست جز اقدامات اسلام هراسی در سراسر اروپا که از آن می توان به یک موج تعبیر کرد. موجی که عوام مردم را از گرایش به اسلام بیمه می کند و مسلمانان را در گوشه ای منزوی. این موج خشونت طلبی علیه مسلمانان که رسانه های به اصطلاح بی طرف از آن به “موج اسلام هراسی” تعبیر می کنند به حدی رسیده که در انگلیس طی یک سال گذشته ۷۰ درصد و در فرانسه ۵۰۰ درصد افزایش داشته است!

و در آخر باید گفت آنچه که می تواند بی طرفی این رسانه ها را در ذهن حک کند و جای هیچ شبهه ای را باقی نگذارد تاسیس موسساتی مثل ” فیث مترز” است که با نام حمایت از مسلمانان فعالیت می کنند و سعی می کنند دولت انگلیس را مبرای از هرگونه اقدام علیه مسلمانان جلوه دهند و همچنین حقوق اولیه ای مثل داشتن عبادتگاه های اختصاصی را به عنوان نشانه هایی از آزادی تبلیغ کنند.

ویدئو/ نمونه ای از پوشش خشونت طلبی علیه مسلمانان در بی بی سی ـ دانلود

انتهای پیام/جام نیوز

اقدامات اسلام هراسانه وقتی با تکنیک های رسانه ای همراه می شود می تواند ثمره خوبی برای هدایت ذهن های غافل داشته باشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme