https://telegram.me/empireoflies
مسلمانان فرانسوی در موارد متعددی از جمله کاریابی، اجاره مسکن، کافه نشینی و حتی راه رفتن در خیابان با تبعیض از سوی شهروندان دیگر روبه‌رو هستند.

اسلام‌ستیزی در قلب اروپا/ افزایش تبعیض علیه مسلمانان فرانسوی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبنابر اعلام موسسه نظرسنجی ایفاپ، زنان مسلمان فرانسوی بیش‌تر از مردان در جامعه مورد تبعیض قرار می‌گیرند. ۴۵ درصد از زنان مسلمان فرانسوی دستکم یکبار با تبعیض مواجه شده‌اند.

در حالی که تنها ۳۵ درصد مردان مسلمان تبعیض را تجربه کرده‌اند. مسلمانان در موارد متعددی از جمله برای کاریابی، اجاره مسکن، کافه نشینی و حتی راه رفتن در خیابان با تبعیض از سوی شهروندان دیگر روبه‌رو بوده‌اند.

اسلام‌ستیزی در قلب اروپا/ افزایش تبعیض علیه مسلمانان فرانسوی

نظرسنجی از شهروندان مسلمان فرانسوی پیش از حمله اخیر به مسجدی در شهر بایون انجام شد.

در این نظرسنجی بیش از ۴۲ درصد آن‌هایی که به سوال‌ها پاسخ داده‌اند، گفته‌اند که بار‌ها به دلیل اعتقادات دینی مورد اهانت و تبعیض قرارگرفته‌اند.

موسسه نظرسنجی ایفاپ برای انجام این تحقیق با ۱۰۰۷ نفر مسلمان فرانسوی که بالای پانزده سال دارند، مصاحبه کرده است. ۲۸ درصد آن‌ها گفته‌اند که توسط پلیس برای کنترل هویت بازجویی شده‌اند.

۲۲ درصد برای یافتن آپارتمان دچار تبعیض شده‌اند و ۲۴ درصد برای کاریابی به مشکل برخورده‌اند.

از سوی دیگر بنا به نتیجه این نظرسنجی از هر چهار مسلمان فرانسوی یک نفر مورد توهین و آزار کلامی قرار گرفته است.

اسلام‌ستیزی در قلب اروپا/ افزایش تبعیض علیه مسلمانان فرانسوی

این در حالی است که تنها ۹ درصد از فرانسوی‌ها با چنین مشکلی روبر شده‌اند. هفت درصد از افراد مصاحبه شونده مسلمان نیز گفته‌اند که مورد آزار فیزیکی قرارگرفته‌اند.

چندی پیش نیز مجلس سنای فرانسه که اکثریت آن را راستگریان تشکیل می‌دهند لایحه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن مادران محجبه نمی‌توانند فرزندان دانش‌آموز خود را در فعالیت‌های خارج از مدرسه همراهی کنند.

فرانسه بیشترین جمعیت مسلمان را در میان کشور‌های اروپایی دارد و از ۶۷ میلیون جمعیت آن بیش از پنج میلیون نفر مسلمان هستند. با این حال از سال ۲۰۰۴ و پس از مشاجره‌های بسیار بر سر لباس دانش‌آموزان مسلمان، قانون ممنوعیت پوشیدن هرگونه لباسی که نمادی از مذهب در آن باشد در مدارس این کشور به صورت قانون درآمد.

همچنین فرانسه اولین کشوری بود که در اروپا و در سال ۲۰۱۰ پوشاندن صورت در اماکن عمومی را ممنوع اعلام کرد. در سال ۲۰۱۴، دادگاه حقوق‌بشر اروپا این ممنوعیت را پذیرفت، اما اعلام کرد این قانون به نظر زیاده‌روی می‌رسد و ممکن است کلیشه‌ها را ترغیب کند.

در جامعه سکولار فرانسه، سال‌هاست گروه‌های طرفدار حقوق‌بشر معتقدند که قوانین سکولار این کشور سبب شده است اسلام‌هراسی در اروپا تقویت شود و زنان مسلمان مورد تبعیض قرار بگیرند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme