https://telegram.me/empireoflies

اسلام‌ستیزی اپوزیسیون در سایه حمایت رسانه‌های بیگانه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش تصویری توسط «شادی صدر»، از کاسبان حقوق‌بشری، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که او را روی یک کاناپه‌ای با طرح کتیبه‌های عاشورایی نشان می‌دهد و جام مشروبی نیز در دست دارد. بر اساس شواهد این کاناپه‌های توهین‌آمیز توسط «پرستو فروهر» ساخته و در بین عناصر اپوزیسیون به فروش رسیده است.

توهین عوامل اپوزیسیون به مفاهیم و ارزشهای دینی بی‌سابقه نبوه است و سالهاست که اینگونه افراد ضدیت خود با مبانی اسلامی و اعتقادات ملت مسلمان ایران را نشان می‌دهند.

«پرستو فروهر» دختر «داریوش فروهر» و «پروانه اسکندری» از عناصر لیبرال و ملی-مذهبی، بود و در خانواده‌ای غیرمذهبی پرورش یافت. پس از کشته‌شدن پرحاشیه والدینش، به همراه برادرش به آلمان رفت و از آن زمان بر فعالیت‌های ضداسلامی و ضدایرانی خود افزود؛ البته او و دیگر اپوزیسیون برای مظلوم‌نمایی عنوان کردند که او تبعید شده است!

وی که سالهاست در خارج از کشور زندگی می‌کند، از افرادی است که همواره به عنوان هنرمندی ضددین شناخته می‌شود. مواضع ضدانقلابی فروهر و شهرت پدرش در کنار مفاهیم ضددینی آثار او سبب استقبال رسانه‌های ضدانقلاب برای بزرگنمایی او شده است.

در مهر ماه سال ۸۹ بود «پرستو فروهر» در یک گالری تعدادی از آثار خود را به نمایش گذاشت و تمسخر و توهین به مفاهیم دینی طبق معمول بخشی از این نمایشگاه بود. آن زمان «رادیو فردا» در گزارشی از این گالری نوشت: “آثار هنری پرستو فروهر، هنرمند مولتی‌مدیا و چیدمان (اینس‌تالیشن)، برای اولین بار در لندن در موزه «لیتون هاوس» به نمایش گذاشته شده است … قسمت اول تابلوهایی است که جلوه‌ای از طنز دارد. قسمت دوم تصویرهای دیجیتال به رنگ‌های سبز و سرخ و سفید یعنی پرچم ایران است که وقتی در آن تامل می‌کنیم آثار و پیامدهای یک تراژدی یا فاجعه دلخراش را در آن می‌بینیم، و قسمت سوم چیدمانی است از شماری از صندلی‌های چرخان اداری که روی آن با پارچه عزاداری عاشورا و تکرار نام حسین کشیده شده است…”

این صندلی‌ها پیش از این نیز در چند گالری فروهر در سالهای گذشته به نمایش درآمده بودند.

تصویر از وبسایت «رادیو فردا»

«پرستو فروهر» در زمستان ۹۲ هم یک گالری دیگر با همین مضمون یعنی توهین به مفاهیم و ارزشهای دینی و عاشورایی با عنوان «مرا ببوس» در گالری «رز عیسی» در لندن برگزار کرد. آثار فروهر در این نمایشگاه تلفیقی از طرح کتیبه‌های عاشورایی با جمله «مرا ببوس» بود.

«رادیو فردا» در بخشی از گزارش خود از این نمایشگاه به نقل از فروهر نوشت:‌ “مرا ببوس جمله‌ای است عاشقانه که جدای از مفهوم ساده‌اش، ترانه معروف «مرا ببوس» را بخاطر می‌آورد، با انبوهی نوستالژی و البته بار سیاسی و اجتماعی … از طرفی «مرا ببوس» معنای دو وجهی جالبی هم دارد: برخی از مردم به گمان متبرک بودن این پارچه‌های عزاداری بر آنها بوسه می‌زنند. از این رو باز این آثار معنای دو وجهی جذابی پیدا می‌کنند که اشاره به همان تناقض اولیه دارد: سنت یا مدرنیته …”

تصویر از وبسایت «رادیو فردا»

«پرستو فروهر» که حامی هم همجنسبازی است، با ساختارشکنی می‌خواهد مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد. وی در سالهای اخیر حتی توسط برخی عناصر اپوزیسیون هم مورد انتقاد قرار گرفته است و به دلیل همین هنجارشکنی‌ها در این سالها چندین جایزه از سوی نهادها و موسسات غربی از جمله «موزه یهودی ملبورن» در استرالیا و «موزه یهودی سانفرانسیسکو» در آمریکا دریافت کرده است. فروهر در چندین نمایشگاه خود به حجاب اسلامی نیز توهین کرده و حجاب را نشانه عقب‌افتادگی می‌داند!

مواضع ضددینی چهره‌های اپوزیسیون مساله‌ای است که به خاطر پررنگ بودن مواضع سیاسی و جنجالی بودنشان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و اساساً از جانب نیروهای اپوزیسیون نیز تمایل چندانی به بروز آن وجود ندارد. چرا که آنها به خوبی می‌دانند و تجربه کرده‌اند که تاکید بر زیرسوال بردن صریح مقدسات دینی، نه تنها در جامعه ایران پذیرفته نمی‌شود بلکه سبب رویگردانی مردم از چهره‌ها و تریبونهای مدافع این اقدام خواهد شد.

مساله‌ای که حتی سبب شد جریانی الحادی مثل «حزب توده» آن را فهم کند و کوشید به جای طرح صریح مفاهیم ضددینی و زیرسوال بردن آنها، در پوشش مسائل سیاسی و اقتصادی موضع بگیرد.

تجربه ضدانقلاب در دوران اصلاحات در زیرسوال بردن صریح ارزش‌ها و مفاهیم دینی و بازخورد منفی آن، سبب شد اپوزیسیون خارج‌نشین نیز محتاطانه و در غیرصریح این کار را در پیش بگیرد. به این ترتیب ترویج اباحه‌گری فرهنگی، فساداخلاقی و شبهه‌افکنی‌های غیرمستقیم؛ زیر سوال بردن مفاهیم اسلامی تحت عنوان آسیب‌شناسی‌های اجتماعی و حقوق بشری و فرهنگی؛ ‌جای خود را به هتاکی‌های صریح دهه هفتادی شبکه‌های ماهواره‌ای داد.

با این حال همیشه چهره‌های معدودی از جریان لائیک یا سکولار مانند «پرستو فروهر» و «شادی صدر» و امثالهم هستند که با حمایت رسانه‌های بیگانه همچنان بر اعتقاد گذشتگان خود باقی هستند و فکر می‌کنند زیرسوال بردن مقدسات، هتاکی و اسلام‌ستیزی عاملی برای پیش‌برد به اصلاح مبارزات ساختارشکنانه و گام برداشتن در جهت ترویج افکار غربی و مدرنیته است!

انتهای پیام/

 

چند روز پیش تصویری توسط «شادی صدر»، از کاسبان حقوق‌بشری، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که او را روی یک کاناپه‌ای با طرح کتیبه‌های عاشورایی نشان می‌دهد و جام مشروبی نیز در دست دارد. بر اساس شواهد این کاناپه‌های توهین‌آمیز توسط «پرستو فروهر» ساخته و در بین عناصر اپوزیسیون به فروش رسیده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme