https://telegram.me/empireoflies

استقلال اسکاتلند چه حاصلی در پی دارد؟

به گزارش «امپراتوری دروغ»، “جان سویینری” وزیر دارایی اسکاتلند در مصاحبه با ریانوستی تصریح کرد: دولت کنونی اسکاتلند اعلام کرده است که در صورت اتخاذ تصمیمات مستقل از دولت انگلیس قادر به صرفه جویی ۶۰۰ میلیون پوندی در سال است.

بر اساس این گزارش وی در ادامه افزود: با دستیابی به استقلال، هر دولتی در آینده کنترل کاملی بر وضعیت مالی اسکاتلند خواهد داشت. بنابر این هرگز مجبور نخواهیم بود تا تامین مالی سیاست هایی را بر عهده بگیریم که مردم اسکاتلند به شدت با اجرای آن مخالف هستند.

در عین حال دومینیک فریسبی ستون نویس نشریه سرمایه گذاری “مانی ویک” به ریانوستی گفت: ترس و نگرانی بی پایه نسبت به وضعیت پول ملی اسکاتلند که قرار است پس از استقلال از انگلیس از آن استفاده کند بسیاری از رای دهندگان را متقاعد خواهد کرد تا رای به عدم استقلال این کشور از انگلیس بدهند.

فریسبی تصریح کرد: مردم خواهند پرسید که چه اتفاقی برای پول ما در حساب های بانکی خواهد افتاد؟ چه اتفاقی برای کسب و کار ما خواهد افتاد؟ این مسائل بسیاری از رای دهندگان را متقاعد خواهد کرد تا به باقی ماندن اسکاتلند در کنار انگلیس رای بدهند.

وی گفت: هیچ عاملی وجود ندارد که بتواند جلوی ادامه استفاده اسکاتلند از پوند را پس از استقلال از انگلیس بگیرد حتی اگر لندن با آن مخالفت کند.

این کارشناس اقتصادی افزود: اگر اسکاتلند بخواهد از پوند استفاده کند هیچ کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

نظرسنجی موسسه “یوگاو” نشان داد که اختلاف بین مخالفان و طرفداران استقلال اسکاتلند به کمتر از ۶ درصد رسیده است. این اختلاف یک ماه پیش به بیش از ۲۲ درصد رسیده بود.

مردم اسکاتلند در همه پرسی ۱۸ سپتامبر قرار است در خصوص استقلال از انگلیس پس از ۳۰۷ سال تصمیم گیری کنند. نظرسنجی ها نشان می دهد که هنوز حدود یک چهارم جمعیت ۴ میلیون نفری اسکاتلند تصمیم نهایی خود را در این خصوص نگرفته اند.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme