https://telegram.me/empireoflies

استفاده صهیونیست‌ها از مسیحیت انجیلی برای خلق یک مسیحیت تقلبی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در آمریکا به هر فروشگاه مسیحی که قدم بگذارید، مشاهده خواهید کرد که عملا چگونه تمام کسانی که خودشان را در این کشور پیرو عیسی مسیح می نامند، فریب خورده اند تا به یک ایدئولوژی دروغین باور بیاورند. ایدئولوژی ای که آنها را به این سمت سوق می دهد تا به غلط باور کنند که انجیل به آنها فرمان می دهد از کشور یهودی اسرائیل حمایت کنند.

نیروی محرک پشت این خطا، انجیل مرجع اسکوفیلد سال ۱۹۰۹ است که اولین انجیل چاپ شده توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد بود و شامل پانوشت های ارجاعی می شد که خواننده را هدایت می کرد چگونه به شکل مناسبی متن انجیل را درک یا تفسیر کند.

تصادفی نیست که زمان ظهور صهیونیسم – که به معنای ایجاد انگیزه در یهودیان برای جستجوی یک میهن برای خود است – به اندکی نه چندان قبل تر از انتشار انجیل ارجاعی اسکوفیلد باز می گردد. در اواخر دهه ۱۸۰۰ انگلستان کشوری بود که صهیونیسم در آن اولین حمایت های سیاسی را پیدا کرد. انگلستان قبلا دستخوش موج دکترین «مسیحیت» نادرست اسرائیلیسم بریتانیایی شده بود که در نتیجه آن مسیحیان انگلیسی فکر می کردند که آنها از قبایل گمشده اسرائیل اند. از این رو باید از ماجراجویی یهودیان صهیونیست برای ایجاد یک کشور یهودی یعنی اسرائیل پشتیبانی کنند.

با گسترش جنگ جهانی اول، انگلستان فشارهای خود را برای ایجاد یک میهن صهیونیستی برای یهودیان در فلسطین آغاز کرد. این کار ایجاد یک معبر امن از طریق کانال سوئز و تجارت با هند را تضمین می کرد و موجب خشنودی یهودیان صهیونیست و مسیحیان بریتانیایی می شد که به دلیل اسرائیلیسم بریتانیایی فریب خورده و فکر می کردند که در اطاعت از دستورخدا و انجیل باید از یهودیان صهیونیست حمایت کنند

اگر شتابان ۱۰۰ سال جلوتر بیاییم خواهیم دید که مسیحیان انجیلی آمریکایی مدت ها قبل فریب خورده و باور کرده اند که باید از صهیونیستم یهودی پشتیبانی کنند، چون به غلط بر این باورند که در انجیل چنین آموزه ای وجود دارد و اگر چنین نکنند، خدا آنها و آمریکا را نفرین خواهد کرد. بنابراین ما با پشتیبانی پایان ناپذیر مسیحیان انجیلی دست راستی آمریکایی از جنگ های بی پایانی که به نفع اسرائیل صورت می گیرد، روبرو هستیم.

این اغفال مسیحیان انجیلی آمریکایی عمدتا ناشی از نقش تاریخی انجیل ارجاعی اسکوفیلد و پانوشت هایش است که متن انجیل را به شکلی توضیح می دهد که خوانندگان بدون سوء ظن خود را اقناع می کند که باید از یهودیان صهیونیست حمایت کرد. مباحث الهیاتی مکمل یا مشیت گرایی این انجیل در حمایت مسیحیان انجیلی آمریکایی از اسرائیل نقش حایز اهمیتی ایفا کرده است، چرا که ایدئولوژی مشیت گرایی به معنای واقعی کلمه در تک تک  مدارس انجیلی و مذهبی آمریکا در طول ۱۰۰ سال گذشته  نقش غالب را داشته است.

نتیجه دکترین نادرست مشیت گرایی، یهودی شدن مسیحیت انجیلی آمریکایی بوده که در تبدیل کردن آمریکاییان مسیحی انجیلی به صهیونیست های مسیحی موفق بوده است؛ صهیونیست هایی که به هیچ وجه از آموزه های عیسی مسیح، عهد جدید یا مسیحیت ارتدوکس سنتی دنباله روی نمی کنند. در واقع این میلیون ها انسان خوش قلب و خوش نیت، الهیات غلطی را که مبتنی بر تفسیری انحرافی و بازتفسیر شده از متون مقدس است، اتخاذ کرده اند و به بخشی از بزرگ ترین و ذی نفوذترین فرقه غیر مسیحی و حتی ضد مسیحی یعنی فرقه یهودی- مسیحیت تبدیل شده اند.

مسیحیت یهودی کمتر از ۲۰۰ سال قدمت دارد. جنبش صهیونیسم یهودی نقشی کلیدی در تضمین رشد آن بازی کرده است. ما نتیجه را در خلق یک «مسیحیت» جدید مشاهده می کنیم که در افراطی ترین شکل خود به صهیونیسم مسیحی موسوم است. همانطور که گفته شد، نخستین تغذیه کننده این فرقه انجیل ارجاعی اسکوفیلد که در سال ۱۹۰۸ از سوی انتشارات دانشگاه آکسفورد در نیویورک منتشر شد و بعدها چندین بار روزآمد گردید بوده است. ویراستاران این انجیل از جمله آکسفورد از اصلاح تغییرات آشکار به وجود آمده در استفاده معمول از کلماتی نظیر «یهودی» و «اسرائیل» که موجب استنتاجاتی گمراه کننده و موید صهیونیسم می شد قصور ورزیدند.

آکسفورد یک الهیات قرن بیستمی را به مدارس علمیه انجیلی فروخت. استفاده از اسکوفیلد به معیاری در اکثر مطالعات یا ارجاعات به انجیل از طرف طیف گسترده ای از انجیلی ها تبدیل شده است و حتی به مطالعات اصلی کلیسا از انجیل و رسانه ها نفوذ کرده است.

مسیحیان یهودی شده یا صهیونیست های مسیحی مشتاق تبدیل کردن شاخه مطالعات انجیل به مطالعات اصلی از طریق باز کردن راه برای تفسیر عهد جدید توسط عهد عتیق هستند، در حالی که شیوه مناسب مطالعه انجیل مسیحی، عمل کردن بر عکس این روش است. یعنی باید اجازه داد عهد جدید روشنگر تفسیرات عهد عتیق باشد. از این روی این «مسیحیان» به جای دنبال کردن آموزه ها و الگوی عیسی مسیح که در عهد جدید یافت می شود، کلمات مسیح و عهد جدیدی مسیحی را به اجبار با عهد عتیق  – به ویژه در ارتباط با اسرائیل – سازگار می کنند.

این خطای الهیاتی و تاویلی به این منجر شده که میلیون ها به اصطلاح مسیحی به جای صلح، از جنگ و از کشته شدن بی رحمانه میلیون ها انسان در عراق و افغانستان و فلسطین حمایت کنند. این صهیونیست های مسیحی به جای صلح آفرین شدن آنگونه که مسیح به پیروانش فرمان داده، اصل عهد عتیقی «رفتن به جنگ دشمنان اسرائیل» را به بهای هزینه شدن از آمریکا (در قالب جان آمریکاییان، معلول شدن آنها و پول های مالیاتی شان) در سر لوحه اندیشه هایشان قرار داده اند. غافل از آنکه کسانی که ادعا می کنند مسیحی اند اما در عشق ورزیدن از مسیح پیروی نمی کنند، دروغ می گویند و حقیقت را بیان نمی کنند.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme