https://telegram.me/empireoflies

استفاده از تکنیک‌های نخ‌نما شده در بزک نمودن یک متهم امنیتی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه های بیگانه عامل و موتور محرکه در پروژه نفوذ در پسابرجام در کشورمان هستند. این رویه را می توان در پروژه ها و جنگ های روانی که در چند ساله اخیر در قبال جمهوری اسلامی انجام می گیرد به وضوح مشاهده کرد.به عنوان مثال یکی از کارکرد های رسانه ها در پروژه های جاسوسی در داخل ایران فرافکنی و بزک کردن افراد و ساختن پوشش مناسب برای جاسوسان است این پوشش ها می تواند عامل فرهنگی ،روزنامه نگار، مدیر نهاد مردمی، خیر و روزنامه نگار یا خبرنگار یک شبکه خارجی باشد.

در یک سال گذشته بسیاری از افرادی که تحت عنوان مخل امنیت ملی و یا اتهامات جاسوسی در ایران توسط اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شده اند به نوعی بعد از دستگیری از طرف این شبکه ها مورد حمایت قرار گرفته اند این واکنش ها هر بیننده آگاهی را به این سمت می برد که توافقی در پس پرده مابین این جاسوسان و شبکه های رسانه ای وابسته به غرب وجود دارد که به محض دستگیری سیل جو سازی ها و مظلوم نمایی ها از طرف این رسانه ها راه اندازی می شود تا فرد متهم را بی گناه جلوه دهند.

در این میان این شبکه ها اخیرا از مولفه های احساسی نیز در مظلوم جلوه دادن سوژه خود استفاده می کنند در توضیح این امر باید گفت در درجه اول سازمان های جاسوسی برای برخی از ماموریت های خود از زنان استفاده می کنند زیرا زنان به واسطه نوع جنس و شخصیت خود کمتر مورد شک و تردید سرویس های اطلاعاتی در داخل کشور قرار می گیرند و در درجه دوم در صورت دستگیری می توانند به واسطه راه اندازی یک موج رسانه ای با شاخص های مظلوم نمایی به واسطه مادر بودن و یا همسر بودن و یا داشتن کسالت و امراض مختلف احساسات عمومی را تحریک کرده و از این طریق دستگاه های حاکمیتی را تحت فشار قرار داده تا زمینه های آزادی وی را فراهم نمایند .البته این تکنیک فواید دیگری نیز برای سرویس های جاسوسی دارد زیرا از این طریق می توانند چهره نظام اسلامی را با زیر سوال بردن عدم تعهد به حقوق بشر و حقوق  زنان زیر سوال ببرند و استفاده تبلیغاتی را در این زمینه مهیا سازند.

۲۰۱۶-۰۵-۱۱_۱۶-۱۳-۰۳

به عنوان مثال در جریان دستگیری غنچه قوامی ،جیسون رضائیان و همسر وی ،نسرین ستوده،رکسانا صابری و در آخرین مورد دستگیری یک زن ایرانی بریتانیایی به نام نازنین زاغری می توان استفاده از این تکنیک ها را مشاهده کرد.

نازنین زاغری حدود یک ماه قبل در هنگام خروج از ایران در فرودگاه امام به اتهام جاسوسی و اقدام بر علیه امنیت ملی دستگیر شد یک ماه پس از دستگیری وی بعد از اینکه رایزنی های دیپلماتیک از طریق سفارت انگلستان برای آزادی وی نتیجه نداد و دستگاه های امنیتی بر محاکمه وی در ایران تاکید کردند این خبر توسط بنگاه سخن پراکنی انگلستان رسانه ای شد و شیوه فشار هم در این پروژه فرزند دوساله این متهم امنیتی است. این رسانه ها در مصاحبه با پدر و خانواده این متهم ادعا می کنند که نوزاد این متهم گروگان گرفته شده است و حق خارج شدن از ایران را ندارد.

۲۰۱۶-۰۵-۱۱_۱۶-۱۲-۱۹

۲۰۱۶-۰۵-۱۱_۱۶-۲۹-۳۸

البته هنوز دستگاه های مسئول در این زمینه اطلاعاتی را منتشر ننموده اند و این عدم اطلاع رسانی خود بهانه ای شده برای سم پاشی های رسانه های بیگانه در این پرونده .البته بسیار بعید به نظر می رسد که کودک این متهم امنیتی اجازه خروج از کشور نداشته باشد البته به واسطه صغر سنی که دارد بهتر است در ایران بماند تا هر چند روز یک بار با مادر خود ملاقات نماید.

۲۰۱۶-۰۵-۱۱_۱۶-۳۰-۵۵

در راستای مظلوم نمایی از این متهم امنیتی دیروز تلویزیون بی بی سی از همسر انگلیسی وی در یکی از بخش های خبری خود دعوت به عمل آورد و وی نیز ادعا نمود که همسر وی تحت فشار است تا اعتراف به گناه نکرده کند البته تناقض سخنان وی در همین مصاحبه کاملا مشخص است زیرا در ابتدای صحبت خود مدعی می شود که هیچ گونه ارتباطی به همسر خود ندارد و حتی خانواده همسرش در ایران نیز از ملاقات با وی منع شده اند در حالی که چند دقیقه بعد از تحت فشار بودن وی خبر می دهد. این فرد همچنین از فرزند خود نیز برای تحریک کردن احساسات مخاطبین استفاده کرد البته در قسمتی از مصاحبه می گوید هیچ تلاشی برا رفتن به ایران و پیگیری وضعیت همسر و فرزندش تا کنون نکرده و فقط به صورت تلفنی پیگیر این موضوع می باشد.

البته این عدم تلاش برای دیدن فرزند دو ساله و پیگیری روند اتهامات همسر از طرف این فرد انگلیسی خود جای شک و تردید دارد چرا که دلیلی وجود ندارد تا این فرد از آمدن به ایران امتناع کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme