https://telegram.me/empireoflies

استعفایی که توجه رسانه‌های فارسی زبان غرب را جلب کرد

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از جام نیوز، خبر استعفای فرماندار بروجرد، در پی لغو سخنرانی سید حسن خمینی در “همایش ملی تبیین شخصیت علمی امام خمینی”، با بازتاب در رسانه های فارسی زبان وابسته به غرب مواجه شد.

سایت رادیو فردا(Radio Farda)، وابسته به سازمان سیا نوشت:

در حالی که وزارت کشور پیشتر گفته بود که در حال بررسی علل لغو سخنرانی حسن خمینی در همایشی در بروجرد است، وزیر کشور روز دوشنبه اعلام کرد فرماندار بروجرد قصور خود در خصوص لغو این همایش را پذیرفته و استعفا کرده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی، روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته از سوی هیئت پیگیری درباره علت لغو “همایش ملی تبیین شخصیت علمی امام خمینی” گفت: «فرماندار بروجرد ضمن پذیرش قصور خود استعفا داد و استعفای وی از طرف استاندار پذیرفته شده است.»

وی تاکید کرد که به تشخیص وزارت کشور، این قصور و انفعال از سوی گروه یا جناح خاصی نبوده و تنها فرماندار بروجرد در این خصوص بسیار ناپخته تصمیم‌گیری کرده است.

دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی ۱۵ اردیبهشت‌ماه از لغو نشست “تبیین شخصیت علمی امام خمینی” خبر داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با کمال تاسف، به سبب افراطی‌گری افراط‌گرایان و تهدیدهای تشنج‌آفرین آن‌ها و با نهایت شگفتی، برخی مسئولان و تاثیرگذاران این شهر، اصرار بر برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان همایش را داشتند.»

سایت بی بی سی فارسی(BBC Persian)، رسانه دولتی انگلیس نیز نوشت:

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران گفته است که فرماندار بروجرد با “پذیرش قصور” خود در لغو همایشی درباره آیت‌الله خمینی، از سمتش استعفا داده و استاندار لرستان هم این استعفا را پذیرفته است.

وزیر کشور ایران به خبرگزاری رسمی این کشور گفته است: «فرماندار مربوطه اذعان کرده است که در شرایط خاص و به صورت بسیار ناپخته ای تصمیم گیری کرده است.»

در هفته های اخیر، خبر لغو سخنرانی حسن خمینی، نوه موسس جمهوری اسلامی ایران در همایشی در بروجرد خبر ساز بوده است.

هفته پیش ۴۰ نماینده مجلس ایران در تذکری کتبی به وزیر کشور، از “لغو” مراسم سخنرانی حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی در بروجرد به دلیل فشار “گروه های افراطی” انتقاد کرده بودند.

سایت دویچه وله(DW)، رسانه دولتی آلمان نیز نوشت:

از چندی پیش قرار بود جلسه‌ای با حضور دری نجف‌آبادی و سید حسن خمینی در دانشگاه بروجرد برگزار شود؛ مجوز نیز برای این جلسه از سوی فرمانداری صادر شده بود. اما گروه دیگری که مخالف برگزاری این جلسه بودند، اعلام کردند که در همان زمان و در نزدیکی همان محل، قصد برگزاری برنامه دیگری را دارند.

به گفته وزیر کشور، مسئولان محلی و شورای تامین استان لرستان به این نتیجه می‌رسند که برگزاری هم‌زمان این دو جلسه به مصلحت نیست و به همین دلیل فرمانداری بروجرد، مجوز سخنرانی حسن خمینی را لغو می‌کند. وی ضمنا اعلام کرد که لغو سخنرانی آقای خمینی به خواست خودش بوده است.

حسن خمینی اما در متن کوتاهی که در این باره نوشت، تلویحا تایید کرد که لغو سخنرانی‌‌اش خواسته خود او نبوده است. در این متن کوتاه که سایت “انتخاب” آن را منتشر کرده آمده است: «من خودم را بروجردی می‌دانم و به این خاطر دعوت همایش را پذیرفتم. به مردم با فرهنگ و عالم و دانشمندپرور بروجرد علاقه دارم. خودم را جزئی از آنان می‌دانم و میان ما جدایی نمی‌افتد.»

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme