https://telegram.me/empireoflies
در ادامه روند ادامه‌دار استعفا‌ها در دولت آمریکا، ریک پری -وزیر انرژی این کشور- از سمت خود کناره‌گیری کرد.

استعفایی دیگر در دولت ترامپ/ وزیر انرژی آمریکا از سمت خود کناره گرفت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغریک پری، وزیر انرژی آمریکا و فرماندار پیشین ایالت تگزاس از سمت خود استعفا کرد.

بر اساس بیانیه رسمی، وزیر انرژی آمریکا روز یکشنبه از سمت خود کناره‌گیری کرد. «دن برولیته»، معاون وزارت انرژی، که از قبل از سوی سنا حمایت می‌شد، جایگزین او خواهد شد.

پری با انتشار ویدئویی در حساب توئیتر خود اعلام کرد: «امروز با وزارت انرژی وداع کردم. این افتخار و امتیازی بود که در همه عمرم بود که در دولت دونالد ترامپ به عنوان وزیر خدمت کنم. از همسر، فرزندانم و همه مردم آمریکا که به من اجازه خدمت دادند، تشکر می‌کنم.»

پری از مارس ۲۰۱۷ به عنوان وزیر انرژی در دولت ترامپ حضور داشت. وی استعفای خود را پس از آن اعلام کرد که برخی گزارش‌ها حاکی از آن بود که وی با تماس جنجالی و بحث برانگیز بین ترامپ و ولدیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین ارتباط دارد؛ موضوعی که نقطه عطف برای پیشنهاد استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا شد. او همچنین از حضور در جلسات غیر علنی کمیته تحقیق مجلس نمایندگان و شهادت علیه دونالد ترامپ امتناع ورزید و گفت: «در اتاق معروف بازجویی [کمیته تحقیق مجلس نمایندگان] که حضور مشاور وی ممنوع است، حاضر نمی‌شود.»

دن برولیته جایگزین ریک پری کیست؟

دن برولینه که جایگزین پری در وزارت انرژی آمریکا خواهد شد از اوت ۲۰۱۷ به عنوان معاون وزیر انرِژی آمریکا خدمت کرد. او در سال ۱۹۶۲ در پینت کورت ویل لوئیزیانا متولد شد و از دانشگاه مریلند فارغ التحصیل شد. برولیته کهنه سرباز آمریکایی است که تجربه فعالیت در سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی را داشته است. وی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ دستیار دبیر کنگره و امور بین دولت در وزارت انرژی آمریکا بوده است و معاونت فنی در شرکت فورد موتور را بر عهده داشت و پس از آن معاون ریک پری در وزارت انرژی شد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme