https://telegram.me/empireoflies
پایگاه تحلیل آمریکایی پولیتیکو در تحلیلی از تحولات اخیر در زمینه توافق هسته‌ای ایران، ضمن شکست خورده خواندن استراتژی آمریکا در این مورد بر این باور است که این رویکرد باید تغییر یابد.

استراتژی شکست خورده آمریکا در قبال ایران؛ واشنگتن نخستین ناقض توافق هسته‎ای

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه پولیتیکو در تحلیل واکاوی اقدام ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای در چارچوب توافق هسته‌ای پرداخته و تاکید می‌کند که آمریکا باید استراتژی خود را در قبال ایران تغییر دهد.

در این یادداشت آمده است: دولت آمریکا در حالی به اقدام ایران مبنی بر کاهش تعهدات هسته‌ای خود در چارچوب توافق هسته‌ای با اظهارات تهدیدآمیز واکنش نشان داد که واشنگتن گزینه‌های محدودی در این موضوع دارد.
پولیتیکو با اشاره به اینکه آمریکا که در پی خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای بین المللی ۲۰۱۵ ایران، تحریم‌های شدید علیه این کشور اعمال کرد می‎نویسد: آمریکا با اقدام اخیر ایران خود را در جایگاهی بسیار عقب‌تر از زمانی دید که این توافق امضا شد.
این یادداشت می‎گوید که تحلیلگران بر این باورند که «دونالد ترامپ» که بار‌ها نشان داده خواهان اعمال نظر مستقل در عرصه سیاست خارجی است در مورد ایران، درصدد دریافت حمایت از متحدان اروپایی خود است. آخرین تلاش وی برای جلب حمایت آنان در موضع گیری علیه ایران در نشست اخیر جی ۲۰ بود که در بهترین حالت نتیجه مشخصی نداشت.
«مایکل اوهانلون» پژوهشگر ارشد استراتژی دفاعی آمریکا در موسسه تحقیقاتی «بروکینگز» آمریکا می‎گوید که استراتژی دولت آمریکا بر اعمال تحریم از سوی سایر کشور‌ها با هدف ایجاد شرایط مطلوب برای مذاکرات و امضای معاهده جدید استوار است.
 
وی اظهار داشت، “اما چشم انداز چنین استراتژی مبهم است.”
«کنت پولاک» تحلیلگر اطلاعات پیشین سیا و عضو شورای امنیت ملی آمریکا، در این مورد گفت: “بقیه دنیا این گونه می‌گویند؛ شما اول آن را نقض کردید.”
 
وی با اشاره به این که تشدید تحریم‌ها از نظر ایران به معنای پایان مسیر دیپلماسی است، گفت رویکرد ترامپ خودش عامل شکست خود شد.
یادداشت در پایان ضمن اشاره‌ به اقدامات خصمانه دولت آمریکا علیه ایران در هفته‌های اخیر، نوشت متحدان آمریکا با تداوم حمایت خود از این توافق نشان دادند که در توانایی ترامپ برای دست یافتن به توافقی دیگر تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا تردید دارند.
انتهای پیام/میزان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme