https://telegram.me/empireoflies

استراتژی جدید محور مقاومت به رهبری ایران/ کار برای اسرائیل سخت شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه آمریکایی “المانیتور” (almonitor) با انتشار گزارشی تحت عنوان “حزب الله، ایران و حماس، استراتژی جدیدی را برای مقاومت طرح ریزی کرده اند” از اتحاد هر چه بیشتر محور مقاومت پس از پایان کار داعش در سوریه و عراق سخن به میان آورده و نسبت به سخت شدن کار برای رژیم صهیونیستی هشدار داده است.

در این گزارش می خوانیم:
«تنها یک هفته پس از آنکه حماس پذیرفت روابط خود را با گروه رقیب فلسطینی یعنی فتح بهبود بخشیده و در مقابل روابط خود با حزب الله را کاهش دهد -توافقی که بسیاری آن را اولین گام ضروری برای گفتگوهای صلح با اسرائیل می دانستند- دومین مقام ارشد حماس به تهران سفر کرد تا همبستگی این گروه با ایران و محور مقاومت ضد اسرائیلی را تحکیم نماید.

سفر هیئت حماس به تهران در ۱۹ اکتبر به رهبری صالح العاروری [نایب رئیس دفتر سیاسی حماس] تنها یک سفر به نیابت از این جنبش فلسطینی نبود بلکه نقطه عطفی در روابط حماس با تهران بود که در ماه های اخیر جانی دوباره گرفته است.

این اقدام به صورت آشکارا اعلام کرد که محور مقاومت تحت رهبری ایران -که جنبش حماس و دیگر متحدان قدیمی و جدید آن، همگی زیر مجموعه آن هستند- مسیری جدید را طرح ریزی کرده و استراتژی جدیدی را برای مقابله تعریف کرده اند.

این دومین سفر العروری به تهران در چند ماه گذشته بود؛ برخی منابع اعلام کرده اند که العروری در آخرین روز از سفر خود به تهران با ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران ملاقات کرده است و سلیمانی در این جلسه تاکید کرده است که حمایت از محور مقاومت از اولویت های اصلی ایران است.

العروری همچنین در ۱ نوامبر با [سید] حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان ملاقات کرده و آخرین تحولات منطقه را مورد گفتگو قرار دادند. در بیانیه مطبوعاتی که پس از این جلسه منتشر شد، آمده است: “حزب الله لبنان و جنبش حماس بر اتحاد جنبش های مقاومت و همبستگی علیه تجاوزات صهیونیستی و تمامی توطئه ها علیه مقاومت در منطقه، تاکید می کنند.”

به بیان دیگر، حماس و حزب الله، تحت رهبری جدید حماس در حال نزدیک تر شدن به یک دیگر هستند.

تمامی این تحولات در شرایطی صورت می پذیرد که در سال های اخیر بویژه پس از شروع جنگ سوریه، ایران و حزب الله به علت تهدید وجودی که در سوریه و پس از آن در عراق برای مقاومت احساس می کردند، اولویت های خود را تغییر داده بودند. در این دوره محور مقاومت بر نبرد در سوریه تاکید داشت چرا که “اگر سوریه سقوط می کرد، فلسطین نیز سقوط کرده بود.”

اکنون حزب الله به روشنی از انتفاضه سوم در فلسطین حمایت کرده است که فشارها بر اسرائیل را افزایش خواهد داد و به چالشی جدید برای نتانیاهو تبدیل خواهد شد. از نگاه حزب الله، اسرائیل در سال های اخیر با کمترین تهدید رو به رو بوده و این شانس را داشته است که اقدامات خود علیه فلسطینیان و حتی حزب الله را بدون هیچ چالشی تشدید نماید. اسرائیل حملاتی هوایی را در سوریه انجام داده و نیروهای مرتبط با حزب الله را هدف قرار داده است اما حضور حزب الله در نبرد سوریه، گزینه های این گروه برای پاسخ گویی به اسرائیل را محدود کرده بود.

اکنون که جنگ سوریه دیگر چالش اساسی محور مقاومت نیست، حزب الله لبنان بار دیگر پس از پنج سال، اولویت خود را مقاومت در مقابل اسرائیل قرار خواهد داد و پس از پایان درگیری های فرقه ای گسترده در سال های اخیر، بار دیگر این گروه بر اتحاد اسلامی تاکید خواهد کرد.

این مقام سیاسی ایران، که نخواسته نامش فاش شود، در گفتگو با المانیتور عنوان کرد که حزب الله لبنان و رهبران محور مقاومت در تهران “در حال انجام وظایف خود هستند و ما امیدواریم که تاثیرات تلاش هایمان را مشاهده نماییم؛ محور مقاومت به مردم برای مقابله با اسرائیل کمک خواهد کرد.”

البته این تمام داستان نیست؛ محور مقاومت پیش بینی کرده است که پس از پایان جنگ سوریه، اسرائیل جنگی را علیه حزب الله شروع خواهد کرد. [سید] حسن نصرالله در موارد متعدد به گفتگو در رابطه با استراتژی جدید برای مقابله پرداخته است: او می خواهد از تمامی گروه هایی که همراه با محور مقاومت در سوریه نبرد کرده اند، استفاده کند؛ این بدان معنا است که رزمندگان سوری، افغانی، عراقی و پاکستانی در جنگ آینده در کنار حزب الله علیه اسرائیل خواهند جنگید.»

 

انتهای پیام/جام نیوز

«به روشنی پیداست که محور مقاومت تحت رهبری ایران -که جنبش حماس و دیگر متحدان قدیمی و جدید آن، همگی زیر مجموعه آن هستند- مسیری جدید را طرح ریزی کرده و استراتژی جدیدی را برای مقابله تعریف کرده اند…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme