https://telegram.me/empireoflies

استدلال‌های رجوی برای اشغال تهران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: البته آنها روی حمایت مردم از آنها و مخالفتشان با حکومت هم حساب کرده بودند و خیال می‌کردند به محض عبور از مرز، اکثریت مردم ایران به استقبالشان خواهند رفت.

مسعود رجوی رهبر گروهک منافقین اعتقاد داشت هر چقدر جنگ ایران و عراق به طول بینجامد، از یک طرف توان نظامی و اقتصادی ایران بیشتر تحلیل می‌رود و از طرف دیگر بازگشت به سمت آتش‌بس و صلح غیرممکن‌تر می‌شود و این جنگ تا شکست ایران ادامه خواهد یافت.

با اعلام خبر پذیرش قطعنامه از سوی ایران، نقشه‌ها و طرح‌های قبلی سازمان منافقین با بن‌بست مواجه شد. آنها که با شنیدن این خبر شوکه و غافلگیر شده بودند و در شرایط ناامیدی و استیصال قرار داشتند دل‌خوش به حمایت نمایندگان کنگره و سنای امریکا شدند.

چند هفته قبل و در سی‌ام خرداد، ۱۳۸ نماینده کنگره و ۱۴ سناتور امریکایی طی نامه‌ای به «جرج شولتز» وزیر خارجه وقت امریکا، از وی خواستند به جنبش‌های مقاومت داخلی در ایران توجه کند و در همین راستا حمایت از سازمان منافقین را توصیه کرده بودند. «مروین دایملی» نماینده کنگره امریکا در ششم تیرماه در تظاهرات سازمان منافقین در واشنگتن شرکت کرد و طی سخنانی که از یکی از شبکه‌های تلویزیونی امریکا هم پخش شد، اظهار داشت: «نباید دست از تلاش کشید، مطمئن باشید که با کمی صبر و تلاش بیشتر بزودی از مهران به تهران رژه خواهید رفت.» منافقین جهت بالا بردن روحیه اعضایش نوار ویدئویی این سخنرانی را برای تمامی کادرهای سازمان پخش کردند.

با پذیرش قطعنامه توسط ایران، منافقین حالا فکرهای دیگری در سر می‌پروراندند. رجوی در سخنرانی که برای اعضای منافقین داشت اعلام کرد: «دیگر وقت آن رسیده است که به ایران برویم. طرح عملیات بزرگی را کشیده‌ایم که در نهایت منجر به فتح تهران و سقوط رژیم می‌شود. البته این دفعه احتیاج به ماکت و کالک منطقه‌ای نداشتیم چون این بار قرار است به تهران برویم. البته نام آن را با عنایت به نام پیامبر اسلام «فروغ جاویدان» نام گذارده‌ایم و عملیات را به اسم امام حسین(ع) آغاز خواهیم کرد.» مسعود رجوی در همان جلسه، با تحلیل وضعیت بسیار شکننده داخلی ایران گفته بود: «جمع‌بندی نهایی در میدان آزادی تهران.»

منافقین نقشه عملیات را کشیدند و در تحلیل‌هایشان معتقد بودند کسانی که در جبهه هستند افرادی هستند که آنها را به زور از شهرها و روستاها دستگیر کرده‌اند و به جبهه فرستاده‌اند و میلی به جنگیدن ندارند. سازمان به این استدلال رسیده بود که جمهوری اسلامی از حیث نظامی در حداقل توان خویش و از حیث روحیه و توان عملیاتی و تدافعی بسیار ضعیف است و از حیث کمک‌های مردم حداکثر نارضایتی وجود دارد و نظام در مقابل سؤال مردم بی‌پاسخ مانده است. رجوی در صحبت‌هایش برای اعضای منافقین می‌گوید: «کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم در حد توان و اشل یک ابرقدرت است چون فقط یک ابرقدرت می‌تواند کشوری را ظرف این مدت تسخیر کند.» فشارهای عراق به عنوان صاحبخانه منافقین هم در انجام عجولانه عملیات بدون تأثیر نبود.

آنها کرمانشاه را به دلیل اینکه ارتش بعث تا قصرشیرین و سرپل ذهاب پیشروی کرده و نیاز به خط‌شکنی وجود ندارد و نزدیک‌ترین نقطه برای رسیدن به تهران است، برای نفوذ به ایران انتخاب کردند. تصمیم هم داشتند در عرض دو یا سه روز عملیات را انجام دهند تا ایران فرصت بسیج نیروهایش را پیدا نکند. منافقین می‌خواستند وقتی به تهران رسیدند، با پخش یک اعلامیه شدیداللحن از کشورهای دیگر درخواست حمایت کنند و آنها نیز منافقین را حمایت نمایند.

طرح‌های ساده‌انگارانه اعضای رده بالای گروهک منافقین فقط روی کاغذ قدرت هیجان‌انگیزی و تحریک کردن نیروهایش را داشت و در عمل امکان وقوعش زیر صفر بود. منافقین پس از اجرای عملیات و با وجود حمایت‌ هوایی ارتش عراق حتی نتوانستند به کرمانشاه برسند و چندین کیلومتر مانده به کرمانشاه در تنگه چهار زبر (زبر به معنی بلندی) زمینگیر و در کمینگاه الهی تار و‌ مار شدند.

انتهای پیام/روزنامه جوان

هنگامی که ایران در تیرماه ۱۳۶۷ قطعنامه ۵۹۸ سازمان ملل را پذیرفت منافقین با حمایت امریکا و عراق و با تصور اینکه ایران از روی ضعف قطعنامه را پذیرفته به فکر حمله به ایران افتادند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 2.58 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme