https://telegram.me/empireoflies

استخدام یک گربه در وزارت خارجه انگلستان

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی‌بی‌سی فارسی رسانه متعلق به وزارت خارجه انگلیس که خود معترف است بودجه خود را از طرف این وزارت خانه تامین می‌کند، بنابراین باید برخی از اخبار این وزارت‌خانه را نیز پوشش دهد از طرفی از آنجایی که شبکه بی‌بی‌سی فارسی در بین دیگر شبکه‌های بی بی سی از سطحی نازل برخوردار است بنابراین وزارت خارجه انگلستان این شبکه را واجد اخباری می‌داند که بسیار کم اهمیت و در حد موش و گربه‌ها می باشد.

سایت بی بی سی فارسی دیروز در خبری نوشته که وزارت امور خارجه انگلستان برای مقابله با تعداد زیاد موش‌ها در ساختمان این وزارتخانه، گربه‌ای را استخدام کرده است. این گربه که قبلا یک گربه خیابانی بود، پالمرستون نام گرفته که برگرفته از نام لرد پالمرستون، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه سابق بریتانیا در قرن نوزدهم میلادی است.

۱۱۱۴۷۲۵۰_۱۰۱۵۳۳۶۳۳۴۹۱۷۶۸۰۲_۱۷۸۹۶۰۴۰۱۸۰۳۳۷۹۱۴۱_n

جدا از این که علاقه انگلیسی ها به گربه ها برای همگان روشن است ولی گذاشتن اسم یکی از نخست وزیران این کشور بر روی یک حیوان در کشوری که مدعی اخلاق و ادب در عرصه سیاست می باشد را نمی توان توجیه نمود البته شاید مقامات کنونی وزارت خارجه انگلستان از پالمرستون دلی خوشی نداشته‌اند و با این کار خواسته‌اند وی را تحقیر کنند یا خدمات وی را در زمان نخست وزیری و وزارت خارجه در حد شکار موش تقلیل دهند.

نکته‌ای دیگر که در این میان مطرح می‌شود وجود موش های زیاد در ساختمان های وزارت خارجه انگلستان است که اذهان را به سمت فیلم‌های قدیمی که ساختمان های کثیف قرون وسطایی پادشاهان انگلستان را به تصویر می کشد می‌برد. در قرن ۲۱ و در یک کشور مدعی طراز اول آن هم در یکی از مهمترین ساختمان‌های دولتی باید از هر جنبنده ای پاکیزه باشد انگلیسی‌ها هنوز مشکل موشهای فاضلاب را دارند و این باعث سرافکندگی پادشاهی بریتانیاست.

۱۰۴۵۱۷۱۹_۱۰۱۵۳۳۶۳۳۶۳۷۲۱۸۰۲_۳۶۶۸۳۶۴۸۷۷۵۸۴۰۳۱۱۱۳_n

لازم به یادآوریست لری نام گربه دیگری است که در پنج سال اخیر به همراه نخست وزیر بریتانیا در خانه شماره ١٠ زندگى مى کند. این حیوان در سال  ٢٠١١ به استخدام دفتر نخست وزیرى درآمده و کارمندان دفتر، هر سال در این تاریخ، پیوستن لرى به دفتر را گرامى مى دارند.

بی بی سی ادعا دارد لرى به احتمال زیاد معروف ترین گربه جهان است و با شخصیت هاى سرشناسى همچون ملکه بریتانیا و رییس جمهور آمریکا دیدار کرده است و به راحتى به داخل دفتر نخست وزیر، اتاق‌هاى مختلف آن، اقامتگاه خانواده نخست وزیر و جلسه کابینه بریتانیا رفت و آمد مى‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme