https://telegram.me/empireoflies

پیوستن اساتید ایتالیایی‌ به کمپین تحریم اسرائیل

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شماری از دانشگاهیان ایتالیا با امضای بیانیه‌ای خواهان تحریم دانشگاه‌های اسرائیل شده‌اند.

حدود ۱۷۰ استاد از بیش از ۵۰ دانشگاه در ایتالیا این بیانیه را امضا کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «دانشگاه‌های اسرائیلی در تحقیقات نظامی و ساخت سلاح‌هایی که ارتش اسرائیل علیه مردم فلسطین به کار می‌برد، مشارکت دارند و به شکلی انکارناپذیر از اشغال و استعمار نظامی اسرائیل حمایت می‌کنند.»

بر اساس این بیانیه، موسسه فناوری اسرائیل در شهر حیفا موسوم به تکنیون «در زمینه‌های گسترده فناوری و تسلیحات که برای سرکوب و حمله به فلسطینیان به کار می‌رود، تحقیق می‌کند.»

به گفته دانشگاهیان ایتالیا، تکنیون در ساخت پهپادهایی «که ارتش با استفاده از آنها در سال ۲۰۰۶ به غیرنظامیان در لبنان و در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ در غزه حمله کرد» کمک کرده است.

آنها همچنین اعلام کردند این موسسه قابلیت کنترل از راه دور را برای بولدوزرهایی که جهت تخریب خانه‌های فلسطینیان استفاده می‌شوند، فراهم کرده است.

ایتالیایی‌ها در این کمپین بر حمایت خود از « انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم علیه اسرائیل» تاکید کردند.

این جنبش بین‌المللی به دنبال پایان دادن به اشغال‌گری اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینیان و احترام به حق بازگشت آوارگان فلسطینی است.

این کمپین از سال ۱۳۸۴ به همت ۱۷۱ سازمان فلسطینی آغاز شد؛ این سازمان‌ها بر اعمال «انواع مختلف تحریم علیه اسرائیل تا زمانی که این رژیم به تعهدات خود در قوانین بین المللی عمل کند»، تاکید دارند.

در بیانیه دانشگاهیان ایتالیا همچنین آمده است: «از تمامی کسانی که با تلاش برای آزادی‌بخشی فلسطین اعلام همبستگی کرده‌اند، دعوت می‌کنیم به جنبش تحریم اسرائیل محلق شوند تا تل آویو حق مسلم فلسطینیان را برای تعیین سرنوشت خود به رسمیت بشناسد و قوانین بین‌المللی را رعایت کند.»

انتهای پیام/پرس تی وی

شماری از دانشگاهیان ایتالیا با امضای بیانیه‌ای خواهان تحریم دانشگاه‌های اسرائیل شده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme