https://telegram.me/empireoflies

از کنسرت تا جشن؛ از تجاوز تا دستمالی/ورود آقایان ممنوع+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسایت دویچه وله نوشت: جشنی محلی در آلمان، به آشوب کشیده شد و جوانان شرکت کننده در این جشن شیشه‌‌ی مشروبات را به سوی ماموران پلیس پرتاب کردند و به چندین خودروی پلیس آسیب رساندند.

پلیس این شهر در گزارشی از “خشونتی وحشتناک” سخن به میان آورده و اعلام کرده که چهار مورد مزاحمت‌ جنسی برای خانم‌ها گزارش شده‌اند. پلیس شورندورف در جریان برخورد با آشوبگران تقاضای کمک از پلیس مناطق همسایه را کرده است.

عصر روز جمعه (۲۳ تیر / ۱۴ ژوئیه) سه مزاحمت جنسی برای زنان در بازار شهر شورندورف به پلیس گزارش شد.

روز شنبه (۲۴ تیر / ۱۵ ژوئیه) گزارشی به پلیس رسید که بر مبنای آن یک دختر ۱۷ ساله جلوی ایستگاه قطار این شهر، توسط سه مرد متوقف شده و این سه بخشی از بدن او را دستمالی کرده‌اند.

در این گزارش تلاش شد بخشی از اتهامات متوجه پناهجویان شود.

 

 

هفته گذشته نیز اذیت و آزار زنان در بزرگترین جشنواره موسیقی مختلط سوئد باعث شد برگزار کنندگان خبر از لغو این جشنواره در سال آینده دهند.

صدای آمریکا گزارش داد: «اما کنیکاره» کمدین و هنرمند مشهور سوئدی اعلام کرد، سرگرم بررسی طرحهای مختلفی برای برگزاری کنسرت بزرگی برای زنان است، برنامه ای که مردها اجازه شرکت در آن را نخواهند داشت.

هدف او از برگزاری این جشنواره موسیقی اعتراض به اذیت و آزار زنان در کنسرت «براوالا» است که هفته گذشته در استکهلم پایتخت سوئد ترتیب یافت.

او باور دارد این بهترین روش برای مقابله با مردان شرور و بی اخلاقی است که قادر به کنترل شهوت و هوای نفسانی خود نیستند.

براساس گزارش های رسمی پلیس، در این برنامه به تعدادی از تماشاگران زن تجاوز شده است.

هنوز جزئیات بیشتری درباره زمان این جشنواره موسیقی و چگونگی برگزاری آن منتشر نشده ولی با توجه به استقبال بسیاری از سازمان های مدافع حقوق زنان، اجرای چنین برنامه ای قطعی به نظر می رسد.

 

 

یورونیوز هم در گزارش خود نوشت: مسئولان این رویداد می گویند که میزان آزار جنسی و جرائم دیگر در روزهای برگزاری این فستیوال از کنترل خارج شده است.

به گفته پلیس سوئد تعداد زیادی موارد آزار جنسی گزارش شده که دستکم در ۲۳ مورد به ثبت شکایت منجر شده است. دستکم در چهار مورد نیز گزارش تجاوز دریافت شده است.

جشنواره براوالا در سوئد مهمترین رویداد موزیک راک در این کشور محسوب می شود.

در سال های اخیر تعدادی از جشنواره های موسیقی چند روزه در اروپا با مشکلاتی مانند کنسرت براوالا مواجه بوده اند و کوتاهی برگزارکنندگان در تأمین امنیت تماشاگران با انتقاداتی همراه شده است.

به همین دلیل پلیس و مسئولین محلی از برگزارکنندگان چنین برنامه هایی خواسته اند نظارت بیشتری در اجرای کنسرت و حواشی مرتبط با آن داشته باشند و نسبت به برخی از رفتارهای نامتعارف شرکت کنندگان بی تفاوت نباشند.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

یک هفته پس از تجاوزهای متعدد در کنسرت بزرگ سوئد، یک جشن ایالتی در آلمان نیز با وضعی مشابه مواجه شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme