https://telegram.me/empireoflies

از کاسبی تحریم تا کاسبی حقوق بشری

 اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر، ۱۵ آبان گزارش داد که فرانسوا اولاند در کاخ الیزه نشان ملی لژیون افتخار را به عبدالکریم لاهیجی، رئیس این فدراسیون اعطا کرد.

عبدالکریم لاهیجی حقوق‌دان، از موسسین جمعیت ایرانی دفاع از آزادی و حقوق بشر، رییس کنونی فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و نایب‌رییس پیشین آن، مدیر اتحادیه حقوق بشر در ایران و فعال حقوق بشر مقیم پاریس است. وی فارغ‌التحصیل دبیرستان دارالفنون است و در سال ۱۹۶۵ مدرک دکترای حقوق را از دانشگاه تهران دریافت کرده.

در حالی که گفته می‌شود تا چند وقت دیگر قرار است آقای روحانی به فرانسه سفر کند، فرانسوا اولاند به عبدالکریم لاهیجی – معروف به کریم بغدادی- نشان شوالیه هدیه کرد. لاهیجی که از حامیان سرسخت سازمان تروریستی منافقین است به خاطر همکاری مفرط با استخبارات رژیم صدام به بغدادی معروف شده است.

در این میان چند سوال مطرح می شود .حامد صرافپور از جدا شدگان فرقه منافقین می نویسد:”آیا براستی عبدالکریم لاهیجی مستحق این گونه جوایز است؟ ایشان چرا در برابر قرار گرفتن عربستان سعودی در رأس پنل حقوق بشر سازمان ملل با آن همه جنایت و نقض حقوق بشر که در کارنامه دارند هیچ واکنشی نشان نداد؟
آیا این بازیهای حقوق بشری شروعی برای برجسته کردن این شخص در راستای تولید تحریم های حقوق بشری بعد از لغو تحریم های هسته ای (همان چیزی که رهبر معظم انقلاب هم هشدار داد) نیست؟ آیا دول غربی در صدد نیستند با اینگونه اشخاص برای ضدیت دوباره با ایران بر سر حقوق بشر بازی کرده و تحریه ها را به شیوه دیگری اعمال کنند؟
آیا همین بازی را در مورد شیرین عبادی انجام ندادند؟ آیا ما نباید هوشیار باشیم؟
لاهیجی چرا وقتی صدها ایرانی در بازداشتگاه آمریکایی ها کمک میخواستند و زیر شدیدترین نقض حقوق بشر قرار داشتند هیچ کمکی نکرد و هیچ صدایی از او برنخاست؟
چرا عبدالکریم لاهیجی وقتی در این بازداشتگاه ضدبشری قرار داشتیم و از او کمک خواستیم به صراحت گفت من وارد این جریان نمی شوم؟‌ این حقوق بشر چیست که این از خدا بی خبران خود را مدافع آن می دانند اما هرکجا بشری کمک بخواهد و منافع اربابان غربی و آل سعود اینها در خطر بیفتند سکوت می کنند؟ شرم بر شما و حقوق بشر شما که فقط در خدمت آل سعود و سازمان های جاسوسی-امنیتی غربی است… شرم بر شما جناب لاهیجی! این جوایز صهیونیستی جز اینکه شرف شما را زیر سوال ببرد هیچ خاصیتی برای شما نخواهد داشت.
من به عنوان یکی از کسانی که از شما در بازداشتگاه ضدبشری آمریکایی ها کمک خواستم و شما با اینهمه ادعای حقوق بشری هیچ صدایی سر ندادید و یک ابراز تأسف هم نکردید شما را به عنوان یک مواجب بگیر زشتخو و ضدحقوق بشر می دانم و هشدار می دهم که این جایزه به شما فقط یک بازی جدید علیه ایران است.”

لازم به ذکر است وی در هفته اخیر در مصاحبه ای پس از گرفتن جایزه مذکور از رئیس جمهور فرانسه گفته بود :دادگستری جمهوری اسلامی یکی‌ از فاسد‌ترین دستگاههای دولتی ایران است.

همچنین وی چند سال قبل از کشور های اروپایی خواسته بود که تحریم های اقتصادی را بر علیه ایران بیشتر کنند تا جمهوری اسلامی بر قوانین حقوق بشری به زعم خود بیشتر تن دهد . لازم به ذکر است کریم بغدادی واسطه سازمان منافقین با الهه هیکس برای معرفی شیرین عبادی به عنوان نامزد جایزه صلح نوبل بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme