https://telegram.me/empireoflies

از ندا تا ۴۶۴ حاجی؛ خون کدام رنگینتر است؟

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اگر تا چند سال پیش دشمنی و عناد رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه با جمهوری اسلامی و ملت ایران برای برخی افراد قابل باور نبود، اما با عملکرد این رسانه‌ها در سالهای اخیر، دشمنی آنان برای هیچ انسان آزادی و آگاهی مخفی نیست.

یکی از ماجراهایی که در ایام پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و حتی تاکنون، توسط رسانه‌های بیگانه به جار و جنجال و پروپاگاندای شدید ضدایرانی تبدیل شد، ماجرای کشته‌شدن مشکوک و پرحاشیه فردی به‌نام «ندا آقاسلطان» بود.

بر اساس ادعای رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه ازجمله «بی‌بی‌سی فارسی»، «ندا آقاسلطان» در جریان اغتشاشات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ ، در روز ۳۰ خردادماه این سال در یکی از خیابان‌های تهران به‌طرز مشکوکی کشته شد. در حالی که رسانه‌های وابسته به دولت‌های استکباری و گروه‌های ضدانقلاب به‌ویژه منافقین به‌طور زنجیره‌ای و هماهنگ تلاش کردند ماموران امنیتی و نیروهای بسیجی را به کشتن «ندا آقاسلطان» متهم کنند، اما شواهدی که در روزهای بعد بدست آمد، چیز دیگری می‌گفت.

بر اساس اسناد بدست آمده، دست عناصر گروهک تروریستی منافقین در قتل «ندا آقاسلطان» دیده شد. حتی برخی شواهد نشان می‌داد که صحنه مرگ ندا که به‌طور گسترده در رسانه‌های غربی منتشر و چندین بار تکرار شد، ساختگی بوده و وی در آمبولانس توسط تفنگ کشته‌شده است. اما رسانه‌های غربی از پوشش این اسناد و شواهد سرباز زدند و بر ادعا خود مبنی بر نقش ماموران جمهوری‌اسلامی در قتل «ندا آقاسلطان» پای فشردند؛ فردی که به اذعان پدرش در مصاحبه با «بی‌بی‌سی فارسی» در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شرکت‌نکرده بود، اما به گفته رسانه‌های غربی در اغتشاشات پس از آن انتخابات شرکت کرده بود.

البته رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و غربی هیچگاه به این موضوع اشاره نکردند که چرا نیروهای امنیتی و انتظامی و بسیجی ایران، در حالی که سران فتنه ۸۸ و بسیاری از مسببان اغتشاشات آن سال آزادانه به فعالیت می‌پرداختند، باید دختری را که به‌گفته اطرافیانش در اغتشاشات حضور مستقیمی نداشته را در یکی از کوچه‌های فرعی به‌ضرب گلوله بکشند.

گفتنی است، رسانه‌های وابسته به دولت‌های استکباری بخصوص «بی‌بی‌سی فارسی» و «صدای آمریکا» در روزهای پس از مرگ مشکوک «ندا آقاسلطان» در حالی به پوشش گسترده این حادثه اقدام کردند که در برابر خبر شهادت ده‌ها مامور امنیتی، پلیس و بسیجی که برای ایجاد آرامش نظم و آرامش در برخی خیابان‌های آشوب‌زده تهران تلاش می‌کردند، سکوت محض را ترجیح دادند.

اما مقایسه عملکرد برخی رسانه‌های مدعی بی‌طرفی همچون «بی‌بی‌سی فارسی» در دو واقعه مرگ «ندا آقاسلطان» با کشته‌شدن ۴۶۴ زائر ایران بیگناه بیت‌الله الحرام در روزهای اخیر، قابل تامل است.

«بی‌بی‌سی فارسی» و رسانه‌های همسوی آن، در حالی که در سال ۸۸ برای مرگ مشکوک یک نفر، آسمان را به زمین آوردند که، در برابر کشته‌شدن بالغ بر ۵۰۰۰ حاجی بخصوص ۴۶۴ حاجی ایرانی به فجیح‌ترین شکل در فاجعه اخیر منا، یا سکوت کردند و یا تلاش‌نمودند رژیم آل‌سعود را که به اذعان بسیاری از حاضران در صحنه فاجعه منا، در وقوع این فاجعه نقش داشت را تبرئه و کشته‌شدن هزاران نفر را اتفاقی طبیعی و عادی جلوه دهند.

در پی فاجعه عظیم منا که سبب تأثر عمیق امت اسلامی بخصوص ملت ایران شد، برخی از عناصر اپوزسیون خارج‌نشین مانند «علیرضا نوری‌زاده» که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم جیره‌خوار خاندان آل‌سعود هستند، نه‌تنها رژیم سعودی را متهم نکردند، بلکه با حمله به حجاج خانه‌خدا بخصوص حاجیان ایرانی، با نهایت بی‌شرمی آنان را مقصر کشته‌شدن هزاران نفر معرفی کردند.

در حالی یک هفته از وقوع فاجعه عظیم منا که سبب کشته‌شدن هزاران انسان بیگناه گذشت که رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در حالی سعی در سانسور و کمرنگ جلوه دادن این فاجعه بزرگ و تطهیر رژیم آل‌سعود و همپیمانانش دارند که، هنوز با آب و تاب از فردی مانند «ندا آقاسلطان» یاد می‌کنند و خون او را به گردن جمهوری‌اسلامی می‌اندازند.

انتهای پیام/

اگر تا چند سال پیش دشمنی و عناد رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه با جمهوری اسلامی و ملت ایران برای برخی افراد قابل باور نبود، اما با عملکرد این رسانه‌ها در سالهای اخیر، دشمنی آنان برای هیچ انسان آزادی و آگاهی مخفی نیست.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.73 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme