https://telegram.me/empireoflies

از عقده‌های کودکی تا تفکرات فمینیستی!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برنامه «به عبارت دیگر»، از جمله برنامه‌های شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» است که بخش مهمی از جریان‌سازی اصلی این شبکه درباره ملت ایران بر عهده دارد.

بررسی عمیق‌تر محتوا و روند هدایت برنامه «به عبارت دیگر» شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»، نشان می‌دهد که در این برنامه موضوعی از پیش طراحی‌شده اصالت دارد و میهمان برنامه نیز بر اثر نگاه سیاسی و اعتقادی‌اش دعوت می‌شود تا پاسخ‌هایش با آنچه بی‌بی‌سی به دنبال آن است، هم‌سو گردد تا تفکر مورد نظر «بی‌بی‌سی فارسی» از طریق یک واسطه به مخاطبین القاء شود.

برنامه «به عبارت دیگر» در یکی از جدیدترین برنامه‌هایش، تریبونش را در اختیار فردی قرار داد که معتقد بود برای “بجای تغییر سنت‌ها، باید خود اسلام را تغییر داد”.

«نوال سعداوی» فمینیست تندروی مصری که به‌ادعای مجری برنامه، “مهمترین فمینیست مسلمان قرن ۲۰” است، در حالی خود را مسلمان می‌دانست که بسیاری از اصول دین مبین اسلام را قبول نداشت و مانند برخی روشنفکران غرب‌زده ایرانی، تعریف و تفسیری منحصر به فرد از اسلام را قبول داشت.

«نوال سعداوی» در این برنامه با ادعای اینکه نظام دینی، پدرسالار است و به زن‌ها ستم می‌کند، با آنکه ادعا نمود مسلمان است، اما اذعان نمود که به جهنم و آخرت اعتقادی ندارد!

این فمینیست که الگوی بسیاری از فمینیست‌های داخل ایران است، در ادعایی عجیب، حجاب و برهنگی را دور روی یک سکه دانست و حجاب را امری ضداخلاق نامید! وی در تبیین تفکر خود گفت: “حجاب و برهنگی تنها یک پیام دارد و آن این است که زن تنها جسم است و نه عقل!”

به-عبارت-دیگر---نوال-سعداوی

«نوال سعداوی» در برنامه «به عبارت دیگر»

«نوال سعداوی» یکی از دلایل فمینیست شدنش را جامعه پدرسالار و تبعیض بین دختران و پسران در فرهنگ مصر دانست. به‌طوری که پدرش نصف برادرانش به او پول می‌داد و همین دلیل کافی بود تا او به‌سوی فمینیست گرایش پیدا کند!

با بررسی وضعیت زندگی برخی فعالان حقوق‌بشر (بخوانید کاسبان حقوق‌بشر) در ایران مانند «نسرین ستوده»، «نرگس محمدی»، «مسیح علی‌نژاد» و امثالهم، بسیاری از این افراد نه‌تنها در خانواده‌های غربی‌زده پرورش نیافته‌اند، بلکه در محیطی رشد کرده‌اند که به‌ظاهر مذهبی بوده، البته از نوع سنتی و خشک‌مقدس.

برای مثال، «نسرین ستوده» که متولد سال ۱۳۴۲ است، در محیطی مذهبی (و البته صرفا مذهبی و غیرسیاسی) بزرگ‌شد که بین دختران و پسران بر اساس برخی رسومات تبعیضاتی قائل می‌شدند. پدر و مادر وی که سرجمع ۶ کلاس بیشتر سواد نداشتند، صاحب ۴ فرزند(دو دختر و دو پسر) بودند. مادرش خانه‌دار و پدرش کاسب بود. پدرش به‌شدت تمایلات مردسالارانه داشته و حتی زمانی که خواهر وی به دنیا می‌آید مادرش را مورد عتاب قرار می‌دهد!

«نسرین ستوده» که تحت‌فشار افکار مردسالانه بود، در زمان ازدواج هم مردی را انتخاب کرد که هیچ تعصب و غیرت مذهبی نسبت به همسرش نداشت و در واقع از آن‌طرف بام افتاده است.

شرایط برای دیگران فمینیست‌ها هم اینگونه است. «مسیح علی‌نژاد» با نام اصلی «معصومه علی‌نژاد قمی» که در سالهای اخیر با کمپین فیسبوکی «آزادی یواشکی زنان در ایران» با هدف ترویج بی‌حجابی و بی‌بندوباری سعی کرد خود را معروف کند، هم در خانواده‌ای رشد یافت که با آنکه به‌نظر می‌رسید مذهبی است، اما بیشتر بر اساس رسم و رسومات قدیمی رفتار می‌کرد؛ به نحوی که به گفته خود او دختران مجبور بودند حتی نزد پدرشان هم روسری بگذارند و رابطه آنها با هم در اکثر مواقع مانند دو غریبه و نامحرم بود.

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که «مسیح علی‌نژاد» را در دوران کودکی بسیار آزار داده، تفاوت قائل‌شدن پدرِ سنتی و بی‌سواد در پرداخت میزان پول تو جیبی بوده که سبب‌شده تا در جوانی مسیح، افکار غیرمذهبی و حتی ضدمذهبی در او ایجاد شود و به‌راحتی به‌سوی گروه‌های غربی گرایش یابد.

در نهایت، به‌نظر می‌رسد عقده‌های عاطفی و کمبودهای شخصیتی ریشه در دوران کودکی یکی از مهمترین دلایل منحرف‌شدن افرادی مانند «نسرین ستوده» و «مسیح علی‌نژاد» و «نرگس محمدی»، «شیرین عبادی» و «نوال سعدانی» و امثالهم به تفکرات غیر و ضدمذهبی و غربی مانند فمینیست بوده است؛ هرچند دلایل ذکر شده، نمی‌تواند توجیهی برای انحراف و ابتذال آنها باشد.

انتهای پیام/

برنامه «به عبارت دیگر»، از جمله برنامه‌های شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» است که بخش مهمی از جریان‌سازی اصلی این شبکه درباره ملت ایران بر عهده دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme