https://telegram.me/empireoflies

از عشق بازی پدر با اشرف پهلوی تا سفارت آمریکا در سوئد

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سنای آمریکا سرانجام روز جمعه صلاحیت آزیتا راجی، بانکدار، سرمایه‌گذار و کارشناس مالی را تأیید کرد. خانم راجی که ۵۵ سال دارد در تهران متولد شده و در کودکی به همراه خانواده‌اش به سوئیس مهاجرت کرده است.

وی اولین ایرانی-آمریکایی‌ای خواهد بود که به عنوان سفیر واشنگتن منصوب می‌شود. در آمریکا سفرا معمولا از میان حامیان مالی اصلی رئیس‌جمهور انتخاب می‌شوند. راجی هم از این قاعده مستثنا نیست؛‌ این سرمایه‌دار و فعال برجسته بازارهای مالی آمریکا، در سال ۲۰۱۲ در جریان رقابت‌های انتخاباتی، با جمع‌آوری نزدیک به ۴ میلیون دلار کمک مالی برای کارزار باراک اوباما، دومین حامی مالی بزرگ رئیس‌جمهور کنونی آمریکا بود.

هرچند راجی به نام والدین خود اشاره‌ای نکرده، اما گفته می‌شود که وی با «پرویز راجی» آخرین سفیر رژیم پهلوی در انگلستان که روابط بسیار نزدیکی هم با اشرف پهلوی خواهر شاه مخلوع داشت، رابطه فامیلی دارد. در برخی منابع وی دختر پرویز راجی و در منابع دیگر برادرزاده وی معرفی شده است.

پرویز(کامران) راجی در ۱۳۱۵ شمسی در تهران به دنیا آمد.در سال ۱۳۳۹ به استخدام وزارت نفت درآمد. وی در آنجا به لطف آشنایی و نشست و برخاستی که با امیرعباس هویدا پیدا کرد، تا جایگاه ریاست دفتر او در شرکت نفت ترقی کرد و آن­گاه که هویدا مسند نخست­ وزیری یافت، راجی نیز به سمت ریاست دفتر نخست­وزیری برگزیده شد. پس از آن، چون مورد توجه اشرف پهلوی قرار گرفت، به خدمت در باند او پرداخت و در این راه تا به آنجا پیش رفت که عملا به صورت زوج غیر­رسمی اشرف در آمد و به همین دلیل، در سن کم(شاید ۳۲ یا ۳۵سالگی) شغل‌های حساسی داشت و در این روزهای پایانی، سفیر ایران در انگلیس بود و تا زمان دولت بختیار در همین سمت باقی ماند.وی روابط بسیار نزدیکی با اشرف داشت  روابطی که به همکاری او در کمیته بین المللی حقوق وابسته به سازمان ملل درآمریکا و معیت سه ماهه با اشرف در سازمان ملل منجر شد.

راجی در لندن با دختر یک شاعر معروف انگلیسی اشنا می شود و هر دو به هم دل می بازند و این دل باختگی موجب شد که دیگر به اشرف کاری نداشته باشد و روی این اصل یک شب اشرف ناگهانی به لندن می رود و بدون اطلاع قبلی وارد منزل راجی می شود و چون دخترک را در آنجا می بیند سیلی محکمی به او گوش او می زند. راجی هم قهر می کند و همراه دخترک از منزل خارج می شود و تا مدتی رابطه خود با اشرف قطع می کند اما در سفربعدی مجلس آشتی کنان فراهم می گردد و دو دلداده پیر و جوان بار دیگر به هم می رسند.بدین ترتیب رابطه آنها تا واپسین روزهای سقوط رژیم شاه ادامه یافت و راجی هرگاه اراده می کرد به ویلای اشرف واقع در ییلاق ژوان لوپن در نیس فرانسه می رفت و چندین روز در کنار اشرف بود.

حسین فردوست در خاطرات خود درباره روابط پرویز راجی و اشرف پهلوی می نویسد:

«روزی اشرف تلفن زد و گفت برای یک ماه این  پرویز راجی را تعقیب می کنی تلفنش را گوش می کنی از زنهایی که با آنها رابطه دارد مخصوصا در حالتی که کنارشان است عکس برمی داری و همه را مرتبا به من می دهی! از این مساله شدیدا جا خوردم. روشن بود که اگر دستور اشرف اجرا شود همه ساواک با خبر می شوند شرحی به محمدرضا نوشتم و توضیح دادم که اگر این درخواست اجرا شود از این عملیات حدود ۳۰۰ـ ۲۰۰ پرسنل مطلع می شوند یا مستقیما در جریان قرار می گیرند و یا گزارشات را مطالعه می کنند توضیح کاملی از همه ابعاد مساله برای محمدرضا نوشتم گزارش روئیت محمدرضا رسید و به نزد من بازگشت. با کمال حیرت دیدم در زیر آن نوشته است: انجام دهید! محمدرضا نه تنها اهمیت نمی داد که خواهرش چه می کند بلکه اهمیت نمی داد که تمام کشور نیز از روابط خواهرش مطلع شوند. به هر حال دستور اشرف اجرا شد هر روز یک گزارش تایپ شده ۳۰۰ـ ۲۰۰ برگی از اداره کل پنجم ساواک به من ارائه می شد. این گزارش حاوی تلفن ها ، رفت و آمده و صحبت های شبانه روزی راجی بود. عکس ها نیز ضمیمه آن بود و من همه را برای اشرف فرستادم این اسناد را اگر از بین نبرده باشند باید موجود باشد پون یک نسخه آن به دفتر ویژه اطلاعات ارسال می شد که باید در بایگانی باشد و یک نسخه هم در اداره کل پنجم ساواک نگهداری می شد .

لازم به ذکر است وی در سال ۹۳ در انگلستان درگذشت.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme