https://telegram.me/empireoflies

دولت آمریکا برای رضای خدا خرج می‌کند ؟

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: موسسه «توانا» یکی از ده‌ها شبکه و موسساتی است که با هدف راهبردی پشتیبانی اخلاقی و آموزشی از جریان تهاجم فرهنگی و جنبش‌های اپوزوسیون در داخل ایران و تضعیف رژیم جمهوری اسلامی با بودجه مستقیم حکومت آمریکا در حال فعالیت است.

تا چندی پیش در گوشه سمت چپ وب‌سایت «بالاترین» (که ارتباط آن با دستگاه‌های جاسوسی آمریکا انکارناپذیر است)، تبلیغ سیاه رنگ و بزرگی با عنوان “توانا آموزشکده جامعه مدنی ایران” به چشم می‌خورد.

در وب‌سایت موسسه براندازی «توانا» و در بخش «درباره ما» آن به وضوح نوشته شده است: “توانا یکی از پروژه‌های مرکز آزادی خاورمیانه است و منابع مالی خود را از دفتردمکراسی، حقوق بشر و نیروی کار در وزارت خارجه‌ آمریکا دریافت می‌کند. پایگاه خواهر «توانا»، موسسه‌ آموزشی آنلاین است که برنامه‌ آموزش الکترونیکی برای رهبران زنِ در حال ظهور در خاورمیانه‌ عربی محسوب می‌شود.”

این سایت تحت عنوان دانشکده مجازی در سال ۲۰۱۰ و پس از فتنه ۸۸ توسط برخی عوامل اپوزیسیون راه‌اندازی شده تا از طریق برخی آموزشهای خاص، موسوم به آموزشهای مدنی، ضمن شبکه‌سازی و حرکت در راستای جنگ نرم دشمن، آموزش‌های براندازی و انقلاب‌های مخملی را نیز به کاربران بدهد.

شبکه امنیتی-آموزشی-رسانه‌ای توانا که مشخصا با هدایت سرویس امنیتی آمریکا اداره می‌شود از افرادی نظیر؛ «مجید محمدی» (ضدانقلاب فراری)، «ابراهیم نبوی» (طنزنویس و ضدانقلاب فراری)، «محمدرضا نیکفر» (ضدانقلاب مقیم آلمان)، «نیما راشدان» (ضدانقلاب فراری)، «محسن سازگارا»، «نانسی پیرسن» (مدیر بخش تاکتیک‌های نوین حقوق بشر در مرکز قربانیان شکنجه)، «کتلین شیفِر» (استاد دانشگاه جورج واشینگتن) تشکیل شده است. همچنین «اکبر عطری» (عضو فراری دفتر تحکیم وحدت)، «لیلا عطیه» و «مریم معمار صادقی» (بنیانگذار و از مدیران سایت توانا) نیز از گردانندگان این آموزشکده مجازی، و در واقع کارمندان وزارت خارجه آمریکا هستند.

«مریم معمار صادقی» در کنار «محسن سازگارا»

«مریم معمار صادقی» در کنار «محسن سازگارا»

«مریم معمار صادقی» موسس بهائی موسسه «توانا» فعال برنامه‌های پیشبرد سیاست دمکراسی آمریکا در خاورمیانه و موسس وب‌سایت‌هایی مانند «گذار» و مدیر ارشد برنامه‌ها در «خانه آزادی» است.

از سوابق «مریم معمار صادقی» همین بس که در اواخر خرداد ماه سال ۱۳۸۹ در نشستی در کنگره آمریکا که از جانب شورای دمکراسی برگزار شده بود، شرکت کرد و در کنار چهره‌های برجسته و متخصصین استراتژیک آمریکایی همچون «اندرو آلبرتسون»، مدیر اجرایی «پروژه دموکراسی در خاورمیانه»، «جیمز پرنس» عضو شورای دموکراسی، «مایکل روبین» عضو موسسه «آمریکن اینترپرایز»، «مایکل میلری» مدیر تکنولوژی فضای سایبر در فضای دموکراسی و «مایکل سینگ» عضو موسسه واشنگتن و … به تحولات ایران پس از انتخابات سال ۸۸ و راهکارهای براندازی جمهوری اسلامی از طریق جنگ نرم پرداخت.

موسسه «توانا» که تعصب بسیاری بر روی موضوع هلوکاست دارد، منابع مالی خود را به‌صورت نامحدود از دفتر دمکراسی، حقوق بشر و نیروی کار در وزارت خارجه‌ آمریکا، بنیاد ملی‌ برای دموکراسی، آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده آمریکا، وزارت امور خارجه هلند و گوگل (وابسته به وزارت دفاع آمریکا) دریافت می‌کند.

«رامین جهان‌بگلو» و «فاطمه‌حقیقت‌جو» در یکی از نشست‌های موسسه توانا در کانادا

«رامین جهان‌بگلو» و «فاطمه‌حقیقت‌جو» در یکی از نشست‌های موسسه توانا در کانادا

«فاطمه حقیقت‌جو»، «تقی رحمانی»، «علی اکبر موسوی خوینی»، «پیام اخوان» (عضو گروهکمنافقین)، «حسن شریعتمداری» و «رامین جهانبگلو» از دیگر اعضای اصلی این موسسه براندازی هستند که سفارشات کاری خود را از وزارت خارجه آمریکا و برخی کشورهای دیگر از جمله کانادا دریافت کرده و به عنوان یک موسسه پیمانکاری جاسوسی با دریافت بودجه، اقدام به برگزاری کنفرانسها و همایش‌های متعدد کرده و رایزنی‌های خود با داخل ایران را نیز انجام می‌دهند.

به قول «حامد صراف‌پور» عضو سابق گروهک منافقین: “یک چیز را دانسته‌ام و آن اینکه کسی در راه خدا توی فضای مجازی دکان و دستگاه براه نمی‌اندازد که درس حقوق بشر و … به دیگران بیاموزد. آنهم کسی که در خارج تبعه کشوری دیگر شده اما چشمش فقط به داخل ایران‌باز است و جنایت‌های کنار خودش در آن دیار را اصلا و مطلقا نمی‌بیند …”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme