https://telegram.me/empireoflies

از تحریم ورزش زنان تا تلاش برای آزادی زندانیان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تلویزیون فارسی صدای آمریکا یکی از رسانه های فارسی زبان است که سهم عمده ای در تهیه و تولید گزارش های خبری و برنامه های تلویزیونی با هدف حمایت از فعالان فتنه ۸۸ و عناصر ضدانقلاب دارد. برنامه تبلتاین شبکه تلاش می کند تا علاوه بر تطهیر چهره فعالان ضدانقلاب در داخل کشور، موجب انحراف افکار عمومی از فعالیت های ضدقانونی و ضدملی این افراد شود. این برنامه با تهیه کنندگی سامان اربابی و اجرای مسیح علی نژاد همراه است و موضوعاتی مثل مباحث حقوق زنان و اقلیت های جنسی در این برنامه به وفور یافت می شود.

مسیح علینژاد تاکنون درباره بسیاری از فعالان فتنه ۸۸ گزارش تهیه و پخش کرده که از آن جمله می توان به نسرین ستوده،نرگس محمدی، عیسی سحرخیز،ارژنگ داوودی، محمد نوری زاد،ستار بهشتی و… اشاره کرد.وی در آخرین برنامه تبلت درباره یکی دیگر از فعالان فتنه ۸۸ گزارشی تهیه نموده است.

نام آتنا دائمی از سال ۱۳۹۳ در برخی از رسانه های ماهواره ای و سایت های خبری وابسته به ضدانقلاب شنیده شد. اگرچه این رسانه ها در ابتدا سعی داشتند واقعیت ها را کتمان کنند اما چندماه بعد مشخص شد که او اعمال غیرقانونی بسیاری مرتکب شده که طبق قانون اساسی جرم تلقی می شود. به هر روی آتنا دائمی در سال ۱۳۹۳ توسط مراجع امنیتی بازداشت شد و پس از رسیدگی به پرونده قضائی در دادگاه انقلاب به ۱۴ سال حبس محکوم شد، این حکم در مرداد ماه سال ۱۳۹۴ در دادگاه تجدیدنظر مورد بررسی دوباره قرار گرفت و سرانجام به ۷ سال حبس تقلیل یافت.

مسیح علینژاد در برنامه تبلت فیلمی از «آتنا دائمی» پخش می کند که بیش از آنکه به تطهیر چهره او کمک کند، بخش های ناگفته ای از عقده های درونی دوران نوجوانی او را به تصویر می کشد؛ علاوه بر این او در این فیلم به اعمال غیرقانونی که در طول سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ انجام داده اشاره می کند.

آتنا دائمی در بخشی از فیلم می گوید: «من به خاطر دارم که ما یک روز می خواستیم بریم بیرون، خواهرم یک کفش زرد رنگ و من هم یک کفش سندل پوشیده بودم که پشت پای من معلوم بود، بعد یکی از اقوام آمد و کلی سر و صدا کرد بابت اینکه چرا اینطور کفشی پوشیدیم، یعنی حتی به آدامس خوردن ما هم گیر می دادند آن زمان! بالاخره آن روز ما را مجبور کردند که کفش هایمان را عوض کنیم و این قضیه باعث عصبانیتی در من شد. من تا سال ها بعد با خانواده در مورد مباحث شخصی یعنی لباس پوشیدن، سرکار رفتن و انتخاب آینده شغلی و نوع زندگی … تا قبل از سال ۸۸ با برخی از گروه های مدنی کار می کردم ولی شناخت من از فعالیت های سیاسی در سال ۸۸ اتفاق افتاد. دنبال این بودم که چرا اعتراض ها صورت گرفت. در سال ۸۹ وارد فیس بوک شدم و یک سری آگاهی ها از سایت ها کسب کردم و دیدم که آن چیزهایی که من همیشه با آن درگیری داشتم در جامعه هم با آن درگیری وجود دارد!».

فعالیت های آتنا دائمی را می توان نمونه ای از فعالیت های سایر فعالان به اصطلاح حقوق بشر عنوان کرد؛ واقعیت این است که او با پیش زمینه تحقیر و عقده های دوران نوجوانی فعالیت های مدنی را شروع کرد و سرانجام گرفتار گروه هایی شد که به اسم حقوق بشر عملا فعالیت های ضدامنیتی انجام می دادند. آتنا دائمی با این تصور که برای آزادی زندانیان تلاش می کند مرتکب اعمال غیرقانونی می شود؛ زندانیانی که آتنا دائمی برای آزادی آنها تلاش می کرد در حقیقت افرادی بودند که جرایم سنگین ضدامنیتی داشتند.

آتنا دائمی در ماه هایی که در انتظار اجرای حکم زندان خودش است به صورت فعال در خدمت اهداف شبکه های ضد انقلابی است به طور مثال وی چند ماه پیش در جریان تحریم ورزش ایران توسط علی نژاد همکاری گسترده ای را برای اجرایی شدن این تحریم با وی انجام داد و در شبکه های مجازی برای این تحریم بر علیه زنان ایرانی اقدامات زیادی را انجام داد.

منابع:

ما هستیم

صدای آمریکا

فرارو

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme