https://telegram.me/empireoflies

اروپا در دام مافیا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های اروپایی طی خبری که سبب تعجب بسیاری از مخاطبینشان شد، از خاکسپاری یکی از رهبران مهم مافیای ایتالیا در روز روشن در پایتخت این کشور خبر دادند.

مراسم خاکسپاری «ویتوریو کازامونیکای» ۶۵ ساله در حالی برگزار شد که گروه ارکستر موسیقی، در این مراسم موسیقی متن فیلم‌سینمایی پدرخوانده را نواخت و هزاران نفر از مردم شهر رُم نیز در این مراسم شرکت کردند.

حضور خودروهای اشرافی و گران‌قیمت «رولز رویس» و حضور مسئولان و چهره‌های مهم پایتخت ایتالیا در مراسم تشیع سرکرده مافیای ایتالیا، تعجب همگان را برانگیخت.

هواداران «ویتوریو کازامونیکای» به راحتی تابلوهایی در دست گرفتند که روی آن نوشته شده بود “ویتوریو تو رُم را فتح کردی و حالا نوبت فتح بهشت رسیده است.”

مافیا

با وجود آنکه «ویتوریو کازامونیکای» در دوران فعالیت خود جنایات بسیاری انجام داد و در صدها مورد قاچاق و پول‌شویی و … نقش داشت، اما مراسم خاکسپاری او در یکی از کلیساهای مهم شهر رُم با آرامش و امنیت تمام برگزار شد. امنیتی که توسط عوامل مافیا و نه پلیس و دستگاه‌های امنیتی ایتالیا ایجاد شد.

به گفته رسانه‌های ایتالیایی، در واقع پلیس ایتالیا جرئت نزدیک‌شدن به محل برگزاری مراسم را نداشت و ترجیح داد در مرکز پایتخت ایتالیا، عوامل مافیا را به حال خود تنها بگذارد و از دور به مراسم آنها بنگرد. کارشناسان این اتفاق را نشانه تحقیر دستگاه‌های امنیتی و پلیس ایتالیا دانستند.

به گفته کارشناسان، وقوع اینگونه اتفاقات در کشور ایتالیا که بر اساس آمار اتحادیه اروپا دارای یکی از بهترین دستگاه‌های امنیتی و پلیس است، نشانه وابستگی مقامات دولتی و پلیس این کشور به باندهای خلافکار و مجرم مانند مافیا، و نشان‌دهنده میزان هرج و مرج و نفوذ فساد در بدنه اجرایی این کشور و دیگر کشورهای اروپایی است.

در سالهای گذشته نیز موارد متعدد جرم و جنایت در کشورهای اروپایی مانند کشتار ده‌ها جوان نروژی توسط یک اسلام‌ستیز روی داد که با بی‌توجهی مقامات اروپایی روبرو شد. کارشناسان اروپایی گسترش جرم و جنایات در کشورهای اروپایی را حاصل وابستگی مقامات این کشورها به باندهای فساد و خلافکار می‌دانند.

انتاهای پیام/

رسانه‌های بین‌المللی طی خبری که باعث تعجب بسیاری از مخاطبینشان شد، از خاکسپاری یکی از رهبران مهم مافیای ایتالیا در روز روشن در پایتخت این کشور خبر دادند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 3.7 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme