https://telegram.me/empireoflies

ارتش و سپاه ایران در حال نمایش توانمندی فرامرزی‌ خود هستند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه خبری «فاکس نیوز» در گزارشی نوشت: این ایران است که در سوریه قدرت نمایی نظامی می‌کند، درست تنها کمی بعد از این‌که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در کنگره گفت که ایران به عنوان یکی از حامیان اصلی «بشار اسد» رییس جمهور سوریه در حال بیرون آوردن نیروهای خود از این کشور است.

 بر این اساس، ایران نیروهایش را در داخل و خارج سوریه جابجا می‌کند، اقدامی‌که باعث تقویت مواضع یگان‌های بشار اسد شده و شاید موجب افزایش توانایی نظامی ایران در خارج از مرزها شود و شاید تعبیر جان کری نیز از این واقعیت شکل گرفت که تعداد نیروهای نظامی ایران در سوریه نسبتا کم شده است.

فاکس نیوز نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در واقع تیپ‌های خود را در بین شبه نظامیان شیعه عراق، حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های هوادار بشار اسد ادغام کرده و این نبرد نیابتی را هدایت می‌کند. یگان‌های سپاه ایران در دو و سه ماه گذشته حالت چرخشی به خود گرفته‌اند. البته ایران حضور خود در جبهه‌های نبرد سوریه را در اولین هفته ماه فوریه ۲۰۱۵ با ایجاد یگان‌های هجومی در دفاع از بشار اسد شکل داد.

فاکس نیوز در ادامه با اشاره به شهدای مدافعان حرم ایران در جریان نبردهای سوریه به حضور نیروهای ویژه ارتش جمهوری اسلامی به دستور رهبری ایران اشاره کرد. اقدامی که از دید این شبکه آمریکایی نشانه تغییر محسوس نقش ایران در سوریه دارد زیرا سپاه ایران و نیروهای قدس به طور سنتی عملیات برون مرزی این کشور را بر عهده دارند.

در ادامه این مطلب به صراحت آمده است: حضور کلاه سبزهای ارتش ایران نشان می‌دهد که آن‌ها می‌خواهند قابلیت‌های ارتش در اجرای عملیات برون مرزی را برای دفاع  و حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذارند.

فاکس نیوز در خاتمه نوشت: استقرار نیروهای ویژه ارتش ایران نشان از توانایی این کشور در اجرای عملیات در سطح منطقه و حتی فراتر از آن‌چه که بیشتر تصور می‌شد، دارد و ضرورت دارد سیاستگذاران و تحلیلگران آمریکایی تعبیر مناسبی را از گسیل نیروهای ایران در الگویی گسترده‌تر تا ارائه گزارش‌های انتخابی به عنوان کاهش تعهد ایران به سوریه داشته باشند. مورد مهم‌تر این است که نیروهای مسلح ایران اعم از ارتش و سپاه در حال استقرار و حفظ نیروهای زمینی در عملیات مهم دور از مرزهای ایران هستند.

انتهای پیام/فارس

 

شبکه خبری آمریکایی اذعان کرد: حضور کلاه سبزهای ارتش ایران در سوریه نشان می‌دهد که آن‌ها می‌خواهند قابلیت خود را در عملیات برون مرزی و برای دفاع و حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذارند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme