https://telegram.me/empireoflies

ارتباط سخنگوی جدید فارسی زبان آمریکا با متهم جاسوسی در تیم هسته ای

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به دنبال خداحافظی آلن ایر از سخنگویی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا، مقامات این وزارتخانه فرد جدیدی را به این سمت تعیین کردند.

بیستم مرداد بود که «آلن ایر» سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد خدمت او در این سمت به پایان رسیده است.وی بعنوان اولین سخنگوی فارسی زبان دولت آمریکا کار خود را در سال ۲۰۱۰ شروع کرده بود و گفته می شود در جریان مذاکرات هسته ای برای تهیه نسخه فارسی برجام کمک کرد.

آلن ایر که گفته می شود روزگاری عضو گردان ۶۶ سیستم جاسوسی ارتش آمریکا بوده است از ۶ سال پیش در راستای استراتژی دیپلماسی عمومی ایالات متحده در عرصه مذاکره با ایرانیان و با هدف این که مردم ایران تا حدی به آمریکا اعتماد  پیدا کنند به این سمت منصوب شد.اما ظاهرا وی نتوانست وظیفه ای را که وزارت خارجه آمریکا بر عهده اش نهاده بود را به درستی انجام دهد.

در جریان دستگیری یک خبرنگار دو تابعیتی به نام جیسون رضائیان که حدود ده سال در ایران در حساس ترین نهاد های دولتی به جاسوسی پرداخته بود از وی نیز نام برده شد.گفته می شود وی ارتباط بسیار تنگاتنگی با آلن ایر سرشبکه جاسوسی در منطقه داشت.

با گذشت بیشتر از یک ماه از زمان اعلام پایان کار آلن ایر، یک خانم آمریکایی- ایرانی ۳۴ ساله به نام «سحر نوروز زاده» به عنوان سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا تعیین و اعلام شد.نوروززاده در سال ۱۹۸۲ در ایالت کنتیکت از پدر و مادری ایرانی متولد شده است.

او مدرک کارشناسی خود را در امور بین الملل با گرایش اقتصاد بین المللی و مطالعات خاورمیانه از دانشگاه جورج واشنگتن و کارشناسی ارشد را در رشته مطالعات ایران از دانشگاه مریلند دریافت کرد. گفته می شود او به فارسی، اسپانیایی و عربی مسلط است.

نوروز زاده پیش از پیوستن به دولت باراک اوباما در سال ۲۰۱۴، عضو شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) بود.این شورا در پرورش و استفاده از جاسوسان در مسائل مختلف در ایران شهره است.

نوروززاده در وزارت خارجه آمریکا، عضو گروه سیاستگذاری با تمرکز بر ایران و مسائل مربوط به اجرای توافق هسته ای با ایران هم هست.

وی مدتی را زیر نظر «فیلیپ گوردون» دستیار سابق ویژه رئیس جمهور آمریکا و مسئول کاخ سفید در هماهنگی امور مربوط به خاورمیانه و آفریقای شمالی کار و مسائل مربوط به ایران را دنبال می کرد.خود نوروز زاده اخیرا در یک مصاحبه درباره مسئولیتهایش گفت که «من الان در تیم سیاست خارجی آقای وزیر خارجه کری و مسئول بخش ایران در این تیم هستم».نوروز زاده

اخیرا در پی انتصاب وی به سخنگویی فارسی زبان  وزارت خارجه آمریکا عکسی از وی به همراه دری اصفهانی شخصی که از طرف نهاد های امنیتی متهم به جاسوسی در تیم هسته ای است منتشر شده که شائبه هایی را در خصوص ارتباط این سردسته جاسوسان مسائل ایران با این عضو سابق تیم هسته ای پدید آورده است.

لازم است که نهاد های مسئول با دقت و تفرس بیشتری در خصوص این فرد ایرانی الاصل و حواشی ایجاد شده در خصوص وی و نحوه ارتباط برخی از مسئولان دولتی با این عضو وزارت امور خارجه شیطان بزرگ زیر نظر داشته باشند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme