https://telegram.me/empireoflies

ارتباط با منافقین؛ وجه مشترک گزینه‌های احتمالی برای وزارت خارجه آمریکا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از انتخاب ریاست جمهوری اخیر آمریکا و انتخاب «دونالد ترامپ» سرمایه‌دار معروف آمریکایی، گزینه‌هایی برای تصدی وزارت امور خارجه آمریکا معرفی شده است.

در نخستین نگاه به نام نامزدهای تصدی وزارت خارجه آمریکا، نکته‌ای توجهات را به خود جلب می‌کند. تقریبا تمام افراد مورد نظر برای تصدی جایگاه مذکور، علاقه دشمنی و سابقه ضدایرانی، دارای رابطه نزدیک با گروهک تروریستی منافقین هستند.

در بین این افراد، بعضی از آنها با سران گروهک تروریستی منافقین دارای رابطه گرمابه و گلستان هستند و در سالهای اخیر به‌طور مکرر با سران منافقین دیدار داشته‌اند.

در ذیل نگاهی می‌اندازیم با گزینه‌های احتمالی وزارت امور خارجه آمریکا:

جان بولتون

«جان بولتون» از چهره‌های نومحافظه‌کار آمریکایی است که در چندین دولت جمهوریخواه سمت‌های مختلفی داشت. او در آخرین حضورش در دولت، نماینده آمریکا در سازمان ملل در دولت «جورج بوش» پسر بود.

بولتون که از حامیان سرسخت جنگ‌های افغانستان و عراق (در سال ۲۰۰۳) بوده،  فردی به شدت ضد ایرانی محسوب می‌شود و این موضوع را تاکنون چندین بار بیان کرده است.

مواضع او علیه ایران تا حدی بوده که از او یک چهره همیشگی حاضر درنشست‌های گروهک تروریستی منافقین ساخته و وی در تجمعات سالهای اخیر منافقین در پاریس، بارها به نفع منافقین سخنرانی کرده است.

بولتون طی سال‌های اخیر در بسیاری از سخنرانی‌ها و یادداشت‌هایش ضمن اتهام زنی‌های بی‌اساس ضد ایران در حوزه‌هایی از قبیل حقوق بشر، تروریسم و برنامه هسته‌ای، از دولت اوباما به دلیل برجام و عدم ایستادگی در برابر جمهوری اسلامی به شدت انتقاد کرده است.

باب کورکر

«باب کورکر» سناتور جمهوریخواه ایالت تنسی است که از سال ۲۰۰۷ برای اولین بار به عضویت این مجلس درآمده و ریاست کمیته روابط خارجی سنا را برعهده دارد.

وی پیش از این، شهردار شهر «چاتانوگا» در ایالت تنسی بود و قبل از تصدی شهرداری، دو شرکت بزرگ املاک و مستغلات را در اختیار داشت. این قانونگذار از جمله فعالترین سناتورهای آمریکایی در زمینه طرح‌های ضد ایرانی در کنگره بوده و بانی و طراح بسیاری از طرح‌های تحریمی علیه تهران بوده است و تاکنون از گروهک منافقین هم حمایت نموده است.

کورکر همچنین به دنبال اعلام توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ ضمن مخالفت با آن، از دولت آمریکا به دلیل مفاد «ضعیف» برجام به شدت انتقاد داشته است.

زلمای خلیل‌زاد

«زلمای خلیل‌زاد» متولد افغانستان است. او در جوانی برای تحصیل به آمریکا مهاجرت کرد و پس از مدتی شهروند این کشور شد. خلیل‌زاد در سالهای ۱۹۸۰ و اوایل سالهای ۱۹۹۰ میلادی به عنوان مشاور وزارتخانه‌های خارجه و پنتاگون در جنگ ضد شوروی در افغانستان برای خود در آمریکا جایگاهی به دست آورد.

خلیل‌زاد از ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹ میلادى مشاور وزارت خارجه آمریکا در امور «جنگ ایران و عراق» و همچنین اشغال افغانستان توسط ارتش شوروى بود. او در سالهاى ۱۹۹۱ و۱۹۹۲ میلادى نیز دستیار معاون وزیر دفاع امریکا در امور برنامه ریزى سیاسی بود. وى درآن زمان زیر نظر پل ولفوویتز چهره سرشناس نومحافظه کاران جنگ طلب کار می‌کرد.

در دوران ریاست جمهوری «بیل کلینتون» در سال‌های ۱۹۹۰ خلیل‌زاد بود که با تهیه سندی به نام «کتاب سفید در باره افغانستان» خواستار دخالت آمریکا برای تغییر وضع در افغانستان شد. با روی کار آمدن دولت جورج بوش پسر جایگاه او تقویت شد و تبدیل به یکی از افراد تاثیرگذار در سیاست آمریکا در افغانستان شد. وی پس از حملات ۱۱ سپتامبر و سقوط طالبان، به عنوان فرستاده ویژه آمریکا در افغانستان خدمت کرد.

خلیل زاد مدتی را به عنوان سفیر دولت بوش در افغانستان گذراند و همچنین به عنوان نماینده واشنگتن در سازمان ملل کار کرد. جدای از جمهوریخواه بودن او و بولتون، اتخاذ مواضع تند علیه ایران، یکی از موارد اشتراک نظرشان بوده و آنها در زمینه درخواست برای تغییر نظام ایران هم نظر هستند.

خلیلزاد در یک مصاحبه گفته بود: “موفقیت برای انقلاب در ایران دو چیز مهم می خواهد، یکی تقاضا و فعالیت مردم و دیگر اینکه مردم کاری کنند که قدرت دولت از دست برود. من هم مانند آقای پانتا (وزیر دفاع اسبق) به تغییر در ایران خوشبین هستم و امید دارم که صورت بگیرد …”

وی نیز در دوران حضور منافقین در پادگان اشرف، با اخراج این تروریستها از عراق مخالفت کرده بود.

استنلی مک کریستال

«استنلی مک کریستال» ژنرال ۴ ستاره ارتش آمریکا و کسی است که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸  فرمانده عملیات‌های ویژه مشترک پنتاگون در عراق بود و در ۲۰۰۹ به‌طور همزمان فرماندهی نیروهای بین‌المللی و ارتش آمریکا در افغانستان را بر عهده داشت. مک‌ کریستال در سال ۲۰۱۰ پس از انتقادات شدیدی که علیه مقامات ارشد آمریکایی از قبیل جو بایدن مطرح کرد به واشنگتن احضار شد و در نهایت پس از دیدار با باراک اوباما از مقامش استعفا داد.

وی که در دوران اشعال عراق توسط آمریکایی‌ها از منافقین حمایت کرده بود، در سال ۲۰۱۵ طی یک سخنرانی درباره ایران گفته بود: “ما بسیاری از رفتار‌های آنها در جهان را دوست نداریم به ویژه رفتارهای غیرهسته‌ای‌شان را و باید با برخی از این رفتارها مقابله کنیم.”

مک کریستال البته افزود: “اما اینکه شما با کسی توافق نظر ندارید، این مساله آنها را تبدیل به یک بازیگر بد نمی‌کند …”

نیوت گینگریچ

«نیوت گینگریچ» سیاستمدار آمریکایی است که از سال ۱۹۷۹ تا زمان استعفایش در سال ۱۹۹۷ در کنگره آمریکا از ایالت جورجیا عضو مجلس نمایندگان بود.

ریاست مجلس نمایندگان در سالهای ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ و نامزدی برای کسب کاندیداتوری حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سال ۲۰۱۲ از دیگر اقدامات کاری او است.

گینگریچ یکی از سیاستمداران نزدیک به گروهک تروریستی منافقین در آمریکا محسوب می‌شود و با سرکرده این گروهک روابط نزدیکی دارد.

رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در نشستی که چندی پیش در پاریس و به میزبانی گروهک منافقین برگزار شد، حضور یافته بود.

ریچارد هاس

«ریچارد هاس»، دیپلمات آمریکایی است که از سال ۲۰۰۳ رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا بوده است.

او پیش از آن، مدیر برنامه‌ریزی در وزارت خارجه آمریکا بود و مشاور نزدیک «کالین پاول» وزیر خارجه اسبق آمریکا بود.

وی در سال ۲۰۱۵ طی یک مصاحبه ضمن انتقاد از جنگ سال ۲۰۰۳ عراق، اقدامات دولت باراک اوباما در خروج نیروهای نظامی از عراق در سال ۲۰۱۱ را به‌دلیل در اختیار قرار دادن عراق برای ایران هم اشتباه خوانده بود.

هاس که با اتکا به ادعای حملات شیمیایی دولت بشار اسد، عدم حملات نظامی آمریکا و انگلیس به سوریه را اشتباهی بزرگ خوانده بود، در دوران اشغال عراق توسط آمریکاییها، مخالف برخورد با منافقین شده بود.

رئیس شورای روابط خارجی آمریکا اخیرا در اظهارنظری به رئیس‌جمهور بعدی آمریکا توصیه کرد که وی باید تمرکزش را در درجه اول روی برنامه هسته‌ای ایران و دیگر اقدامات این کشور بگذارد و همچنین مقابله با داعش را در دستورکار خود قرار دهد.

رودی جولیانی

«رودی جولیانی» شهردار سابق کلانشهر نیویورک و سیاستمدار آمریکایی هم یکی از گزینه‌های وزارت امور خارجه آمریکا است. وی که یهودی است، در زمان حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ شهردار نیویورک بود.

جولیانی دارای ارتباط نزدیکی با سران گروهک منافقین بخصوص «مریم رجوی» است و به گفته برخی رسانه‌ها دارای ارتباط پشت پرده با رجوی است.

دیدار «رودی جولیانی» با «مریم رجوی»

منابع:
۱- خبرگزاری فارس
۲- سایت هابیلیون
۳- بی‌بی‌سی فارسی
۴- مشرق‌نیوز

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از انتخاب ریاست جمهوری اخیر آمریکا و انتخاب «دونالد ترامپ» سرمایه‌دار معروف آمریکایی، گزینه‌هایی برای تصدی وزارت امور خارجه آمریکا معرفی شده است. در نخستین نگاه به نام نامزدهای تصدی وزارت خارجه آمریکا، نکته‌ای توجهات را به خود جلب می‌کند. تقریبا تمام افراد …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme