https://telegram.me/empireoflies

اراده پولادین قوه قضاییه اراده اجرای قانون است

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از بولتن نیوز، سایت روز آن لاین در تاریخ پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ در مطلبی با عنوان اراده پولادین قوه‌قضاییه برای برخورد با “فتنه‌گران” و نقشی بیشتر برای اسماعیلی، به واکنش ها و اعلام حمایت تعدادی از نمایندگان مجلس و مسوولان قضایی و سیاسی کشور از اظهارات و اقدام قاطعانه رئیس قوه قضاییه در ارتباط با عملکرد فتنه گران در بند ۳۵۰ زندان اوین اشاره کرده است.

اراده پولادین قوه قضاییه اراده اجرای قانون است
همان طور که در مطلب روزآن لاین نیز آمده است: مسوولان نظام جمهوری اسلامی، اجازه نخواهند داد که عده ای از رافت نظام و مدارا و تسامح و تساهل سواستفاده کنند واگر قرار باشد که فتنه گران از هر فرصتی سواستفاده و جریان سازی کنند و از زندان و خیابان و تجمعات و مراسم و… برای لطمه زدن به نظام سواستفاده نمایند، با برخورد قاطعانه و قانونی مواجه خواهند شد.
در همه کشورهای جهان، زندان و محکومین باید طبق قانون و مقررات زندان رفتار نمایند واگر شکایتی دارند یا عملکرد مسوولان زندان را نامناسب ارزیابی کرده اند باید از راه قانون، انتقاد و اعتراض خود را مطرح کنند.
حتی در همان انگلیس و آمریکا، که رسانه های فارسی زبان آنها از جمله بی بی سی و صدای آمریکا و رادیوفردا و روز آن لاین و… تلاش می کنند عملکرد نظام جمهوری اسلامی را نقد کنند و فشار بر ملت ایران را افزایش دهند، شاهد هستید که زندانیان و محکومین و متهمان باید در چارچوب قانون رفتار کنند واگر رفتاری خلاف قانون مشاهده نمایند برخورد قانونی می کنند.
براین اساس، چگونه انتظار دارید که در نظام جمهوری اسلامی، باوجود جریان سازی فتنه گران و در بوغ و کرنا کردن اخبار آن در رسانه های غربی، برخورد قاطعانه انجام نشود؟
اگر تاکنون رافت و مدارا بوده نباید از آن سواستفاده شود و فتنه گران آن را نشانه ضعف قوه قضاییه و نظام تلقی کنند و باید توجه داشته باشند که در صورت سواستفاده وجریان سازی سیاسی و… با برخورد مناسب وقانونی مواجه خواهند شد
نویسنده روز آن لاین، با اشاره به واکنش های مختلف فعالان سیاسی و اصولگرایان بعد از حوادث بند ۳۵۰ نوشته است: اصول‌گرایان و مقامات قوه‌قضاییه علاوه بر تمجید از دست‌اندرکاران این قوه٬ از “اراده پولادین قوه‌قضاییه” از برخورد با “فتنه‌گران” سخن گفته اند.  رییس قوه‌قضاییه٬ دستور داده که از این پس غلام‌حسین اسماعیلی٬ رییس جدید دادگستری استان تهران و عباس جعفری‌ دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران٬ در جلسات مسئولان عالی قضایی شرکت کنند. ابراهیم رییسی٬ معاون اول قوه‌قضاییه٬ نیز در مراسم معارفه رییس جدید سازمان زندان‌ها٬ با “هشدار به کسانی که می خواهند از هر زمینه ای برای تشویش اذهان عمومی استفاده کنند گفته است که کسی نمی تواند از اراده پولادین قوه قضاییه در برخورد با فتنه گران و مجرمان سواستفاده کند”.
همان طور که رییس قوه‌قضاییه٬ اعلام کرده است: “برخی‌ها علت تسامح نظام با فتنه‌گران را بد تلقی کرده اند و آن را به معنی انفعال دستگاه قضایی و امنیتی در مقابل خود برداشت کرده‌اند… به دادستان تهران و دادستان‌های سراسر کشور دستور اکید می‌دهم که با قاطعیت و رعایت ضوابط و مقررات قانونی در مقابل هرگونه فضاسازی، نشر اکاذیب و اخلال در امنیت ملی بایستند تا همگان بدانند که نظام اسلامی ایران نظامی نیست که به بهانه‌های واهی در مقابل فتنه‌گران و اخلال گران و حامیان آنان، به انفعال بیفتد و اگر تاکنون در مقابل آنان تسامحی از خود نشان داده از این پس هیچ‌گونه تسامحی نخواهد داشت”.
در این زمینه فتنه گران و حامیان رسانه ای باید توجه داشته باشند که این اراده پولادین اراده قانون است و اراده ای است که اجازه نخواهد داد کسانی سواستفاده نمایند  و نظم و آرامش جامعه را به هم بزنند.
تا زمانی که آرامش حاکم باشد و نظم جامعه رعایت شود و محکومین دوره محکومیت خود را بدون جریان سازی و حاشیه سازی ادامه دهند شاهد برخورد همراه با مدارا و آرامش و اجرای قانون خواهند بود اما اگر بی نظمی انجام شود طبیعی است که واکنش مسوولان را به همراه خواهد داشت و شاهد برخورد قانونی خواهند بود. و البته بی قانونی از هر طرف چه زندانی و چه کارکنان زندان ها باشد مسوولین رسیدگی خواهند کرد و حق و انصاف باید رعایت شود.
روز آن لاین همچنین به سخنان مسعود جزایری٬ معاون ستاد کل نیروهای مسلح٬ اشاره کرده که از قوه‌قضاییه خواسته بود “با جدیت با فتنه‌گران برخورد کند زیرا فتنه‌گران با وقاحت هرچه تمام‌تر تا زمینه پیدا می‌کنند، مجددا دشمنی‌های خودشان را بروز می‌دهند. قوه‌قضاییه بدون تحت تاثیر بودن باید با فتنه‌گران برخورد جدی کند.
مسوولان نظام و نمایندگان مجلس نیز از اظهارات و مواضع قاطعانه رئیس قوه قضاییه  حمایت کرده اند.
 این حمایت ها نیز نشان می دهد که مسوولان قضایی  و سیاسی و قانون گذاران کشور، در این موضوع اتفاق نظر دارند که نباید اجازه داد عده ای به بهانه رسیدگی به وضعیت چند زندانی، جریان سازی و حاشیه سازی کنند.
 منصور حقیقت‌پور٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس٬ درباره سخنان صادق لاریجانی گفته بود: “انتظار ما از قوه قضاییه رعایت عدالت و برخورد صریح با آشوب گران و اخلال گران در راستای تامین آرامش کشور است. انتظار می رود قوه قضاییه با رعایت عدالت برخوردی همسو با اعمال مجرمانه فتنه گران را در پیش بگیرد”.
محمدعلی اسفنانی٬ سخن‌گوی کمیسیون قضایی مجلس٬ نیز گفته است: “رویکرد قوه‌قضاییه تاکنون با فتنه‌گران توام با تساهل و تسامح بوده اما گویی رسانه‌های خارجی و دشمنان جمهوری اسلامی این نوع برخورد را به گونه دیگری تلقی کرده‌اند٬ از این رو بی‌شک از این پس هیچ تسامحی در برخورد با برهم زنندگان آرامش نظام صورت نخواهد گرفت”.
محمد باقری‌بنابی٬ نماینده مجلس٬ نیز با تاکید بر اینکه “برخورد قوه قضاییه با فتنه‌گران و اخلال‌گران نظام باید به دور از هر نوع تسامح و تساهل باشد”، گفت: “در فتنه سال ۸۸ قوه ‌قضاییه باید به دور از هر نوع تسامحی برخورد می‌کرد تا دیگر گروهی جرات خدشه وارد کردن به آرامش مردم و نظام را نداشته باشند. رویکرد جدید قوه قضاییه برای برخورد با فتنه گران به دور از تسامح برای بازگشت اعتماد مردم به نظام و مسئولان ستودنی است”.
انتهای پیام/
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme