https://telegram.me/empireoflies
یک ژنرال رژیم صهیونیستی به شکست سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی و ازبین‌رفتن بازدارندگی این رژیم در دور تازه درگیری‌ها میان تل‌آویو و گروه‌های مقاومت فلسطین اذعان کرد.

اذعان ژنرال صهیونیست به شکست گنبد آهنین و معادله بازدارندگی اسرائیل

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمرکز مطالعاتی بگین سادات در سرزمین‌های اشغالی در مطلبی به‌قلم گرشون کوهین ژنرال اسرائیلی اذعان کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اخیراً در نفوذ به سامانه گنبد آهنین به‌شکل قابل‌توجهی موفق عمل کرده است. این تحلیلگر صهیونیستی در عین حال مدعی شد که حماس در تحقق یکی از اهداف خود یعنی تشویق فلسطینی‌های کرانه باختری به انتفاضه ضداسرائیل یا تشکیلات خودگردان فلسطین موفق نبود.

وی در ادامه تأکید کرد: چقدر دردناک و باعث تحقیر است که می‌بینیم بازدارندگی تأثیرگذاری اسرائیل در نوار غزه طی درگیری‌های گذشته به‌ویژه درگیری‌های سال ۲۰۱۴ از بین رفته است.

این ژنرال اسرائیلی که کارشناس مرکز مطالعاتی مذکور است، می‌افزاید که بعد از سه و نیم سال آرامش نسبی، حماس و جهاد اسلامی فلسطین ۴ حمله موشکی بزرگ را در پی تصمیم اشتباه اسرائیلی‌ها برای تسامح در برابر راهپیمایی‌های بازگشت(!) انجام دادند و عجیب‌تر اینکه اسرائیل خود را تسلیم این باج‌خواهی کرد!

این گزارش صهیونیستی تأکید کرد که حماس از طریق پرتاب متعدد موشک‌های خود توانست بر گنبد آهنین فائق آید. در حالی که نیروهای هوایی اسرائیل مساحتی حدود ۳۶۰کیلومتری را تحت کنترل خود گرفتند، اما حماس و دیگر گروه‌های مقاومت با دقتی نسبتاً کمتر، دو برابر این مساحت را زیر موشک‌های خود گرفتند که شامل عسقلان نیز می‌شد. البته اگر بخواهیم مناطق اشدود و بئر السبع را نیز به این مساحت اضافه کنیم، ‌نسبت مذکور هشت برابر می‌شود.

این کارشناس افراط‌گرای صهیونیستی می‌افزاید که صدور مجوز برای ارسال کمک به غزه به‌معنی افزایش درآمدهای حماس خواهد بود و واردات مواد دارای استفاده‌های دوگانه جهت استفاده‌های نظامی حماس را نیز افزایش خواهد داد.

کوهین که به‌وضوح تلاش دارد دستاوردی موهوم برای اسرائیلی‌ها در جریان این درگیری‌ها برشمارد، می‌نویسد که حماس در تشویق فلسطینی‌ها به شورش در کرانه باختری و هدف قرار دادن اسرائیل یا تشکیلات خودگردان فلسطین ناکام ماندند.

وی در پایان گزارش خود خواستار در پیش گرفته شدن استراتژی درست از سوی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شد که از دیدگاه او حمله شدیدتر و با قساوت و وحشی‌گری بیشتر ضد ملت فلسطین است تا حماس را مجبور به کنار گذاشتن مقاومت مسلحانه کند، او این استراتژی را از مقایسه غلط تجربه کشورهای عربی با جنبش حماس برداشت کرده، اما ناگفته پیداست که خطای این مقایسه غلط پیش از این بارها خود را به‌اثبات رسانده است.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme