https://telegram.me/empireoflies
کارشناسان و تحلیلگران رژیم صهیونیستی همزمان با افزایش احتمالات درباره وقوع جنگ مجدد با حزب‌الله، درباره ضعف نیروی زمینی خود هشدار می‌دهند.

اذعان صهیونیست‌ها به ضعف نیروی زمینی در برابر حزب‌الله

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر حالی که ارتش رژیم صهیونیستی خود را برای جنگی دیگر با جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان آماده می‌کند اما کارشناسان این رژیم ضمن اشاره به تقویت حزب‌الله طی ۱۳ سال اخیر، از ضعف نیروی زمینی رژیم اسرائیل ابراز نگرانی می‌کنند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی با اشاره به پیروزی حزب‌الله در جنگ ۳۱ روزه (سال ۲۰۰۶) در برابر تل‌آویو، تقویت زرادخانه موشکی و کسب تجربه جنگ‌های نامنظم در سوریه نوشت که هرچند ارتش اسرائیل خود را برای نبرد دیگر آماده کرده اما مقامات پیشین ارتش درباره آمادگی نیروی زمینی تشکیک می‌کنند.

در این گزارش آمده است: «ارتش اسرائیل در سال ۲۰۰۶ لبنان را با این حس ترک کرد که گویی فرصت فوق‌العاده‌ای را از دست داده است و از زمان در حال مقدمه‌چینی برای جنگ بعدی در مرزهای شمالی است. یکی از بخش‌های این آماده‌سازی شامل مقصر خواندن لبنان به‌دلیل شروع جنگ و تلاش برای وارد کردن صدمات سنگین به آن است».

این گزارش ضمن بیان اینکه نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی با ارتقای زمان سوخت‌گیری و مسلح‌سازی جنگنده‌های خود، برای نبرد بعدی با لبنان آماده می‌شود، اما می‌نویسد: «حزب‌الله هم برای درگیری با ارتش اسرائیل آماده می‌شود. نظرات متضادی در دستگاه نظامی اسرائیل درباره آمادگی برای دور بعدی درگیری‌ها وجود دارد، زیرا اسرائیل طی سال‌های اخیر مانور نظامی زمینی نداشته است».


دیوارکشی صهیونیست‌ها در مرز با لبنان

تحلیلگران صهیونیست نیز با اذعان به اینکه حزب‌الله، خود را برای حملات هوایی اسرائیل فارغ از قدرت آن، آماده کرده می‌گویند: «اما از نزدیک شدن نیروی زمینی اسرائیل به مرزها هراسی ندارند. آمادگی نیروی زمینی اسرائیل زیر سوال است زیرا ارتش تا کنون خود را برای چنین عملیاتی (تجاوز زمینی به خاک لبنان) آماده نکرده است».

ژنرال «یائیر گولان» معاون پیشین ستادکل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی در این باره می‌گوید: «مشکل در درون ارتش اسرائیل است. غریزه تهاجمی آن مضمحل شده است. ما بدون یک مانور زمینی نمی‌توانیم پیروز شویم پس ارتش اسرائیل باید ذهنیتش را تغییر دهد».

پیشتر نیز «الون بن داوِد» تحلیلگر نظامی کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفته بود: «برآوردهای ویژه جبهه داخلی پیش بینی کرده در صورت رویارویی با حزب‌الله، ۱۰۰ هزار اسرائیلی کشته شوند». (جزئیات بیشتر)

گزارش بررسی وضعیت امنیتی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ نیز تخمین می‌زند که احتمال وقوع جنگی تمام عیار علیه تل‌آویو در سال جاری وجود دارد که بازیگران اصلی آن حزب‌الله، سوریه، حماس و ایران خواهند بود. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme