https://telegram.me/empireoflies

ادعای مضحک جروزالم پست: چگونه ایران از داعش برای گسترش تروریسم استفاده می‌کند؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نشریه صهیونیستی جروزالم پست با انتشار گزارشی واهی مدعی شد: تلاش بی سابقه غرب برای نابودی گروه تروریستی داعش پس از حملات اعضای آن در پاریس، توجه کشورهای غربی را از ایران و نیروهای حزب الله در سوریه و عراق دور کرده است. دولتهای آمریکا و اروپا با حمایت از ایران برای پایان دادن به بحران سوریه، اهداف اصلی این رژیم را به کلی نادیده گرفته اند.

“ری تکیه،” پژوهشگر ارشد شورای روابط خارجی آمریکا هفته گذشته در وبسایت نشریه آمریکایی “فارن افرز” در ادعایی مضحک نوشت: “ایران از قدرت یافتن گروه تروریستی داعش در خاورمیانه برای تحکیم نفوذ خود استفاده می کند. این کشور در حال حاضر از شیعیان عراق و “بشار اسد،” رئیس جمهور سوریه در مقابل گروه تروریستی داعش حمایت میکند. نیروهای ایرانی در این کشورها از ورود تروریستهای داعش به بخشهای شیعه نشین عراق و پایگاه “بشار اسد” در سوریه جلوگیری می کنند.”
به ادعای جروزالم پست، با قدرت گرفتن داعش، تهران نیز تعداد نیروهای خود را افزایش می دهد. این مسئله میتواند باعث گسترش بی ثباتی در قلب سرزمین های عرب شود.
این نشریه در ادامه ادعاهای خود نوشت: برای مقابله با افزایش اقدامات ایران، عربستان سعودی و قطر روز پنج شنبه یک قطعنامه ضد ایرانی در سازمان ملل ارائه کردند. در این قطعنامه، مداخله همه نیروهای جنگنده خارجی حامی دولت سوریه — بخصوص نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب الله لبنان — محکوم شد. این قطعنامه با ۱۱۵ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۵۱ رأی ممتنع در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد.
جروزالم پست همچنین بدون توجه به حمایت های مالی عربستان سعودی و قطر از داعش، در ادعایی گستاخانه نوشت: “ایران و گروه تروریستی داعش، آیینه مقابل یکدیگر هستند. زیرا تا امروز، ایران و این گروه تروریستی در صدد سلطه بر سرزمین های اسلامی بوده اند.”
به ادعای این نشریه، نیروهای حزب الله لبنان ۸ برابر بیش از تروریستهای داعش موجب مرگ مردم سوریه شده اند. همه اینها سندی بر نوشته های “متیو مکلنیس،” عضو مؤسسه “امریکن انترپرایز” است. وی مدعی شد: “گروه تروریستی داعش هدفی کاربردی برای ایران است. اقدامات غیرانسانی و بی رحمانه داعش جامعه بین المللی را از توجه به اقدامات دولت بشار اسد در سوریه منحرف کرده است.”
جروزالم پست در ادامه ادعاهای بی اساس خود نوشت: اگر آمریکا و اتحادیه اروپا قصد نابودی گروه تروریستی داعش را دارند، نخست باید اقدامات ایران را در گسترش این گروه های تروریستی به دقت بررسی کنند.
این در حالی است که بسیاری از عناصر داعش از کشورهای غربی به این گروه تروریستی پیوسته اند. تا به حال ۲۲ هزار خارجی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش، کشورهای خود را ترک کرده اند.
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

یک نشریه صهیونیستی در ادعایی بی اساس نوشت عامل اصلی قدرت گرفتن گروه تروریستی داعش، ایران است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme