https://telegram.me/empireoflies

ادعای تحلیلگر بی‎سواد در شبکه بیان و فحاشی به فدریکا موگرینی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از عناصر ضد انقلاب و خود باخته به نام  “امیر طاهری” که در دوران ستم شاهی به عنوان سردبیر یکی از روزنامه های ایران بوده و بعد از پیروزی انقلاب به انگلستان فرارکرده در یک برنامه از شبکه بیان مطالبی در نقد فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفته که جالب توجه است.

امیر طاهری، پای ثابت تحلیل خبر رسانه های فارسی زبان غرب و کارمند سابق John Bolton در بنیاد Gatestone Institute، چند روز پیش در گفتگو با بیژن فرهودی، کارمند سابق صدای آمریکا و مجری کنونی شبکه بیان فردریکا موگرینی، نماینده روابط خارجی اتحادیه اروپا، را بخاطر دفاعش از برجام به باد انتقاد و تمسخر گرفت.

طاهری در کلیپ فوق خانم موگرینی را «زینب زیادی» خواند و گفت اتحادیه اروپا جزو ۱+۵ نیست. چرا میپره وسط؟ این در حالی است که جمله ۱ برجام طرفین را ایران و E3/EU+3 تعریف میکند. E3 شامل فرانسه، آلمان و انگلیس، EU یعنی اتحادیه اروپا، و ۳ شامل سه کشور غیراروپایی (روسیه/چین/آمریکا).

امیر طاهری قبل از انقلاب سردبیر کیهان بود. پرویز راجی، آخرین سفیر شاه در لندن، در کتاب «در خدمت تخت طاووس» نقل میکند که طاهری به فرمان شاه به لندن آمد تا علیه ادعاهای سازمان عفو بین الملل در مورد شکنجه در زندانهای ساواک فعالیت کند و مطلب بنویسد.

پس از انقلاب مقیم لندن شد و در جراید انگلیسی و سعودی قلم زد. از جعلیات خبری شاخدارشمی توان به موارد زیر اشاره کرد: سال ۲۰۰۵؛ ظریف در گروگانگیری سفارت آمریکا شرکت داشت. سال ۲۰۰۶؛ مجلس مصوب کرده یهودیان، مسیحیان و رزتشتیان باید لباس خاص تن کنند و سال ۲۰۱۵؛ اکبر زرگرزاده، ۱۴ ساله، توسط آخوندی در اصفهان از درختی حلق آویز شد.

گفتنی است مؤسس Gatestone Institute خانم Nina Rosenwald، صاحب فروشگاه Sears و عضو سابق هیأت امنای لابی اسرائیل، AIPAC، است. طی سالیان اخیر، رئیس آن John Bolton (مشاور امنیت ملی ترامپ)، و مدیر دفتر اروپا آن امیر طاهری، بوده اند.

نکته جال این که رسانه های فارسی زبان همواره خود را حرفه ای و دارای وزن بالایی در تحلیل ها می دانند که یک نمونه از رسوایی های آنها در به کارگیری تحلیل گران ضد انقلاب این مورد است.ظاهرا ادعای این که انتخاب تحلیلگر در رسانه های وزین فارسی زبان غربی مانند BBC فارسی و صدای آمریکا و من وتو صرفا بر اساس شایسته سالاری، اعتبار، حسن سابقه، دانش و فن بیان است دروغی باور نکردنی ست.

لازم به یاد آوریست در بهار ۲۰۰۶ امیر طاهری در مقاله ای ادعا کرد مجلس ایران قانونی را از تصویب گذرانده که به موجب آن شهروندان ایرانی متعلق به اقلیت‌های مذهبی باید علامت‌های مشخصه‌ای روی لباس خود دراماکن عمومی الصاق کنند. این خبر به ویژه در مطبوعات آمریکا به خاطر تداعی کردن رفتار آلمان نازی با شهروندان یهودی انعکاس زیادی یافت. به خصوص در روزنامه نیویورک پست. بعدها معلوم شد که این ادعا نادرست بوده و روزنامه هایی که خبر را منتشر کرده بودند با درج توضیح از خوانندگان پوزش خواستند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. سلام به سایت ما هم سر بزنید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme