https://telegram.me/empireoflies

ادعای تازه بهنود: برای تختی هم من خواستگاری رفتم!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سال پیش چاپ کتابی با مضمون نامه‌های فروغ فرخزاد به ابراهیم گلستان حاشیه‌ساز شد و تا الان نیز این حاشیه‌ها دست از سر این شاعره نامدار ایران معاصر برنداشته و باوجود این که خانواده فروغ این نامه‌ها را ورود به حریم خصوصی افراد می‌داند ولی هم چنان دشمنان فروغ در پی زخم زدن به وی هستند. این کتاب هم‌زمان شد با روایتی از «صیغه کردن» فروغ فرخزاد توسط «ابراهیم گلستان» به نقل از مسعود بهنود که نشان می‌داد آن‌ها روایتی از زندگی‌شان ناگفته مانده اما هم ابراهیم گلستان و هم خواهر فروغ فرخزاد، پوران فرخزاد که آن زمان زنده بود، واکنشی به این سخنان نشان دادند که از آن‌ها انتظار نمی‌رفت و به شدیدترین کلمات، آن‌ها را محکوم کردند.

اما مسعود بهنود که متخصص در خاطره گویی از افرادی است که چشم از این جهان بسته‌اند و این روزها مواضعی در توئیتر خود می‌گیرد که کاملاً آفتاب‌پرست بودنش را نشان می‌دهد تصمیم گرفته به روایت‌های خود از افراد مشهور ادامه بدهد. این بار درباره تختی صحبت کرده است و گفته در مراسم خواستگاری آن‌ها حاضر بوده است!

از دیروز اما متنی مستدل به نقل از کانال تلگرام مهدی رستم پور منتشر شده که این ادعاها را نقض می‌کند و جنبه‌هایی از تحریف روایات توسط مسعود بهنود را آشکار می‌کند البته رستم پور خود از اذناب بی‌بی‌سی است و احتمالاً در طیف بندی‌های جدید بی‌بی‌سی در طیف مقابل مسعود بهنود در این شبکه قرار می‌گیرد که این چنین وی را مورد حمله قرار داده است.

رستم پور در فیس‌بوک خود می‌نویسد: خبرنگاران و عکاسان پرتعدادی در مراسم عقد و عروسی تختی بودند، ازجمله جناب آقای مسعود بهنود که عکس و گزارشش را بارها با تغییراتی در جزئیات، منتشر کرده.

اما در جدیدترین ویدیو، ادعای تازه‌ای دارد وی گفته سه سال آخر عمر تختی، فقط سه سال نه، بیشتر. هر روز تختی را دیدم. هر روز با او صحبت کردم. نامه‌هایی به هم نوشتیم. وقتی رفت خواستگاری مرا هم برد. پدر شهلا به تختی گفت بزرگ‌تر از این نداشتید؟ من ٢٠ سالم بود. تختی گفت کتاب خونه. رستم پور در رد دوستی نزدیک بهنود و پهلوان تختی می‌گوید: اینکه تختی از سه سال آخر، یعنی ٣۴ سالگی (اوج محبوبیت ملی) هرروز با پسری ١٨ ساله ملاقات می‌کرده، ردی در روایات نزدیک‌ترین دوستان تختی ندارد.

وی می‌نویسد: بهنود «بزرگ‌تر تختی» بودن در خواستگاری را حدود نیم قرن نگفته، اما پس از مرگ زنده‌یاد شهلا مطرح می‌کند. چون دیگر شاهدی نمانده برای تکذیب! چرا ایشان برخلاف خواستگاری، اصل حضور در عروسی را نیم قرن پنهان نکرده؟

قبلاً از حضور رئیسی وزنه بردار المپیک ١٩۴٨، زنده‌یاد فردین، همچنین مدیر کارگزینی راه آهن در خواستگاری مطالبی خوانده‌ایم اما اینک همگی درگذشته‌اند و شهلا همسر تختی به پسرش گفته حضار خواستگاری فقط خانواده تختی بودند. هر روز همدیگر را می‌دیدند، پس در مسافرت‌های چند هفته‌ای تختی به آلمان برای واردات بنز همراهش بوده. یا روزهای متمادی در گلندوک که بسیاری زنده‌اند و آقای بهنود را آنجا ندیده‌اند.

قطعاً بهنود یک بار در امیرآباد با کیومرث درم بخش، تختی را دیده. و عکسی دارند روزهای آخر در گل‌فروشی رزنوار، پاتوق مشهور تختی. البته شهروندان بسیاری با تختی عکس دارند مقابل رزنوار. اما کسانی که هر روز همدیگر را می‌بینند، نامه به هم نمی‌نویسند.

صمیمی‌ترین دوست خبرنگار تختی، مهدی دری سردبیر کیهان ورزشی بود که بهنود تاکنون صلاح ندیده حتی یک بار جایی نامش را درج کند یا بگوید. چرا؟ در تاریخ شفاهی به روایت بهنود، مهدی دری انگار اصلاً وجود نداشته. حتی در برنامه دیده‌بان BBC در اشاره به سالگرد کیهانن ورزشی، مجموعه‌ای از اسم‌ها را برد، اما باز هم دری را از قلم انداخت.

در ادامه این داستان سرایی‌های بهنود که البته خود را قصه‌نویس هم می‌داند پسر شادروان تختی در فیس بوک خود می‌نویسد این ادعای مسعود بهنود اصلاً برایم ارزشی ندارد چراکه ادعای قبلی وی در خصوص گلستان و فرخزاد هم دروغ از آب درآمد و طرفداران هر دو وی را به خاموشی دعوت نمودند.

بهنود درحالی‌که یک سال دیگر بازنشست می‌شود از هم اکنون در فکر مطرح کردن خود به انحای دیگر است چراکه در طیف‌بندی جدید بی‌بی‌سی وی را از دایره مدیران و نخبگان این شبکه کنار گذاشته‌اند و وی ناچار است خود را با این دروغ‌ها تا مدتی زنده نگه دارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme