https://telegram.me/empireoflies

ادامه حمایت «دلاری» از حامیان فتنه ۸۸

اختصاصی – شبه گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «رادیو فردا» خبر داد که «بهمن احمدی امویی» و «ژیلا بنی‌یعقوب»، زوج رسانه‌ای فعال در فتنه سال ۸۸  برنده جایزه سال ۲۰۱۵ انجمن موسوم به «قلم» و بنیاد «آکسفام نوویب» (که مقر آن در شهر لاهه در هلند است) شد‌ه‌اند.

بر اساس اظهارات «فرح کریمی» عضو سابق نمایندگان مجلس هلند و از مسئولان بنیاد «آکسام نوویب» این جایزه با عنوانی غیردولتی به فعالان (به ظاهر) حقوق بشری اهدا می‌شود. اما پس از بررسی عملکرد این بنیاد به ظاهر خصوصی به وضوح می‌توان دریافت که منتخبین این جایزه قرار است به افرادی تعلق بگیرد که به مانند آنچه در آشوب‌های سال ۸۸ در ایران شاهد بوده‌ایم با بی‌قانونی به تخریب افکار عمومی و با مدیریت جریان‌های بیگانه در کشورهای خود عمل کنند.

اکنون ۵ سال از حادثه فتنه و کودتای کور دشمنان جمهوریت و اسلامیت مردم ایران می‌گذرد و هنوز هم جایزه و دلارهای پدیدآورندگان آن توسط محافل خارجی به عوامل داخلی آنان پرداخت می‌شود.

مدیر کل «آکسام نوویب» درباره برندگان ایرانی این جایزه که از فتنه‌گران سابقه‌دار هستند، گفته است: “چه چیزی بهتر از یک روزنامه‌نگار شجاع؟! یک زوج که روزنامه‌نگاران شجاعی هستند: ژیلا بنی یعقوب و همسرش بهمن احمدی امویی که جایزه دریافت کرده‌اند، شش سال پیش برای انتقاد به نظام (بخوانید شورش مسلحانه علیه صندوقهای رای مردم) حاکم ایران دستگیر شدند. آنها متهم به «تبلیغ علیه نظام» شدند.”

البته این اولین هدیه و جایزه نقدی این دوفتنه‌گر که اقداماتشان خوشایند سران کشورهای خارجی است نمی‌باشد و آنان طی این ۵ سال مبالغ کلانی را بابت خودفروشی و وطن‌فروشی به‌صورت علنی دریافت کرده‌اند که برخی از آنان به شرح زیر می‌باشد:

۱- سازمان گزارشگران بدون مرز جایزۀ ویژه آزادی بیان خود در سال ۱۳۸۹ را به ژیلا بنی‌یعقوب، فعال حقوق زنان اهدا کرد.  بنا به گفته این سازمان بنی‌یعقوب و همسرش (بهمن احمدی امویی)، هزینه سنگینی برای تعهدات حرفه‌ای خود پرداخت کرده‌اند و سازمان غیردولتی گزارشگران بدون مرز مفتخر است این جایزه را به وی اهدا کند.

۲- جایزه جهانی «هلمن -همت» سال ۲۰۱۱ (۱۳۹۰) به بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی در ایران تعلق گرفت. این جایزه به آن دسته نویسندگانی تعلق می‌گیرد که به خاطر فعالیت‌هایشان به خاطر آزادی بیان مورد تعقیب و آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

۳- بهمن احمدی امویی و ژیلا بنی‌یعقوب، زوج روزنامه‌نگار ایرانی، برنده جایزه سال ۲۰۱۵ انجمن جهانی «قلم» و بنیاد غیردولتی «آکسفام نوویب».

اینها تنها نمونه‌ای از پرداخت حق آشوب و فتنه‌گری است که توسط محافل خارجی به فتنه‌گران به‌صورت علنی پرداخت می‌گردد و اصل داستان و پرداخت‌های کلان جایی است که توسط کنگره آمریکا تصویب شده و به‌صورت پنهانی به اینگونه افراد پرداخت می‌شود.

گفتنی است، «بهمن احمدی امویی»، که در گذشته با روزنامه‌های جامعه، توس، صبح امروز، نوروز، شرق، وقایع اتفاقیه و سرمایه همکاری داشته‌، پس از قضایای خرداد ۸۸ و براساس حکم دادگاه به دلیل جرائم امنیتی به مدت ۵ سال محکوم شد.

همسر وی «ژیلا بنی یعقوب» از فعالان فتنه ۸۸ بوده است که پس از سپری کردن دوران محکومیت‌اش در تیر ماه سال ۱۳۹۲ از زندان آزاد شد.

همچنین شایان ذکر است، فرح کریمی عضو سابق نمایندگان مجلس هلند و از مسئولان بنیاد «آکسام نوویب» در اوایل انقلاب از کادرهای سازمان منافقین بود که پس از ۳۰ خرداد سال ۶۰ به فعالیت‌های مخفی و علیه جمهوری اسلامی روی آورد و در خانه‌های تیمی منافقین مستقر شد. وی در سالهای ۶۰ و ۶۱ در بخش نظامی منافقین نیز همکاری داشته‌ است.

سال ۱۳۸۳ به پیشنهاد فرح کریمی نماینده ایرانی‌‌تبار پارلمان هلند که عضو حزب سبزها است، الحاقیه‌ای بر بودجه سال ۲۰۰۵ وزارت خارجه این کشور تصویب کردند که طی آن دولت هلند موظف می‌شد تا با حمایت برخی روزنامه‌نگاران مقیم اروپا، تاسیس یک شبکه تلوزیونی ماهواره‌ای فارسی زبان را در دستور کار خود قرار دهد. اما وزارت خارجه هلند پس از فشار دیپلماتیک جمهوری اسلامی در چند ماه اخیر، با ارائه تفسیری متفاوت، حاضر به برنامه‌ریزی جهت تاسیس این شبکه ماهواره ای نشد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme