https://telegram.me/empireoflies

ادامه اعتراضات به ربع پهلوی؛ پان ایرانیست ها شازده پهلوی را خائن دانستند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روز های اخیر در پی شدت گرفتن انتقادات به ربع پهلوی در خصوص مواضع و اظهارات و عملکرد ضعیف اش در شورای ملی ایران جمعی از سلطنت طلبان به سر کردگی اردشیر زاهدی که از نزدیکترین افراد به شاه و داماد وی بوده در بیانیه ای ربع پهلوی را از ولیعهدی خود خوانده خلع نمودند.

این حد از انتقادات و خلع ربع پهلوی تا کنون بعد از ۳۷ سال از انقلاب سابقه نداشته و برای اولین بار است که تا این حد در بین سلطنت طلبان انشقاق و شکاف پدید آمده است.

«ربع پهلوی» در ماه‌های اخیر آنقدر از سوی سلطنت‌طلبان با بی‌توجهی مواجه شد که برای جلب حامیان جدید و به گمان خود افزایش قدرت سیاسی اش، از سویی به طرف صهیونیست‌ها، آل‌سعود آمریکا و از سوی دیگر به‌طرف گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب دست دراز کرد و از آنها درخواست کمک نموده است.

رضا پهلوی

چند روز پیش دهها نفر از سلطنت طلبان به همین مناسبت با همکاری یکدیگر بیانیه ای در خلع ید از ربع پهلوی صادر نمودند و متعاقب آن ۷ سازمان سیاسی سلطنت طلب نیز بیانیه شدید اللحنی مواضع اخیر رضا پهلوی را زیر سوال بردند و وی را خائن به مام میهن توصیف نمودند.

در ادامه اعتراضات به رضا پهلوی و خاندان باقیمانده شاه سابق ایران حزب پان ایرانیست ها که داعیه سلطنت مشروطه دارند در بیانیه ای به رضا پهلوی انتقادات گسترده ای را وارد ساخته و وی را به بازگشت به مسیر پدرانش ترغیب نموده اند. در بخش هایی از این بیانیه آمده :”هرگونه ادعا و تحریف نسبت به نام بلند خلیج فارس و تعلق جزایر سه گانه خلیج فارس به کشورمان از سوی بیگانگان باطل است و هیچ مقام یا کوشنده سیاسی در هر جایگاهی، حق مسامحه و سکوت در برابر ادبیات ناحق و تجاوزکارانه بیگانگان را در این مورد ندارد. کیان کشور و تمامیت سرزمینی و فرهنگی آن که میراث خون شهیدان وطن در هزاره های طولانی است، خط قرمز ملت ایران است.”

و در ادامه این بیانیه با اشاره به اصل تفکیک ناپذیری حاکمیت ملی ایران و صحبت های اخیر شخص رضا پهلوی که خواهان استقلال به تجزیه طلبان است آمده است:”هرگونه برنامه، طرح یا فرمولی که در جهت تفکیک ملت ایران و نظام یکپارچه سرزمینی کشور به ملیت های ساختگی و قطعات مجزا باشد، تحت هر عنوانی از قبیل فدرالیسم، خودمختاری، خودگردانی و… باطل و خائنانه است. چنین برنامه هایی نتیجه ای جز دامن زدن به تنش قومی، زبانی و مذهبی کشور و فرو افتادن ایران در طرح های خونبار استعماری و ایران ستیزانه ندارد. “

این بیانیه در انتها تاکید کرده که اصول یگانگی ملت ایران، تمامیت سرزمینی کشور، وحدت زبان ملی، پرچم واحد و نمادهای هویت ملی و تاریخی کشور همچون خلیج جاویدان فارس تحت هیچ عنوان قابل مذاکره و معامله نمی باشند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme