https://telegram.me/empireoflies

ادامه اعتراضات به ربع پهلوی؛ پان ایرانیست ها شازده پهلوی را خائن دانستند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر روز های اخیر در پی شدت گرفتن انتقادات به ربع پهلوی در خصوص مواضع و اظهارات و عملکرد ضعیف اش در شورای ملی ایران جمعی از سلطنت طلبان به سر کردگی اردشیر زاهدی که از نزدیکترین افراد به شاه و داماد وی بوده در بیانیه ای ربع پهلوی را از ولیعهدی خود خوانده خلع نمودند.

این حد از انتقادات و خلع ربع پهلوی تا کنون بعد از ۳۷ سال از انقلاب سابقه نداشته و برای اولین بار است که تا این حد در بین سلطنت طلبان انشقاق و شکاف پدید آمده است.

«ربع پهلوی» در ماه‌های اخیر آنقدر از سوی سلطنت‌طلبان با بی‌توجهی مواجه شد که برای جلب حامیان جدید و به گمان خود افزایش قدرت سیاسی اش، از سویی به طرف صهیونیست‌ها، آل‌سعود آمریکا و از سوی دیگر به‌طرف گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب دست دراز کرد و از آنها درخواست کمک نموده است.

چند روز پیش دهها نفر از سلطنت طلبان به همین مناسبت با همکاری یکدیگر بیانیه ای در خلع ید از ربع پهلوی صادر نمودند و متعاقب آن ۷ سازمان سیاسی سلطنت طلب نیز بیانیه شدید اللحنی مواضع اخیر رضا پهلوی را زیر سوال بردند و وی را خائن به مام میهن توصیف نمودند.

در ادامه اعتراضات به رضا پهلوی و خاندان باقیمانده شاه سابق ایران حزب پان ایرانیست ها که داعیه سلطنت مشروطه دارند در بیانیه ای به رضا پهلوی انتقادات گسترده ای را وارد ساخته و وی را به بازگشت به مسیر پدرانش ترغیب نموده اند. در بخش هایی از این بیانیه آمده :”هرگونه ادعا و تحریف نسبت به نام بلند خلیج فارس و تعلق جزایر سه گانه خلیج فارس به کشورمان از سوی بیگانگان باطل است و هیچ مقام یا کوشنده سیاسی در هر جایگاهی، حق مسامحه و سکوت در برابر ادبیات ناحق و تجاوزکارانه بیگانگان را در این مورد ندارد. کیان کشور و تمامیت سرزمینی و فرهنگی آن که میراث خون شهیدان وطن در هزاره های طولانی است، خط قرمز ملت ایران است.”

و در ادامه این بیانیه با اشاره به اصل تفکیک ناپذیری حاکمیت ملی ایران و صحبت های اخیر شخص رضا پهلوی که خواهان استقلال به تجزیه طلبان است آمده است:”هرگونه برنامه، طرح یا فرمولی که در جهت تفکیک ملت ایران و نظام یکپارچه سرزمینی کشور به ملیت های ساختگی و قطعات مجزا باشد، تحت هر عنوانی از قبیل فدرالیسم، خودمختاری، خودگردانی و… باطل و خائنانه است. چنین برنامه هایی نتیجه ای جز دامن زدن به تنش قومی، زبانی و مذهبی کشور و فرو افتادن ایران در طرح های خونبار استعماری و ایران ستیزانه ندارد. “

این بیانیه در انتها تاکید کرده که اصول یگانگی ملت ایران، تمامیت سرزمینی کشور، وحدت زبان ملی، پرچم واحد و نمادهای هویت ملی و تاریخی کشور همچون خلیج جاویدان فارس تحت هیچ عنوان قابل مذاکره و معامله نمی باشند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme