https://telegram.me/empireoflies

اخطار به اکبر گنجی در برنامه زنده BBC

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در انتخابات مجلس دهم در اسفند ۹۴ یکی از کسانی که با ساختن مثلث جیم خواستار رأی سلبی مردم تهران به سه نفر از کاندیدای انقلابی مجلس خبرگان شد اکبر گنجی بود.

اکبر گنجی با هدف قرار دادن آیات عظام جنتی، یزدی و مصباح، ترکیبی تحت عنوان «مثلث جیم» جا انداخت و خواستار رأی ندادن به آنها و ممانعت از ورودشان به مجلس شد. گنجی حذف این سه نفر را معادل ضربه زدن به رهبر معظم انقلاب دانست و تأکید کرد که «رأی نیاوردن «مثلث جیم» در تهران، هزینه بسیار بالایی برای جمهوری اسلامی، آیت‌الله خامنه‌ای، سپاه و افراطی‌ترین بخش‌های جمهوری اسلامی دارد. وی تاکید می‌کرد که “شکست این سه تن، آزمون فیصله بخش شکست آیت‌الله خامنه‌ای، اصولگرایان و اسلام فقیهانه آنان است. تهران می‌تواند این آزمون فیصله بخش را انجام دهد…»

همان زمان تحلیل‌های مشابه گنجی به‌وفور در رسانه‌های بیگانه همچون بی‌بی‌سی فارسی، روز آنلاین و رادیو زمانه به‌صورت کاملاً هماهنگ یافت می‌شد؛ گویی تمام آنها از یک اتاق فرمان واحد هدایت می‌شوند. حتی بی‌بی‌سی از اتاق فرمان خود لیست یکی از گروه‌های سیاسی را به‌عنوان لیست مورد تائید خود تبلیغ می‌کرد.

حال در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این عنصر ورشکسته یک بار دیگر از این تاکتیک نخ‌نما شده استفاده می‌کند و بانام نهادن روی برخی از کاندیداها سعی می‌کند مردم را از آنها بترساند و مرتباً آنها را با نام‌های زشت در رسانه‌ها خطاب می‌کند و امید دارد مثل انتخابات مجلس ملت ایران به کاندیدای مورد تائید وی رأی دهند غافل از این‌که ایران مثل تهران نیست.

وی لقب‌های مختلفی به کاندیداهای مختلف می‌دهد که بخشی از فرهنگ لمپنیسم است که از دوران شعبان بی مخ به یادگار مانده است. همان فرهنگی که البته ریشه در حکومت قاجار دارد که مهم‌ترین خصیصه آن دادن لقب به شخصیت‌ها بود.
به گفته یکی از فعالین سیاسی خارج کشور گنجی یکی را “شیاد” دیگری را “آیت الله قتل عاممی‌نامد یکی را “سردار گازانبری” و دیگری را “میمون” صدا می‌کند، یکی را “کوسه”می خواند و دیگری را “گربه نره” می‌نامد. اینها همه برآمده از همین فرهنگ است.


البته انتقادها به وی در همین یک مورد نیست این بی‌اخلاقی وی چنان گسترش پیداکرده که حتی وی در آنتن زنده بی‌بی‌سی فارسی توسط مجری این شبکه اخطار گرفت که کاندیدای ریاست جمهوری را به اسم خودشان صدا بزند نه این‌که القاب زشت بر روی آنها قرار دهد.

حتی برخی از فعالین سیاسی هم سو با اکبر گنجی نیز در پیام‌هایی وی را مورد نکوهش قرار داده‌اند و از وی خواسته‌اند این رویه زشت خود را کنار بگذارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme