https://telegram.me/empireoflies

اخراج یکی از کارکنان رادیو فردا؛ پاکسازی ترامپ به رادیو فردا هم رسید

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: محمدرضا یزدان‌پناه، روزنامه‌نگار و کارمند سابق رادیو فردا چند روز پیش در متنی که بر صفحه شخصی فیس‌بوکش منتشر کرده، خبر داده است که از رادیو فردا اخراج شده است.

این روزنامه‌نگار دلیل اخراج خود را «اعتراضات فراوان به سانسور گسترده و هوشمندانه، و حذف مخالفان از پوشش خبری»، در کنار «دستکاری کردن اخبار به نفع برخی از گروه‌های اپوزیسیون» در این رسانه عنوان کرده است.

گفتنی‌ست که یزدان پناه در حالی از رادیو فردا اخراج می‌شود، که دقیقا ۳ ماه پیش در پیامکی به یکی از شبکه‌های خارجی اپوزیسیون گفته بود که وضعیت بغرنج کنونی تنها مختص به صدای آمریکا نیست. اگر در صدای آمریکا یک منظرپور بود، در رادیو فردا تعداد منظرپورها بسیار بیش‌تر است.

یزدان‌پناه سه ماه پیش و پس از این‌که افشاگری‌های گسترده‌ای در مورد فضای حاکم بر صدای آمریکا و صدارت ستاره درخشش در این شبکه شده بود در پیامی گفته بود: “بد ندیدم یادآوری کنم که وضعیت رادیو فردا در دوران ریاست آرمان مستوفی و ماردو سوقوم بر آن طی سال‌های گذشته نه تنها دست کمی از صدای آمریکا نداشت بلکه به اقرار افرادی که هم از رادیو فردا و هم از صدای آمریکا مطلع هستند، بسی وخیم‌تر بود. رانت‌خواری، پارتی بازی و نورچشم گرایی در رادیو فردا طی سال‌های اخیر بیداد کرده. افرادی هستند که با اتاق‌های اختصاصی تقریبا نصف یک نماینده کنگره در آمریکا حقوق و مزایا می‌گیرند و کارشان فقط پلی کردن لیست موزیک است. یا زن و شوهری که همزمان به عنوان ادیتور فعالیت می‌کنند، بالاترین حقوق و مزایا را می‌گیرند و علاوه بر تزریق نگاه به اصطلاح اصلاح‌طلبانه سیاسی به رادیو، در اول صف حذف و تخریب اپوزسیون جمهوری اسلامی قرار دارند.”

این روزنامه‌نگار خط مشی حاکم بر رادیو فردا را این‌گونه توصیف می‌کند: “حذف مخالفان غربگرایان ایرانی از برنامه‌های رادیو فردا، مراقبت از نایاک و وابستگان آن، تخریب اپوزسیون جمهوری اسلامی در شبکه‌‌های اجتماعی و حتی دست‌کاری کردن اخبار به نفع جریان غر گرا در ایران یک روند ثابت در رادیو فردا طی سال‌های اخیر بود.”

وی هم چنین گفته بود در نامه نگاری‌های متعدد با مدیران رادیو فردا به این موارد اعتراض کردم. فهرست مصادیقی که در اثبات این موارد ارائه دادم، به ده‌ها مورد می‌رسد. مدتی بعد از بی‌نتیجه ماندن اعتراضات و حتی تشویق متخلفان توسط مدیریت رادیو فردا، ناچار شدم که بر اساس سلسله مراتب اداری، موارد را مستقیما به مدیریت رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی و با یک واسطه به بی‌بی‌جی منتقل کنم.نتیجه: دو هفته است که از رادیو فردا تعلیق شده‌ام.”

حالا، پس از گذشت ۳ ماه، محمدرضا یزدان‌پناه، کار خود را از دست داد. او در پاسخ به این پرسش که شما از چه تاریخی همکاری خود را با رادیو فردا آغاز کردید، به امروز نما گفت: «من از سال ۲۰۱۳ به عنوان یک فلو در اینترنشیپی به نام واتسلاو هاول که در راستای گسترش آزادی بیان بود وارد رادیو فردا شدم. در سپتامبر ۲۰۱۴ به استخدام رادیو فردا دراومدموی هم چنین گفته که اخراج من از رادیو فردا هم می‌تواند نشانه‌ای از محتمل نبودن تغییرات در این رسانه که نام برده شد باشد و از سوی دیگر می تواند نشانه‌ای از این باشد که مدیران رادیو فردا به این نتیجه رسیدند که به زودی از این رادیو رفتنی هستند و خواستند با اخراج من از بزرگترین منتقد خودشون قبل از رفتن، انتقام گرفته باشند.»

پیش از این که وال استریت ژورنال، معتبرترین روزنامه آمریکا، در گزارشی با انتقاد شدید از عملکرد رادیو فردا، نوشته بود:”رادیو فردا اغلب اوقات طوطی وار اظهارات رسانه‌های غیر آمریکایی را تکرار می کند» پیش‌تر نیز روزنامه واشنگتن تایمز، در اواخر سال گذشته میلادی، خواهان تعطیلی بخش فارسی صدای آمریکا شده بود.

در همین حال خبر می‌رسد که نیوشا بقراطی از طرف هیات حاکمه آمریکا و دست اندرکاران رادیو اروپای آزاد به دلیل مدیریت بسیار بد در این رسانه تذکرهای کتبی دریافت کرده است.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: محمدرضا یزدان‌پناه، روزنامه‌نگار و کارمند سابق رادیو فردا چند روز پیش در متنی که بر صفحه شخصی فیس‌بوکش منتشر کرده، خبر داده است که از رادیو فردا اخراج شده است. این روزنامه‌نگار دلیل اخراج خود را «اعتراضات فراوان به سانسور گسترده و هوشمندانه، و …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme