https://telegram.me/empireoflies

اخراج مسعود سفیری از صدای آمریکا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش اعلام شد مسعود سفیری از مجریان برنامه افق نو، به میل خود از تلویزیون صدای آمریکا خداحافظی کرده است.

سفیری  روز پنج شنبه با ارسال ایمیلی به دو زبان انگلیسی و فارسی، خطاب به آنان که «همکاران خود» نامیده است، رسما اعلام کرد که از روز سه شنبه ۵ سپتامبر پس از اجرای برنامه از صدای آمریکا خداحافظی می کند.

مسعود سفیری کار رسانه ای خود را با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در دهه ۶۰ آغاز کرد، تا یک دهه پیش که ایران را ترک کرد،در روزنامه های ابرار، اخبار، بامداد نو، حیات نو،همبستگی،صبح اقتصاد و … قلم زده است. وی در برخی از این روزنامه ها دبیر و سر دبیر بود، و مجموعه مصاحبه هایش از جمله با آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، در قالب کتاب منتشر شده است.

در حالی مسعود سفیری بعد از ۸ سال صدای آمریکا را ترک می کند، که این رسانه با مدیریت ستاره درخشش،با مشکلات زیادی روبرو است، که کمبود مجری تنها یکی از آنهاست. شایان ذکر است،که مدتی است آگهی استخدام «مجری برنامه های خبری»، بر روی وب سایت صدای آمریکا جا خوش کرده است.

چندی ماه پیش یکی از کارکنان صدای آمریکا در واقع سردبیر این شبکه از این شبکه اخراج شد و بلافاصله به لندن رفت و شبکه جدیدی را تاسیس نمود. البته روال اخراج از صدای آمریکا سال هاست که به دردسر پر حاشیه ای برای کارکنان این سازمان بدل شده است تا جایی که چند ماه پیش کارکنان این شبکه فارسی زبان در نامه ای از رئیس صدای آمریکا خواسته بودند که ستاره درخشش را از مدیریت این رسانه برکنار کند.

 

البته ستاره درخشش در یک سال گذشته با روی کار آمدن دونالد ترامپ و تغییر سیاست های این کشور و رادیکال تر شدن مواضع ترامپ بر علیه رسانه ها سعی کرده خود را به محافظه کاران نزدیک تر کند و بار ها افرادی مثل رضا پهلوی و امیر عباس فخر آور را به این شبکه دعوت نموده تا بر علیه جمهوری اسلامی مواضعی جنگ طلبانه را اتخاذ کنند.

این سیاست های ستاره درخشش باعث شد چند نفر دیگر هم از این شبکه جدا شوند حتی یکی از مجریان این شبکه به دلیل بیماری از محل کار خود اخراج شد که مورد انتقاد بسیاری از همکاران صدای آمریکا به مدیریت این شبکه شد.

چندی پیش هم گفته شده بود که  آرش سیگارچی یکی از مهره های با نفوذ در صدای آمریکا و دست راست ستاره درخشش با سفر به شهرهای مختلف آمریکا بخصوص لس‌آنجلس تلاش می‌کند تا از بین ایرانیان ساکن آنجا، افرادی را برای استخدام در «صدای آمریکا» انتخاب کند که البته با توجه به سابقه بد او در امر زدوبند و باندبازی، بعید نیست مانند مورد استخدام برادرش در VOA ، به انتخاب برای از اقوام و آشنایان اقدام نماید.

تحلیل گران جبهه ضد انقلاب بر این عقیده اند که مدیران صدای آمریکا می‌کوشند با ایجاد تغییرات در بین کارمندان شبکه «صدای آمریکا» و اخراج برخی منتقدان دولت جدید و استخدام افرادی نزدیک به حزب جمهوری‌خواه و حتی مورد تایید «امیرعباس فخرآور»، رضایت جمهوری‌خواهان آمریکایی را جلب و جایگاه خود در این شبکه را تثبیت کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme