https://telegram.me/empireoflies

اخراج محترمانه یک کارمند از BBC فارسی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: موج سهمگین اختلافات در بی بی سی فارسی که از دو سال پیش با تغییر مدیر این رسانه و تقابل گروههای رقیب در آن شکل گرفته بود تقریبا هر ماه یک قربانی می گیرد و تا امروز قریب به۲۰ نفر از کارکنان باسابقه و مجریان و خبرنگاران این رسانه انگلیسی از این شبکه اخراج شده یا استعفا داده اند.

از تابستان سال گذشته تقریبا اولین استعفا ها در این رسانه شکل گرفت. فرداد فرحزاد از مجریان باسابقه بی بی سی فارسی که در سال های اخیر از مجریان ثابت خبری این شبکه بوده اعلام کرد که از این شبکه استعفا داده . فرحزاد در چند ماه قبل از استعفای خود به دلیل اعتراضاتی که به مشی این رسانه و قدرت طلبی دیوانه وار مدیر بخش فارسی دیگر حضور فیزیکی در این شبکه نداشت و تنها در برخی از شبکه های مجازی اخبار این شبکه را پوشش میداد.

همانطور که در سال ۹۵ در امپراتوری دروغ پیش بینی کرده بودیم و از اختلافات عمده در بی بی سی فارسی نوشته بود در ادامه آن موج سهمگین پناه فرهاد بهمن که از تهیه کنندگان ارشد بی بی سی و از جمله افرادی بود که از قبل از تاسیس تلویزیون بی بی سی فارسی با بنگاه خبر پراکنی انگلیس همکاری می کرد در توئیتر خود متنی بلندی در خصوص دلایل استعفای خود نوشت و تاکید کرد که نشانه ای از اصلاحات در این شبکه نمی بیند بنابراین این شبکه را ترک می کند. بعد از این افراد کارکنان دیگری از جمله نادر سلطان پور، صادق صبا، فریبا صحرایی، سیما ثابت، امیر پایور و افرادی از این دست از این رسانه دولتی انگلیس استعفا دادند.

جالب این که افرادی که از بی بی سی فرار کردند با اشتیاق به آغوش بن سلمان و شبکه ایران اینترنشنال رفتند و هم اکنون در این رسانه ضد ایرانی که صراحتا از تروریست ها حمایت می کند مشغول فعالیت اند.

اخیرا نیز یکی دیگر از کارکنان بی بی سی که بیشتر در برنامه هشتگ شما فعالیت داشت اعلام کرد که از این شبکه جدا شده است. احسان آمرطوسی مجری شبکه بی بی سی فارسی که حاشیه های کمتری نسبت به دیگران داشت مدت ها بود در برنامه هشتگ شما حضور نداشت و اخیرا با پایان گرفتن این برنامه و متوقف نمودن آن توسط شبکه بی بی سی فارسی که نشان دهنده عدم موفقیت این برنامه بوده است اعلام نمود که از این شبکه جدا شده و به بخش بین الملل بی بی سی پیوسته است. البته خبرهای پشت پرده نشان می دهد که این فرد هم در جنگ قدرت بی بی سی شکست خورده و باید قربانی بازی قدرت طیف های درون بی بی سی فارسی شود و این مدل رفتن از بی بی سی را اخراج محترمانه نامید.

لازم به ذکر است از آن جایی که کارمندان بی بی سی فارسی به ماهیت کاری خود برای دستگاه جاسوسی انگلیس واقف هستند انتظار دارند در عملیات های جاسوسی که بریا این کشور انجام می دهند همواره از طرف دولت انگلیس مورد حمایت قرار گیرند و یکی از دلایل سرخوردگی و نا امیدی و استعفا و یا اخراج از بی بی سی می تواند دستگیری یکی از کارکنان بی بی سی فارسی در تهران در سال ۹۵ و تلاش ناکام دولت انگلیس برای آزادی وی باشد.

این موضوع روحیه کارکنان این شبکه را بسیار ضعیف نموده و شنیده شده بسیاری از کارکنان این شبکه بابت این موضوع درگیری هایی را با مقامات دولت انگلیس داشته اند تا جایی که بخشی از این اعتراضات در جریان توافق بی بی سی بین الملل با دولت ایران در جریان اعزام خبرنگار این شبکه به ایران و عدم استفاده از گزارشات وی در بخش فارسی دیده میشود.

سه هفته پیش نشریه خبری «هافینگتون‌پست» در گزارشی از توافق سرویس جهانی بی‌بی‌سی و جمهوری اسلامی درباره ادامه کار خبرنگار این شبکه در ایران خبر داده بود.

این گزارش که توسط یک خبرنگار ایرانی الاصل نگاشته شد نشان می داد بی بی سی تمامی شروط ادامه کار در داخل ایران را پذیرفته من جمله عدم اشتراک مطالب تهیه‌شده با بخش فارسی بی‌بی‌سی و انتشار آن‌ها از سوی این سرویس که باید حتما رعایت شود.

این موضوع اعتراضات کارکنان بی بی سی فارسی را که تا قبل از این خصوصی بیان می شد را عیان نمود و برخی از آنها حتی بیانیه ای در اعتراض به این موضوع و تبعیض در میان کارکنان بخش فارسی و بخش انگلیسی را نژادپرستانه خواندند. برخی ها حتی نوشتند که از ابتدا در این کشور و بی بی سی فارسی شهروند درجه دو محسوب می شده اند.

به نظر می آید دولت انگلیس برای این سربازان غیر انگلیسی خود آن چنان ارزش قائل نباشد که به دلیل اعتراض آنها در روند آزادی نازنین زاغری تغییری ایجاد نماید چرا که این افراد به تدریج به تاریخ انقضاء خود نزدیک می شوند و باید افرادی جدید جایگزین این ها شوند تا منافع دولت انگلیس تامین شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme