https://telegram.me/empireoflies

اخراج مجری BBC فارسی از این شبکه به دلیل ارتباط ویژه با دولت ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فرداد فرحزاد از مجریان باسابقه بی بی سی فارسی که در سال های اخیر از مجریان ثابت خبری این شبکه بوده دیروز اعلام کرد که از این شبکه استعفا داده است. وی در چند ماه اخیر دیگر حضور فیزیکی در این شبکه نداشت و تنها در برخی از شبکه های مجازی اخبار این شبکه را پوشش میداد.

سایت تقاطع از سایت های نزدیک به ضد انقلاب و شبکه بی بی سی در خبری اعلام کرد که فرداد فرحزاد در دبی شرکتی دایر کرده بود که در معاملات اقتصادی با جمهوری اسلامی مراودات ویژه داشت و از این طریق به کار تجاری نیز مشغول بوده که به همین جهت پس از این که مدیران بی بی سی از این موضوع اطلاع یافتند بلافاصله وی را از کار خود تعلیق نموده و پس از مدتی وی را از این شبکه اخراج می کنند.

این در حالیست که بی بی سی فارسی همواره اعلام کرده که یک رسانه خبری صرف است و در عالم خبر رسانی کاملا بی طرف عمل می کند و بارها نیز خواستار اعطای دفر خبری در تهران بوده ولی از ارتباط مالی خبرنگارش با ایران هراس دارد و به همین دلیل وی را پس از چند ماه بایکوت نمودن و بازجویی از روند و کیفیت ارتباطاتش با داخل کشور از این شبکه اخراج می کند.

تا کنون چنین مواردی در این شبکه سابقه نداشته چرا که تمامی کارکنان این شبکه تحت نظارت شدید دستگاه های امنیتی انگلستان فعالیت می کنند و حتی در شبکه های اجتماعی نیز نمی توانند نظرات شخصی شان را انعکاس دهند و باید تحت نظر و سیاست های این شبکه فعالیت داشته باشند.

البته لازم به یادآوریست که فرداد فرحزاد چندین سال پیش مصاحبه هایی را با بابک زنجانی در خصوص فعالیت هایش در کشور های آسیای مرکزی داشت که بازتاب گسترده ای در رسانه های فارسی زبان داشت. گفته می شود وی همان زمان با بابک زنجانی مراودات مالی داشته است و در قبال پوشش خبری این متهم اقتصادی از بی بی سی فارسی مبلغ کلانی از وی گرفته است.

در ماههای گذشته بی بی سی فارسی به دلیل ممنوع المعامله نمودن کارمندانش در ایران که به زعم دستگاه قضایی در خدمت دولت متخاصم فعالیت میکنند شکایت هایی را به جوامع بین المللی ارائه داده بود و در انتقاد از این حکم گفته بود که بی بی سی فارزسی تنها یک نهاد خبری است و وابستگی خاصی به هیچ دولت و نهاد امنیتی دولتی در انگلستان ندارد. ولی اخراج فرداد فرحزاد به دلیل داشتن رابطه تجاری با داخل کشور برخلاف تمام ادعاهای چند ساله بی بی سی فارسی در زمینه خبر رسانی و عدم وابستگی دولتی بوده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme