https://telegram.me/empireoflies

اخراج اپوزسیون‌نماها از کشورهای غربی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هیئت عالی امور مهاجرت نروژ که پیش از این از سختگیری بیشتر این کشور در اعطای پناهندگی به خارجی‌ها خبر داده بود، با تایید طرحی از ضرورت اخراج پناهندگان غیرحقیقی از نروژ حمایت کرد.

چند ماه پیش وزارت دادگستری دولت جدید نروژ نیز تصمیم گرفته بود، دستورالعملهایی در مورد لغو موقعیت پناهندگی از پناهنده‌هایی که به کشور خود برای تعطیلات و یا دیدار بازمی‌گردند، تصویب کند. به عقیده دولت نروژ، این نوع سفرها بر خلاف قوانین و مصوبات پناهندگی است و سفرهای این‌چنینی سوءاستفاده از حقوق و مزایای پناهندگی و نشان‌دهنده داشتن یک پناهندگی غیرحقیقی است. پیش از این کشورهای کانادا و استرالیا که دارای تعداد زیاد پناهنده ایرانی هستند نیز قوانین مشابهی را وضع کردند.

این کشورهای می‌گویند که بسیاری از پناهجویان خارجی از جمله ایرانی‌هایی که به‌بهانه‌های مختلف از این کشورها پناهندگی می‌گیرند، پس از دریافت پناهندگی همه چیز را فراموش می‌کنند و حتی برای تعطیلات به کشوری که از حضور در آن ابراز خطر جانی کرده‌بودند، باز می‌گردند.

از سال ها پیش دولت‌های اروپایی به این نتیجه رسیده‌اند که عمده افرادی که به نام پناهندگی از کشورهای دیگر از جمله ایران به اروپا می‌آیند در واقع هیچ مشکل سیاسی در کشور مطبوع خود ندارند و با این کار به نوعی در اروپا دنبال کلاهبرداری هستند. سال گذشته در سوئد نیز چند نفر از نمایندگان پارلمان این کشور خواهان بازگشت بسیاری از پناهندگان غیرواقعی از این کشور به کشور خود شدند.

اکنون ، بر اساس طرح هیئت عالی مهاجرت در نروژ که برخی از اعضای عالی‌رتبه دولت این کشور به ریاست وزیر دادگستری نروژ عضو آن هستند، پناهجویانی که در درخواست پناهندگی خود در نروژ دروغ گفته باشند و یا مشخص شود که پیش از رسیدن به نروژ در کشورهای اروپایی دیگر هم درخواست پناهندگی کرده‌اند، بلادرنگ از این کشور اخراج خواهند شد.

براساس این قانون پناهندگانی که پس از اخذ پناهندگی و اسکان در نروژ به کشوری اصلی خود مسافرت داشته باشند نیز از مصادیق دروغ  در خصوص عدم امنیت در سرزمین مادری خود تشخیص داده خواهند شد. در این باره رسانه‌های نروژی با اشاره به آنچه تمرکز مستقیم سازمان امنیتی پلیس نروژ در روند صدور ویزا برای اتباع ایرانی‌تبار عنوان کرده‌اند، مدعی شدند بیشترین میزان تقلب در پرونده‌های پناهندگی در میان پناهجویان ایرانی‌ست که به‌بهانه فعالیت سیاسی یا همجنس‌گرایی از ایران گریخته و به نروژ رفته‌اند.

اکنون بسیاری از عوامل و عناصر گروه‌های مختلف معاند و اپوزسیون جمهوری اسلامی ایران به بهانه همجنس‌بازی یا فعالیت‌های سیاسی توانسته‌اند از کشورهای غربی پناهندگی بگیرند، اما به نظر می‌رسد به مرور زمان کشورهای غربی توجه کلاهی که بر سرشان رفته شده و به فکر اخراج این کلاه‌برداران افتاده‌اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme