https://telegram.me/empireoflies

اختلاف کارکنان BBC بر سر حریم خصوصی در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در سال های گذشته بسیاری از روشنفکران و ضد انقلابیون به بهانه این که نظام اسلامی را به ضد مردمی بودن محکوم کنند مدام بر طبل دخالت حکومت در حریم خصوصی افراد می کوبیدند و در رسانه هایشان این موضوع را به هر بهانه ای بزرگ جلوه می دادند.

یکی از هداف این فضا سازی های رسانه ای در سال های اخیر نیروی انتظامی بوده که وظیفه آن حفظ امنیت مردم در تمام زمینه های فردی و اخلاقی است. انی نیرو به واسطه ارتباط مستقیمی که با مردم دارد معمولا نوک پیکان انتقادات و تخریب های بی جا واقع می شود.

به عنوان مثال در سال های اخیر با راه اندازی گشت ارشاد که وظیفه مقابله با ناهنجاری های اجتماعی را دارد انتقادات زیادی به این نیرو وارد می شود که چرا با بی حجاب ها برخورد می کنند و البته از طرف برخی از ارگان ها نیز در هم صدایی با ضد انقلاب بدترین اجحاف در حق این نیرو دیده می شود.

چندی پیش در اختلاف هایی که بر سر حریم خصوصی در محیط جامعه وجود داشت برخی از حقوقدان ها اعلام نمودند که ماشین در واقع یک حریم خصوصی محسوب می شود و هر فردی می تواندبه صورت آزادانه در آن هر رفتاری را انجام دهد. اما پس از این موضع گیری های سخنگوی نیروی انتظامی اعلام نمود که قسمت هایی از خودرو که در دید عمومی هستند جزو حریم خصوصی محاسبه نمی شوند.

این اظهارات باعث شد که بسیاری از ضد انقلابیون این امر را نقض حقوق شهروندی بدانند و بر علیه آن موضع گیری و فضاسازی رسانه ای راه اندازی کنند.

مثلا در یکی از این اظهار نظر ها خبر نگار بی بی سی فارسی در توئیتر خود می نویسد”فرمانده ناجا: داخل خودرو حریم خصوصی نیست
رانندگان برچسب‌های دودی را طوری انتخاب کنند که امکان رویت داخل خودرو از فاصله ۳ متری مهیا باشد.” و با این نوشته می خواهد این اظهارات فرمانده ناجا را ضد حقوق شهروندی قلمداد نماید.

اما وی بی خبر از این است که در کشور های غربی این قوانین بسیار سخت گیرانه تر از این وجود دارد مثلا در کشوری مثل آمریکا که خود را مهد آزادی می داند و در این کشور استفاده از مشروبات الکلی کاملا آزاد است دولت به افراد اجازه نمی دهد که انی مشروبات در فضای عمومی بدون پوشش مناسب حمل شوند و باید حتما در پوششی مشکی که داخل آن مشخص نباشد در مجامع عمومی حمل شوند.

البته این اظهارات خبرنگار و مجری بی بی سی فارسی با واکنش هایی مواجه شد مثلا در یک نمونه خبرنگار دیگر بی بی سی فارسی که در کشور های عربی مستقر است ضمن تایید سخنان فرمانده ناجا و تقبیح اعتراض همکار خود در بی بی سی فارسی می نویسد :”این قانون همه جای دنیا هست و همه جا رانندگی با ماشین شیشه دودی ممنوعه. پلیس هم برای ورود به ماشین و بازرسیش در هیچ جای دنیا نیازی به حکم دادگاه نداره”

 

البته این اختلاف نظر ها اخیرا در بی بی سی فارسی بسیار دیده شده است و این امر تا جایی پیش رفته که کارکنان این شبکه مستقیم و غیر مستقیم یکدیگر را به تند روی و اراطی گرایی متهم می کنند و به انحاء مختلف از هم زیر پاکشی می کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme